Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alt Kılavuz Makaradan Çıkan Zincir

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Tarık M. A. tarafından paylaşıldı.

1. Tarık M. A.

Tarık M. A. Yeni Üye

Merhaba. Decathlon'dan yeni bir bisiklet aldım. Yaklaşık bir haftalık. 2-3 gün sonunda traktör sesi gibi bir ses gelmeye başladı bisikletten. Sonra kontrol ettim ve gördüm ki zincir alt kılavuz makaradan çıkıyor ve bu nedenle ses yapıyor. Arka aktarıcıyı kontrol ettiğimde de aktarıcı bacağında biraz yamukluk fark ettim. Sanırım bu sorunun sebebi de bu yamukluk. Bu sorunu nasıl çözerim?

Arka aktarıcının birkaç fotoğrafı:

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Aktarıcınız eğilmiş gibi görünüyor ama emin olamadım. 3. Resmi 1 metre geriden çekme şansınız varsa net cevap verebilir yardımcı olmaya çalışırım..

3. Tarık M. A.

Tarık M. A. Yeni Üye

Birkaç fotoğraf daha çektim. Fazla kirlilik olmasın diye imgur albüm linkini koyuyorum.

http://imgur.com/a/mpwZm

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Merhaba. 1. ve 2. bölgelerin açıları değiştiği için zincir turunu tamamlayamıyor ve yerinden çıkıyor. Arıza 3. bölgede. Kadro kulakçığında!. Resimde açıklamaya çalıştım dikkatle incelerseniz siz dahi yapabilirsiniz. Kadro kulakçığına bağlanan vitesin vidasını sökün vites boşa çıksın. bir parça bez dolayın kadro kulakçığına ve büyük boy kurbağacık yada İngiliz anahtarı olabilir. Kulakçığa sabitleyin ve tarif ettiğim eğimlere getirin. Bunu yaparken ara ara bisikletin arkasına geçin ve hizalamayı kontrol edin. Bükeceğiniz parça alüminyum olduğu için sizi çok zorlamayacaktır. O yüzden tüm gücünüzü vermeden yavaş yavaş yapın. 3. bölge içerisine çizdiğim ok ise yatay olarak eğikliğini temsil ediyor. Bunu da anahtarı bisikletin arka yönünden tutturup ön yönüne doğru bir kaç derecelik bir açı ile bükseniz yeter. Son hakinin tam anlamıyla dişlilere paralel durması önemli.

Evet diğer resimlerde de gördüm bahsettiğim kurbağacık anahtarı. Onu kullanabilirsiniz..

5. Tarık M. A.

Tarık M. A. Yeni Üye

Çok teşekkür ederim. Uzunca bir uğraştan sonra sorun düzeldi.

6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aslında bilen için 10 saniyelik bir olay ama yapacak birsey yok. Buradan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Sorunun düzelmesine çok sevindim. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..