Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alt sınıf kadro seçimi

Konu, 'Kadrolar' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uygun fiyatlı bir kaç kadro buldum. Bunların içinden ya da bu fiyatlara başka bildiğiniz kadro içinden tavsiye lazım.
    Bisiklet seçimi bölümüne açmıştım yardım aldıktan sonra kadro dışındaki diğer sorularımı dile getirecektim. Kadro kısmının burada tartışılması daha uygun olur sanırım.
    bisikletforum.com/showthread.php?t=93656
    bunların dışında ikinci el sedona vitra bike kadrosu var. 120 lira ikinci el.
    Şu an en çok yakın gelen astro veya 761. 761 ben alana kadar satılmazsa.. V frenli olanlar daha yakın duruyor bunların dışında. Oxy ve astro sadece disk uyumlu ama güzelse tercih ederim.

2. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sıfırdan bisiklet toplamayı mı düşünüyosunuz..

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.
  3. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    aslında excelden bazı parçaları idareten takıp geri parçaları zamanla ikinci el olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Zaten onun parçalarını da bir hevesle bu da custom bike olacak diye sevinerekten shimano tourney ve alex piramit jantlarla değiştirmiştim. Şu sıralar hatta tüm kış zaten süremeyeceğim için yarım toplanmış halde bir süre bekleyebilir. Kışın süremememin nedeni soğukta ellerim ve yüzüm çok üşüyor normal yürürken bile. Yoksa bisikleti dağda bayirda orasına burasına bir şey olacak diye sakınmam. Bunu da belirtmiş olayım kadroda sağlamlık ön planda hafiflik değil. 1 metreden atlamaya dayanabilmeli kadro.

4. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende bu şekilde bi MTB toplamayı düşünyodum, ne yalan söyleyim hiç girmek istemedim böyle uzun işe.. İmkanınız varsa bisikleti bütün halinde alın derim.. Ben öyle yaptım, gayet de memnunum.. Tabi karar sizin her zaman:)

5. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    imkan yok malesef. Taksit taksit toplayacağım. Şu bisiklet satılaydı bi :S

6. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Pek kullanan yok sanırım cevap gelmedi. Peki 150-200 liraya kadar alacağım bir aliminyum kadro 1 metreden atlamaya dayınır mı? Altımda kırılmasın yeter kadrodan beklediğim. 2 kg yi geçmedikçe ağırlık da sorun değil. Herhangi bir fikri olan paylaşırsa çok makbule geçer :)

7. buğra kuddaş

buğra kuddaş Kıdemli Üye

Seviye:
    1 metreden atlama ciddi bir yük getirir kadroya. ama şu yanlış; 150 liralık kadro da 500 liralık kadro da mtb olarak markalı üretilmişse hepsi aynıdır (benzer, benzeşir) dayanıklılık anlamında. bu tarz atlayışlar için trial kadrolar bakmalısınız.
    bir de geotech'in expert kadrosu var bu fiyata...sağlam kadrodur. ayrıca oxy için tek boyda üretildiğini biliyorum, bir araştırın.

8. Mustafa Kocabaş

Seviye:
    Buğra bey teşekkür ederim. Oxy nin boyu bana uygun deltaya sordum, yanında sele borusu furş da var. ama seçenekler arasında sonlarda çünkü v fren uyumu yok, renk teması, tasarımı kötü(zevkler ve renkler..) Benim istediğim maguranın v frenlerini takmak ilerde bisiklete, o yüzden expert daha yakın. onun da tasarımını beğenmedim ya, napalım tercih hakkım fazla yok. 1 metre şu an atlayamıyorum ama ilerde kesinlikle düşünüyorum. Önceki bianchimle(20 kg) bisikletin el verdiği kadar benimde boyum yettiğince(yaş 13-14 dü o zaman) bir şeyler yapıyordum.Trial kadro almama nedenim bisikletle hem yol yapacak olmam hem de bu tarz taşkınlıklar yapacak olmam. Madem dayanmayacak bu fiyatlarda alacağım kadro o zaman şimdilik 1-2 yıl beni götürecek, sadece kaldırım inip çıkacağım bir kadro ne önerirsiniz? Gidip 85 liralık sıfır carraro kadro da alabilirim, biraz zorlayarak ikinci el sedona 761 de alabilirim. İkisinin ortasında sıfır expert de alabilirim. Bunlar arasında ne fark olur? Expertin sıfırı 761 in ikinci elinden daha ucuz. Bir de bisikletin toplanması yazı bulacak, şimdiden parçaları almaya başlasam bir zararım olur mu ilerde ucuzlama gibi bir durum var mıdır? (2012 modeller gelince belki olur dedim?)
    Cevaplarınızı bekliyorum.

9. hasan ilhan

hasan ilhan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sedonalar genelde 200 civarı ve tavsiye ederim. Uygun fiyatlı salcano ng serisi de gayet iyidir. Ng 650 dışında :)