Almanya'dan yol bisikleti ve kargo!!!

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
İyi Günler arkadaşlar ben mayıs ayında almanyaya gideceğim ve oradan yol bisikleti veya yol bisikleti kadrosu almak istiyorum frankfurttan.markalar için site ve kargo fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz.hangi firma ile ucuza gelir,gümrük felan. :)

Scudo
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumdan Murat Cömez ile irtibata geçmeni şiddetle tavsiye ederim.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bisikleti uçakla getirmeniz kargodan çok daha ucuza gelecektir. Ayrıca çok daha güvenli.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
@Gökhan Toros
Gökhan dogru söylemiş madem kendin gidiosun neden kargoyla ugrasıosun ki demonte sekilde ucakta cok rahat getirebilirsin. Kargo suanda nerede gibi bi soruda hiç kafana takılmaz eve gelince toplar kulanırsın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yalnız canyon'un sadece internetten satış yaptığını ve bazı modellerinde uzun bekleme süreleri olabildiğini unutmayın. en azından benim yabancı forumlarda okuduğum bu.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
@M.Rauf
canyon sadece internetten satış yapmıyor almayanda fabrika ile iç içe olan yerden de de alınabiliyor tahminim showroom şeklindedir arkadaşım 2 bisikletinide gidip oradan aldı

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
uçakta kutusunda geliyormu ? bilmiyordum öyle oluyorsa öyle yaparım tabiki ama bir sorun olurmu uçağa almalarında ? :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aykut alihocaoğlu
Kendinize ait 1 bisikleti belli ücret karşılığı (20-40 Euro) getirebiliyorsunuz, ayrıca alırken ödemiş olduğunuz vergiyi de iade alabiliyorsunuz :)

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
kargo ile getirttiğimizde bu vergiyi düşmüyorlar dimi ??

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Kendisi getirdiği halde hiç gümrük vergisi veren var mı? Ben de gidip almayı düşünüyorum vergiden tırsıyorum.Bu neymiş,faturası nerde gibi sorular oluyor mu? 1500 euronun üstünde ise ne oluyor?

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Arkadaşlar kısa zaman önce forumdan bi arkadaş Almanyadan CUBE marka yol bisikleti almış birkaç faydalı bilgi vermiş isterseniz bi göz atın

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
En kesin yol oraya gititğinizde bide bisiklet bavulu alıp tüm eşyanızıda bu bisiklet bavuluna koyup sanki binmeye bisikleti götürmüşsünüzde geri getiriyormuşsunuz gibi yapmaktır. Oradan aldığınız çanta ve bisiklet içinde duty free belgesi almanız durumunda her iki ürün içinde bagajı uçağa vermeden verginizi geride alırsınız.Ayrıca bu bavulun toplan ağırlığı 1 adet bagaj hakkınız olan ağırlığı geçmediği sürece herhangi bir taşıma ücretide ödemezsiniz. Tek adet bagajınız olduğu için bisiklet olarak ayrıca bir ücret talep etmezler. Ben daha yeni Danimarkaya götürdüm bisikletimi ve geri geldim. Bagajımın toplam ağırlığıda 25 kg civarındaydı. Ama 2. bagaj olarak bisiklet taşıyacaksanızda Lufthansanın aldığı ücret 70 euro ve THY de 100eurodur. Bisiklet bavulu olunca gümrük olarakda herhangi bir işleme tabi tutmazlar ama yeni kutusunda giren bir bisiklet için bu risk olabilir.Diğer bir dikkat etmeniz gerekende bavul aldığınızda içine bisikleti söküp çok iyi korumanızdır kadrosunu aksesuarlarını patlak naylonla sarmak gibi aksi taktirde taşıma esnasında hasarlanabilr çünkü taşıyanlar hiç özen göstermiyorlar. Bilginize

adem can

Üye
Tepki
0
2005 yılında hava alanında çalışmıştım, uçakla gelen bisikletlere hiç özen göstermiyorlar, üstüne çantalar biniyor, sert bavullar yaslıyorlar. uçağa indir bindir yaparken sizin gibi şevkatli davranmayacakları için arkadaşında dediği gibi havalı naylon ile kadroyu sarmak lazım.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@özcan yılmaz

Atatürk dış hatlar'dan 2 kere devasa bisiklet valizi ile çıktım. Gümrükdeki arkadaşlar kafalarını çevirip bakmadılar bile :)

Merak etmeyin. Yolcu yanında gelen kişisel spor aletleri vergiye tabi değil. Hadi sorun çıkarmak istediler, sorarlarsa yarıştan geliyorsunuz. Onlara ne :)

• Beğen
Tepkiler: özcan yılmaz

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
45
bisiklet bavulları bana göre çok pahalı malum öğrenciyiz parayı zor denkleştirip bi cube peloton pro alacağım o nedenle birde bavul alamam bisiklet taşıma kutusu var kartondan onlar çok ucuz birde iyice sararız onu korunaklı olur diye düşünüyorum :) sorun çıkarsa lisansı gösterip yarıştan geldiğimi söylerim hatta şu 5-6 liralık madalyalardan bitane almanca yaptırıp yanımda götürüp getireyim diye düşünüyorum :)