Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Almanya'dan bisiklet getirme imkanınız olsaydı hangi bisikleti alırdınız?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gürkan inal tarafından paylaşıldı.

1. gürkan inal

gürkan inal Yeni Üye

Seviye:
    Almanyadan Bisiklet getirme imkanınız olsaydı hangi marka ve model ekonomik şehir veya hybrid bisikleti getirirdiniz. Başlangıç seviyesi olacağı için ekonomik bir model düşünüyorum. Genellikle asfaltta kullanacağım ama ara sıra stabilize yollarada kaçamaklar olabilir. Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

2. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Almanya deyince akla ister istemez corratec geliyor.:in:

3. murat16

murat16 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kesinlikle VELOTRAUM. BU yaz bir tane gördüm,hayran oldum. Al,dünyayı dolaş. Fakat maliyeti çok fazla.

4. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
  5. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Almanyadan bisiklet getirme olayını biraz açarmısın benimde öyle bir imkanım var ama nasıl yapılır bilemiyorum

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Almanya imkanınız var hala boş boş mu duruyorsunuz? Biz harıl harıl siteleri kurcalıyoruz burada ama getirebilecek insanlar da tek tek sırtını döndü.Almanya'dan alabileceğiniz fiyat/donanım oranı en yüksek olan marka RADON'dur.Araştırın farkı görün,birçok site mevcut o kadarını da siz bulursunuz herhalde.Radon ve Cube'ün distribütörü aynı firma.İki marka da aynı yerden dağıtıma çıkıyor.Radon 5 yıl kadro garantisi veriyor ama burada pek bir önemi kalmaz heralde onun.Marka kalite olarak gayet makul.Üzerindeki donanıma göre fiyatı mükemmel.Onun dışında hep ileride bir tane titanyum kadro almak isterim.Hem ayrı bir havası vardır hem de ömürlük.Almanya'da en ucuz titanyum modeli olan firma da Bulls'tur.Onu da sitelerden bulabilirsiniz.O kadar yardım ettik bir tane titanyum kadro da benim için getirin.
    Bu arada Almanya'dan tek tek parça pek düşünmeyin.Shimano ve Fox Türkiye'de daha ucuz.

7. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    corratec shape pro

8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Almanyada yaklaşık 2bin (2000) tane marka varken neden hala Corratec ?

Ben tek tek saymamyayım sadece hayal gücünüzü geniş tutun diyerek sözlerimi bitiriyim...

Güney Tuncer bunu beğendi.
  9. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    Getirecek kimsenin bisikletten anlayıp anlamadığı da önemli bu işte. Asfalt ağırlıklı kullanacaksanız tur bisikleti alın. 28'' jantın avantajından yararlanırsınız, ince lastik takma imkanınız da olur. Stabilize yollarda da işinizi görür.
    Hafif bir bisiklet bulmaya çalışın.

jesus navas ve Hasan Çağri bunu beğendi.
  10. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Asıl ilginç olan Corratec'in nerdeyse tüm modelleri zaten buradan da alınabiliyor, hatta yol parası, vergiler vs eklenince belki burada daha ucuza gelebilir :)

Almanya'ya da dikkat çeken bir iki marka var. Birincisi kalitesine göre ucuz satılan Van Nicholas Ti bisikletler. Diğeri ise karbon üretiminde son noktalardan biri olan Simplon.

Mert Kabtan bunu beğendi.
  11. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    İnsanı fikir verdiğine pişman ediyorsunuz...

Ben Delta'da Corratec Shape Pro'yu gördüm ve çok beğendim.
    Şimdi hiç bilmediğim, görmediğim bir bisiklet hakkında fikir vermek mi doğru yoksa gördüğüm hoşuma giden bir bisiklet hakkında mı?

Ben Hong Kong'daki arkadaşıma HP IPAQ sipariş etmiştim. Kibarca beni ikaz ederek HP'nin oralarda adam yerine koyulmadığını, çok daha ucuz ve çok daha kaliteli, adı duyulmamış markalar olduğunu söyledi. Ama ben ne yapabilirim, bildiğimiz, gördüğümüz, kullandığımız birkaç marka var zaten HP, ASUS, DELL...

Bildiğimiz oranda insanlara fikir verip, yardımcı olmaya çalışıyoruz... Daha iyisini bilenler daha güzel cevaplar verebilirler, biz de öğrenmiş oluruz... Ancak verdiğimiz fikirleri yerden yere vurmanın hoş bir davranış olduğunu sanmıyorum...

Tekrar ediyorum: Eğer ki biri bana böyle bir teklifte bulunsa, hiç düşünmeden Corratec Shape Pro'yu sipariş ederim... Ama bu işten anlayan birisi "Hayır o dandiktir, daha ucuz ve daha kalitelisi ve aynı işi görücek şu model var" derse, onu da değerlendirmeye alırım...

12. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Benim bildiğim fazla sayıda marka yok. Almanya dediğiniz için ilk aklıma gelen marka o oldu. Başka fabrikası Almanya olan bisiklet markası da bilmiyorum. :( Ama para olduktan sonra seçenek çok tabi.:in:

13. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence pişmanlığı bırakarak bişeyler öğrendiğin için sevinmelisin.

Fikirlerin başkalarını etkiliyorsa ki konuyu açan arkadaşı muhtemelen etkileyecektir, o zaman belli bir bilgi birikimi doğrultusunda vermen lazım. Sadece tek bir bisikleti görüp bilerek fikir vermek sence doğru mu peki ? Bir diğeri konuyu açan arkadaş belliki farklı bir arayış içinde, yoksa gidip Almanya'dan koskoca bir bisikleti niye yükleyip getirsin. Burada bulunan bir modeli önermek mantıklı mı peki ?

Ayrıca bir konuda fikir beyan edebilmek için objeyle fiziksel temas kurmana gerek var mı. Mesela iki örnek verdim; Van Nicholas ve Simplon. Bunların hiç birini değil kullanmayı henüz gözümle göremedim bile ama teknik bilgi ve kullanıcı yorumlarına internet'den kolayca ulaşmıştım.

14. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Kimse yerden yere vurmamış ki bilginizi.Türkiyede dağıtıcı olan bi markayı almanyadan getirtmek bile bile fazladan para bayılmaktan başka bişey değil.Konu başlığı gereği ''Tur bisikleti arıyorum ne öneririsiniz'' değil ''Almanyadan Ne Getirebilirim'' üzerine açılmış.

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ben soruyu "Almanya'dan bisiklet getirme imkanınız..." değil de "Almanya'da yeni bir bisiklete ayıracak bütçeniz olsaydı...." şeklinde algılayıp öyle cevap yazıyım :).

Öncelikle, 14 ay oldu ben buraya geleli, hala karşıma duymadığım markalar çıkıyor. O konuda dikkatli olmak gerek. Tek bir markaya bağlı kalmak akıllıca değil. Diğer taraftan burada firmalar bile tek bir markaya bağlı değiller, çoğunun ürün yelpazesinde 3-4 seçenek oluyor. Bu arada Almanya yanılmıyorsam dünya üzerinde bisiklet üzerine en çok patentli markaya sahip ülke.

Çok iyi takip etmek gerekiyor piyasayı, satın aldığınız bir bisiklet bir başka satıcıda 1 hafta sonra indirime girip (veya aynı modelin 1 yıl önceki versiyonu belki de) %30-%50 civarı ucuzlatılmış olabilir. Pişman olmamak işten değil.

İlk aklıma gelen markalar Cube, Radon, (Canyon da var aralarında fakat sadece yol ve MTB üretiyorlar), Ghost, Bull, Raleigh (Alman değil ancak çok yaygın), KTM (evet, şehir bisikleti), Bergamont, Steppenwolf, Hercules.

Şimdi diyebilirsiniz ki bu adam neden bu kadar konuştu da hala bi bisiklet tavsiye etmedi. İnanın seçenek bu kadar fazlayken seçmesi çok zor. İnternetten alışverişi bir kenara bırakırsak, benim tavsiyem gideceğiniz bölgedeki tüm bisikletçileri (ki Google Maps ile bulabilirsiniz) gezin dolaşın. Fiyat karşılaştırın.

Ve eğer ki Almancanız varsa, gider gitmez ilk gazete bayiine girip o ayın Trekkingbike Magazin dergisini alın ve tüm sayfalarını karıştırın. İndirim odaklı satış yapan satıcıların yeni kampanya ve adres bilgilerine kolaylıkla bu dergiyle ulaşabilirsiniz.

16. gürkan inal

gürkan inal Yeni Üye

Seviye:
  17. devran yılmaz

devran yılmaz Üye

Seviye:
    yorum yazmaya çekiniyorum :D göstermiş oldugun bisiklet ve markası hakkında bi bilgim yok ama çok konforlu bir bisiklet olması gerek üzerindeki aksam çok güzel yani benim çok hoşuma gitti

18. Mert Altıkardeş

Mert Altıkardeş Kıdemli Üye

Seviye:
    Author Kona Veya LeaderFox

19. gürkan inal

gürkan inal Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşamın Almanyadan geliş zamanı yaklaşıyor daha fazla seçenek için hepinizden yardım bekliyorum arkadaşlar. Almanyadan getirmişken deysin bari çabamıza mantıklı bir model getirelim.

20. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Titanyum birşey getirin de değsin o zaman. :) Güney abinin dediği Van Nicholas kadrolar çok güzel.Tek kadro olarak avrupada 800 €'lara kadar gördüm internette.Onun dışında Bulls'un ,2000 €'ydu sanırım, toplu titanyum bisikleti vardı.Ya da ilk sayfada dediğim gibi Radon'lar en iyi fiyata en güzel donanımı veriyor.Kadro kalitesi de kötü değil edindiğim bilgilere göre.