Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alplerin İncileri Bisiklet Turu Rotası

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Pinar PINZUTI tarafından paylaşıldı.

1. Pinar PINZUTI

Pinar PINZUTI bisikletizm

Merhabalar,
    12 Haziran 2 Temmuz 2014 tarihleri arasında Almanya-Avusturya-İtalya ve İsviçre'yi kapsayan #bikethepearls olarak isimlendirdiğimiz bir tur yaptık. Avrupa'da otomobilsiz tatil anlayışını yerleştirmeye çalışan Alp dağlarında bugün itibariye 29 kent var ve bu kentler alternatif ulaşım seçeneklerini turizm paketleri ile birleştirmişler. Biz de bu kentlerden 10 tanesini seçtik ve rotamızı oluşturduk. Rota üzerinde bisiklet otellerinde (bike hotels) kaldık, bisikletçiler için tasarlanmış cafelerde soluklandık, bisikletler için yapılmış parkurlarda keyifle pedl çevirdik ve e-bike deneme fırsatımız oldu.
    Bu turu diğer yurtdışı turlarımızdan farklı kılan bir kaç noktayı buraya eklemek istiyorum.
    - Bisikletle tatil yapmak için süper kahramanlar olmaya gerek yok. Aileler, yaşlılar, çocuklar için parkur alternatifleri mevcut.
    - Turun her hangi bir etabında bisikletleri bir toplu taşım aracına yükleyip ve yola devam etmek mümkün
    - Bisiklet otelleri çok güzel rotaların merkezlerinde bulunuyor ve otelde kalıp etrafta en az 4-5 gün farklı rotalarda pedal çevirme alternatifi var
    - Toprak ve asfalt parkurlar trafiğin çok az olduğu yollardan geçiyor veya tamamıyla bisikletler için tasarlanmış yollardan
    - Önyargılı olmamak lazım (kendim için söylüyorum). Yaşlı çiftleri e-bike'ları ile tur yaparken görmek çok çok hoştu.
    - Bisikletimin veya eşyalarımın çalınma korkusu olmadan güvenli turları çok özlemişim. Alp Dağlarındaki kentler ve insanlar bisiklet dostu.
    Yazı ve fotoğraflar için bloga göz atabilirsiniz.
    selamlar
    Pınar

2. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok güzel bir rotaymış. Ayağınıza sağlık. Avrupada yapılacak rota çok, hatta sırf bu konu üzerinde çalışan tur şirketleri var. Siz de bunlardan birine dahil oldunuz galiba. Ben de günü birlik, bazen de 2 günlük turlarla devamli olarak alplerin kolay parkurlarını arşınlıyorum. Kafamdaki alp turunu ise kasım ayına bırakmak zorunda kaldım. Avusturya üzerinde Alpleri aşıp,İtalya,Slovenya,Hırvatisan yapıp geri döneceğim inşallah.

3. Demir C.

Demir C. Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler paylaşım için. Bir kaç fotoğrafda buraya koysaydınız.

4. Pinar PINZUTI

Pinar PINZUTI bisikletizm

Selam Sozen,
    rotayı kendimiz belirledik ve rehbersiz olarak yaptık. Şu ana kadar tur şirketi ile hiç bisiklet turu yapmadık ama o kadar çok tur tecrübemiz oldu ki biz başka bisikletseverler için tur organize edebilecek hale geldik :) iyi pedallar
    Pınar