Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alt bacak ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Melih Muratoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Melih Muratoğlu

Melih Muratoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    1.5 aydır devam eden ağrım var.Alt bacağın arkasındaki kaslarda olan bir ağrı.Eğildiğim zaman kalkerken aşırı bir sancı oluşuyor.Bisiklete binerken bu ağrıyı hissetmiyorum fakat +50.kmde bu ağrıyı bileğime kaydığını hissediyorum.Günlük yaşamımı pek etkilemese de kıllanmaya başladım.Bu ağrıyı yaşayan sorunun ne olduğunu tahmin edebilen arkadaş var mı ? Yaş 16.

2. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ağrının tam olarak nerede olduğunu anlayamadım alt ayak kasları dediğiniz kasların hemen hemen tamamı ayak bileğine bağlanır. Şu siteden hangi kas olduğunu tahmin ederseniz daha çok yardım eden çıkar.
    AYAK VE AYAKBİLEĞİ ANATOMİSİ - Kaslar

Kendinizi zorlayarak antrenmanlar yapıyorsanız zarar vermiş olabilirsiniz eğer böyle bir durum varsa antrenmanları bir süreliğine bırakmanız gerekebilir.

3. Melih Muratoğlu

Melih Muratoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam burdaki kaslar hepsi birbirine benziyor :D sanırım ilk resimdeki kas.Antremanlarda yüksek kadans yapıyorum ve sorun yaşamıyorum fakat arada sağ bileğe kayıyor.Eğilip kalkınca özellikle bazen dayanamıyorum.

4. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Önce sele ayarları ile başlayın derim o zaman ve bir müddet antrenmanların şiddetini azaltın ve açma germe hareketlerini uygulayın. Tabi bunlardan önce doktora gidip bir MR çektirmekte fayda var çünkü ağrının çok şiddetli olduğunu söylüyorsunuz.

Melih Muratoğlu bunu beğendi.