almanya turist vizesi

sercan hakan

Aktif Üye
Tepki
18
aynen kaçaklık gibi bir durum olmaz sanmıyorum peki yunanistana hemen vize veriyorlar mı onun prosedürü çok değildir umarım

Scudo

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Yunanistan icin 3-5 defa sahsen tanik oldugum basvuru yapildi.Mudahale etmeden max.3 gun icinde neticelendi. Hatta Yunanistan yasadigi kriz nedeni ile turistlere daha kolaylik yapiyor.Ve belli bir meblaga satin alinan mulkler karsiliginda vatandaslik verdigini duymustum.

sercan hakan

Aktif Üye
Tepki
18
walla yunanistan iyi o zaman bana mantıklı geldi hem öğrenciyim daha rahat alırım galiba

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Rica ederim.Onemli olanin vizedekilerin yardimci olmasi:)

sercan hakan

Aktif Üye
Tepki
18
inşallah onlarda olur zaten daha buralardayım anca ağustosta başvurursam eğer

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Aşağıdaki linkteki dosyadaki belge ve formlar ile kısa süreli seyahat(turist) amacıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Davet vs. gerekli değil...
(link)

• Beğen
Tepkiler: sercan hakan

sercan hakan

Aktif Üye
Tepki
18
halil bu verdiğin bilgiler genel olarak schengen vize başvurusu için mi yoksa yunanistan mı almanya mı?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Almanya vizesi için konu başlığında sorduğun üzere. Schengen alabilmen daha zor diyebilirim...

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Bilgi karisikligi olmasin.Almanya ,Yunanistan,Fransa,Hollanda,Belcika ve bir kac avrupa ulkesi dahil olmak uzere ulke vizesi yoktur.Bu ulkeler schengen ulkeleri olduklari icin ,bu ulkelerin hepsi schengen vizesi dahilinde ziyaret edilebilir.Herhangi bir ayrim soz konusu degildir vize turu olarak.

Ancak schengen vizesi ortak adlandirilsa ve kullanilsa bile, istenilen evraklar en basta farklilik gosterebilecegi gibi her schengen ulkesi basvuru esnasinda kisiden kisiye gore farkli evraklar isteyebiliyor.Yani bunun sabit bir kural/kanunu bulunmamakta.Konsolosluk sizi degerlendirirken basvuru baslangicindaki evraklara ek olarak belge isteyebilir.

Yunanistanda bu nispeten daha azdir.Almanya zor olmasinin sebebide bu istenen ek evraklardir aslinda.Daha once Almanyadan schengen vizesi almis oldugun icin sahsi basvuru yapmanda gerekmiyor.( son birkac ay icerisinde yeni bir uygulamaya gecmediler ise). Vize departmani senin adina unislemleri takip ediyor zaten.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Madem bu is bukadar basit se, neden almanyaya gitmek isteyenler frasa ya yada yunanistana vizesi alip da almanyaya gitmiyorlar. Neyse sizin dediginiz gibi olsun. Schengen vizesi tüm 26 schengen ülkelerine gecerli ve bunun icin de almanya da var buna katiliyorum. Kolay gelsin kardes, vizeni alinca gelismeleri yazarsin olurmu. Arkadaslarin demesine gör haftaya bu is hal olur. ;) Basarilar...

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Siz herhalde yanlış anladınız ya da anlamak istemediniz. Belirtilen belgeler başvuru içindir. Her bireyin sorunsuz başvuru hakkı vardır ve bu kolaydır; fakat bu demek değildir ki her başvuru kabul edilsin. Başvurudan sonra görüşmeler, farklı teminatlar istenmektedir ve konsolosluk onayı vermediği sürece vize alamazsınız. Turist vizesi başvurusu için yapılması gereken prosedürü göstermeden çok zor, imkânsız tarzında yorumlar yapmak hiçbir işe yaramayacağı gibi kişinin şevkini de kırar ufak da olsa bir şansı varsa da onu da yok eder. Sağlıcakla...

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@murat cömez

Mesajlarimda,kendi Almanya vizem icin yasadigim olayida anlattim.Yani Fransa veya Yunanistan fikrini soyleyen benim durumum.

Genelde insanlarin uzerinde cok yogunlastiklari ve detayli arastirma yaptiklari bir konu degil.Bu yuzden dolayi yonlendirmelerde kagit uzerinde yazilanlara bagli olarak yapildigindan olsa gerek cogunluk! gidecegi ulkenin konsolosluguna basvurularini yapmaktadirlar.

Fakat egitim aldigim meslegim turizm ve son olarak ozel kalem olmamdan oturu vize alimlari ile ilgili ilgilenmek durumunda kaldim.Amac legal cozum uretmek oldugundan dolayi bu tur alternatif yollari bilmeniz kacinilmaz oluyor.

Yani bir taksicinin kestirme yollari bilmesi kadar dogal bir durum.

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@Halil EROĞLU

Yazinizin muhatabini anlamadim.Konuda bicrok mesajim olmasindan dolayi sadece bana mi diye dusundum...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@murat cömez

Bu konuda bir deneyiminiz varsa lütfen anlatın, bilgilenelim.
Benim de arkadaşın da yaşadıkları bu şekilde. Schengen değil fakat D tipi (uzun süreli, oturma izninin de bulunduran, onun dışında schengen ile aynı özellikleri taşıyan) vize ile Avrupayı dolaştım. 4 kere Almanya havaalanında pasaport kontrolüne girdim son 2 senede. Bir kaç ülkede polis kontrolüne girdim. Hiç bir sorun yaşamadım. Arkadaşlarım benden çok daha fazla ülke gezdi ve bunları çok daha fazla şekilde yaşadılar. Onlar da hiç bir sorun yaşamadı.

Gerekirse bizim söylediklerimizi konsoloslukardan teyit ettirebilirsiniz.

Fransa Schengen vizesi ile sadece Almanya'ya gidip gelinirse ne olur;
Almanya girişte soruyor, bu Fransa vizesi diye. Buradan oraya geçeceğim dediğiniz zaman zaten geçmenize izin veriyorlar. Başka sorun yoksa da vermek zorundalar zaten. Vizeniz var o ülkeye giriş için.
Hiç Fransa'ya girip çıkmazsanız da belki daha sonraki başvurularınızda sorun olabilir.
Fakat Avrupa içi, uçak ile seyahat etmiyorsanız pasaport kontrolüne girmiyorsunuz genelde. Bu durumda pasaport üzerinde herhangi bir damga vs. de vurulmuyor.
Kısacası kimse sizin hangi ülkelere girip çıktığınızı bilmiyor.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Tamam ben anlamadim. Vay be türkiyeden almanyaya gitmek nekadar basit mis ya.

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@murat cömez

Basitlik; sizin bu konuda ne kadar zorluk cektiginiz ile alakali;) Ayrica alayci tavir sergilenecek bir ortamda da degiliz Murat bey.Konu uzerinde ,kisiler sorulan soruya istinaden! bilgilerini ve tecrubelerini paylasiyorlar.

Benimde Cube marka bisikletler ile ilgileniyor olmam tecrube olsada sizin sahip olarak kullaniyor olmaniz daha baska bir tecrubedir.Ben guncel fiyatlarini bilirim,siz ilave olarak modelin tum detaylarini verebilirsiniz.

Konu icin yapilan yorumlardan olumsuz etkilenmeyin lutfen.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Emre DEGERLI

Ben alay etmiyorum, sengen vizesine de katiliyorum dedim, hatda kac ülkenin sengen vizesine dahil oldugunu bile söylemistim. Yalniz almanyaya gitmek basit mis ben bilmiyordum ögrendim. Bu sözümle de (Vay be türkiyeden almanyaya gitmek nekadar basit mis ya) ögrendigimi ifade etmek istedim. Bir yanlisim varsa özürdilerim sizlerden.