Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alternatif ayakkabı kılıfı

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Cycleone tarafından paylaşıldı.

1. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bisikletimin ve kıyafetlerimin renkleriyle uyumlu olmayan bir spd akakkabım var.Ayakkabı kılıflarının fiyatlarına baktım.Yağmur,çamur ve rüzgardan korunmak için(kışlık) olan ayakkabı kılıfları 35 TL 'den başlıyor fakat çok kalınlar.Ayakkabı üzerine giydiğiniz zaman sanki üst üste 2 ayakkabı giymiş gibi gözüküyor.

Birde yazlık ayakkabı kılıfları var,bunlar yüzücülerin taktığı bone gibi ayakkabıyı sıkı bir şekilde sarıyor ve gayet ince.Ben bunlardan bir çift siyah renk almak istiyorum fakat 35 euro'dan başlıyor:eek:

Zaten o kadar param olsa siyah renk spd ayakkabı alırdım,bunlara gerek kalmazdı:D .İşte bu yüzden ayakkabı kılıfını kendim yapmayı düşünüyorum ve sizlerinde fikirlerini öğrenmek istiyorum.

Aklıma gelen ilk ve en basit yöntem ayakkabının üzerine büyük beden bir siyah çorap giymek ve kallere denk gelen alttaki kısmı kesmek.

2. yöntem ise siyah renk bir yüzücü bonesi alıp bunu ayakkabı kılıfı haline getirmek fakat bu ilkine göre daha zor çünkü kafa için yapılmış bir şeyi kesip ayakkabı haline gelecek şekilde yeniden dikmek gerekiyor ve benim kesme,dikme gibi tecrübelerim yok.

Bu 2 fikrin dışında başka önerileri olan varmı? Paylaşırsanız sevinirim.

2. moonspell

moonspell Üye

Seviye:
    Öncelikle soğuk hava koşulları kar yagmursuyu v.b için ayakkabının ustune bir poşet gecırıp ustunede corabı gecırıyorsun corapların altını yırtmaya gerek yok onları pedala tak yeter. poşet bedava çorap 1 tl.

Cycleone bunu beğendi.
  3. moonspell

moonspell Üye

Seviye:
    ha illede bn şekilli gozuksun ıstıyorum dıyorsan şimdi moda renkli çoraplar var onlardan geçir guzel gorunur ;)

Cycleone bunu beğendi.
  4. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Amacım sadece kıyafetlerimle uyumlu olmayan ayakkabımı onlarla uyumlu hale getirmek.Kış şartlarıyla bi işim yok.Şimdilik normal çorap geçiriyorum idare ediyor.Birde siyah renk ince bayan çorabını deneyeceğim.Yorumlar için sağol.

5. Semih DORU

Semih DORU Kıdemli Üye

Seviye:
    Birde şöyle bir önerim olabilir,Yüzücülerin dalış anında kullandıkları çoraplar var su felan geçirmiyo cokta şık görünüşe sahip istersen bunuda deneyebilirsin..

Cycleone bunu beğendi.