Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

almanya turist vizesi

Konu, 'Eski Arşiv' kısmında sercan hakan tarafından paylaşıldı.

1. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar yaz ayının sonlarına doğru almanya ya gitmek istiyorum vizeyi en kısa yoldan nasıl alabilirim daha önce gitmiştim ordaki akrabam davetiye yollamıştı fakat şimdi yollayabilecek durumu yok sizce nasıl gidebilirim başka şekilde yardımlar için teşekkürler

2. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    yok mu yardım

3. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    ++++++++++++

4. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    beyler bilgiye ihtiyacım var hiç mi bilen biri yok?

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Davetiye olmadan, vize alma sansin yok.... Yani davetiye sart, akrabanin bir baska geliri ve isi olan tanidigi yokmu, sana bir davetiye gönderecek.

6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Turist vizesi için davetiye biraz saçma.
    Ben orada akrabam - arkadaşım olmadan gidip gezemeyecek miyim ülkeyi?

Tabii ki öyle hiç bir şey istemeden vize vermiyorlar. Aylık bir gelir, biraz mal-mülk vs. göstermek gerekiyor.

7. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Iyi ozamn deneyin bakalim alabiliyormusunuz....

8. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    yok murat haklısın davetiye olmalı biliyorum ben sadece alternatifleri merak ettim farklı şekilde gidebilen var mı diye

9. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Alternatif var, o da is adami olman gerekiyor...

10. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    iş adamı değilim maalesef :(

11. sonalp

sonalp Yeni Üye

Seviye:
    Almaya ya vize işlemlerini iData firması yapıyor. idata.com.tr den detaylı bilgi alabilirsin.

12. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yas itibari ile onlar( Alman hukumeti) icin risklisin.Oncelikle bu sebepten dolayi direk vize basvurunun sonucu olumlu olmaz.

Is icin dahi olsa davetiye gerekli olabiliyor eger ticari unvanin yok ise.Akraba ziyaretlerinde yine davetiye sart ve bu kosullarda vize alman icin yeterli olmayabilir degerlendirmede.

Eger tanidigin bir seyahat acente calisani var ise,senin icin gostermelik otel ve ucak rezervasyonu yapabilir.Bu vesile ile 15 gunluk turist vizesi alabilirsin.Ama dedigim gibi tanidik bir acenteci olmasi sart ,konu ile ilgilenmesi icin.

Schengen vizesi icin Almanya ,en zor basvuru onaylayan ulkedir.Hollanda da bu noktada zordur.Yunanistan ve Fransa daha kolay vize vermektedirler.Ozellikle Yunanistan 2 gunde sonuc alabilirsin.Normal kosullarda 1 hafta icerisinde Fransa da vize vermektedir.Vize aldiktan sonra bu ulkelere sirasi onemli olmasada giris cikis yapmaniz ,bir sonraki basvurunuzun olumlu neticelenmesi acisindan fayda saglar.

Ben Turizmciyim.Bahsettigim ulkelerden 1 gunde dahi vize almisligim vardir.Ancak tamamen kisinin ,kendilerince degerlendirmelerine bagli sonuc.

Davetiye zaruri degildir.Ama olmasinin avantaji olabilir.Gonderenin durumuda cok onemli.

13. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim emre 4 sene önce akrabadan davetiye gelmişti e bide öğrenciydim 3 günde gelmişti vizem şimdi de öğrenciyim :) dediğini duymuştum otel rezervasyonu falan mantıklı aslında ama tanıdık acenta da yok tabiki

14. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ozaman dedigim gibi, akrabalarin sana davetiye gönderecek birini bulmasi gerekiyor. Tek care bu kaliyor, yinede üzülme almanyaya gidememek dünyanin sonu degil sonucta. :)

15. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    aynen dünyanın sonu değil tabi :) ama yunanistan üzerinden gitme fikri de kafama yattı

16. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dortmund da akrabalarim yasiyor.Universite zamanimda Dortmun universitesine kayit yaptirdim.Kismen ucretli idi ve ucretinide yatirmistim.Davetiyem,evim ve gecim durumum fazlasi ile saglamis olmama ragmen Alman hukumetinin onay verdigi vize durumuma Turkiyedeki konsolosluk zorluk cikardi.Tamamen kisisel yaklastilar.Ve vize icin bana sorun cikaran gorevli,orada calisan 2-3 Turkden biriydi.Kolluk bende killik bende mantigi ile yaklasti.Genc ve birazda hizli yasamin etkisi ile bende etkiye tepki biraz fazla olunca gidemedim :):rolleyes:

Yani prosedurlerin disinda Almanya ozellikle kisisel yaklasabiliyor degerlendirmede. Okudugun okuldan ogrenci belgesine ek olarak transkript alabirsin.Bu senin en azindan ogrenim durumunu gosterir.Derslerinde basarisiz isen alma:) Iyi ise ek bir referans olma ihtimali olabilir ama sart bir belge degil.

Sen bir acentaya basvur vize icin.Onlar en azindan gerekli formalite ucak ve otel rezervasyonu uydurabilirler.Basvurunuda Yuunanistan veya Fransa uzerinden yap.

17. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende sana onu diyecektim, fransa ile almanya sinir ve avrupa ülkesi oldugu icin aralarinda sinir yok, normal sehirden sehire gecer gibi geciliyor. Yanliz bir problem var vize fransa ya oldugu icin almanya da gezerken polis kontrol ederse kötü olur, cünkü kacak oluyorsun. Ben almanyaya ayda en az bir iki defa gitdigim icin biliyorum.

18. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    daha önce gittiğim de fransaya da geçmiştim allahtan polis falan hiç durdurmadı

19. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aslinda yasal olarak Schengen vizesi alinarak tum schengen ulkelerinde gezme serbestligi mevcut.Zaten sorun olacak olsa Almanya icerisinde gezerken degil,daha ulkeye giriste dediginiz sekilde mudahale edilir ve is sokakta gezerken yakalanmaya kalmaz.
    Bircok kisiye bu sekilde vize aldigim icin sorun yasamadiklarini biliyorum.Fakat sizin dediginiz gibi bir kontrol esnasinda ,vizenin alindigi ulkenin giris cikis muhurunun olmamasindan dolayi killanip sorgulama yapabilir.Ancak bastada dedigim gibi vize schengen olmasindan dolayi ,farkli bir suc unsuru yok ise salt vize sorun yaratmaz.

He cok cok Fransa ucar,karayolu ile Almanya ya gecer ici rahat etsin dersen.

20. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Schengen vizesin bütün Schengen ülkelerinde geçerli. Kaçak olma gibi bir durum söz konusu değil.