Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Almanlar kararı verdi : "Antreman ve yarışma içeriğiniz eksik"

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Cem Unden tarafından paylaşıldı.

1. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Malum U17 takımımız Almanya'da birtakım performans testlerinden geçti .

Almanya'da alınan sonuçlar ile hatalı antreman ve yarış sistemi izlediğimiz tamamen tescillendi .Daha önceki senelerde de bu gibi tespitler yapılmıştı

Benim de daha önce belirttiğim gibi bizim yıldız sporcularımız fazla kilometre yapıyor ama fazla km sonuç vermiyor çünkü spesifik antreman eksikliğimiz var . Ek olarak her iki yarışın biri kriteryum ama kimse kriteryum antremanı yapmıyor .

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=112281

http://bisiklet.gov.tr/tr/detay/u17-milli-takimimiz-almanya'da-testten-gecti/585

2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar , yorumlarınızı bekliyoruz

3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Herkes yorum yapmis ya! Söyleyecek laf yok! :eek:

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Koskoca Dr. Jens HINDER'in üzerine yorum olmaz tabii ... :)

5. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Benim düşüncem

Sporcu yaptığı işe gerektiği saygıyı göstermiyor antrenmanları asıyor.

Sponsor sorunu çok,spor okulu doğru düzgün yok,insanlar okuma gelecek kazanma peşinde ayrıca gerekli destek olmadığı için 18 yaşına gelinceye kadar çok iyi yetiştirilen genç sporcular bi süre sonra ekmek parası derdine düşüyor daha az ilgi gösteriyor ve hayatını kazanmaya çalışıyor.

Bazı şanslılar var tabi bi şekilde aradan sıyrılıp bir takıma gidiyor ve en iyileri bile çok düşük miktarda maaş alıyor

Hal böyle olunca antrenörler de bi süre sonra "bu da diğerleri gibi olacak ekmek parası peşine düşecek ne de olsa" düşüncesine kapılıp bir süre sonra yeterli ilgiyi göstermemeye başlıyor.antrenmanları ile yeterince ilgilenmiyor

sonuç olarak Dr. Jens HİNDER in sözlerine geliyoruz.yapılması gereken ne mi ? bırakın antrenman ve yarış içeriğini değiştirmeyi falan.ilk önce bi adama antrenman yapması için gerekli şartlar oluşsun da sonra antrenman içeriğine bakarız.daha yaşım 20.iş hayatım henüz başlamadı okula devam ediyorum.ben kendime inanıyorum dünya çapı için yaşım geçti ama türkiye çapında ben çok iyi bir triatlon sporcusu olucam.fakat hala okul ve antrenman programımı ayarlamaya çalışıyorum.bakın üniversitedeyim.ders programı daha rahat liseye veya ilk okula giden bir gence göre.ama ona rağmen ben akşama kadar cebelleşiyorum.onları hiç düşünemiyorum.

sonuç olarak toparlamak gerekirse.ben de dr hinder in dediklerine katılıyorum.kaldı ki katılmamak haddime bile değil zaten.ama oraya gelene kadar bence halledilmesi gereken kısım bu.önce bi o gençlere spor yapacak alt yapıyı oluştursunlar.bu ülkede onları zirveye çıkarmaya can atan antrenör çok fazla...

ihtiyar ve ersen t. bunu beğendi.
  6. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Duyarli yaklasiminiz icin tesekkürler. Muhakkak ki kendi tecrübelerinize dayali olarak hakli noktalara deginiyorsunuz. Ben sadece koyu sekilde isaretledigim nokta üzerine bir yorum yapmak istiyorum. Yani alt yapi meselesi.
    En önemli noktaya deginiyorsunuz. Ama alt yapi denilen sey, önce kurulup üzerine üst yapi insa edilen ev gibi bir sey degil. Alt yapinin olusmasi olayi, her sey de oldugu gibi, ihtiyac olustukca gelisen bir seydir. Simdi siz böyle bir seye ihtiyac oldugunu söylüyorsunuz.
    Önce bir kac soru soralim ve cevaplarini inceleyelim:
    Bu forumda yol bisikleti konularindaki yorumlara düzenli katkida bulunan ve Türkiye' de yasayan kac kisi var?
    Bu soru bir ölcü degildir diyerek ikinci soruya gecelim:
    Türkiye' de halen miniklerden master düzeyine kadar kac tane lisansli bisikletci vardir, kac tanesi yarislara katiliyor, kac tane yaris vardir?
    Yaris sayilari artsa, bu yarislara katilabilecek yarisci sayisi kac tanedir? Kac kisi ferdi (salt kendi olanaklariyla) yarisa katilmaktadir.

Bu sorularin hicbirisi altyapi ile dogrudan iliskili seyler degildirler.
    Simdi bir link veriyorum. Fransiz Bisiklet Federasyonunun 2013 yili lisansli sporculari: Sadece erkekler ve yol bisikleti

http://www.ffc.fr/a_licencies/Nos_licencies/index.asp

(Bu listede surada bizim Serkan Olgun' u görürsünüz.)

Simdi bu bir kac veriden sonra can alici noktaya gelelim. Bizim ülkemizde de bu sayilar belrli noktalara ulasmadan alt yapi olusmasi mümkün degildir. Ne sponsor bulunur, ne saglik muayene olanaklari artar, ne antrenörlere olanak saglanir, ne sporculara olanak saglanir, ne malzeme bulunur....... Daha yol bisikleti kullanmak icin trafikten uzak yollar bile yok. Halk otomobil sevdasinda. Bir köyden bir köye gitmek icin önce anayola cikilir sonra yine köy yoluna girilir. Hepinizin nasil kelle koltukta bisiklet kullandiginizi sürekli okuyorum..... Bir sürü detaya deginip abuk sabuk seyler yazmak yerine özetleyim. Sayimiz cok az. Alt yapiya bu sayiya bagli olarak gelisir. Sadece bisiklet sporu olarak degil, degisik sporlara da yönelik, cok yönlü kullanilabilecek kurum ve örgütlenmelerin sayisi artar.
    Örnegin yukarida bahsedilen Dr. Jens Hinder, gercekte askeriyenin bir doktorudur. Sadece bisiklet degil, her spor dalina yönelik calismaktadir. Her klüp kendi alt yapisini kurar.( Bu alt yapi tabirini Türkiye' de futbolda kullanilan genc sporcularin kastedildigi manada almayin) Her klüp kendi doktorunu, kendi malzemesini, muhakkak ki devletin de destegini alarak, ama temelinde kendi olanaklariyla kurmaktadir. 1o tane yarisan bisikletcisi olan bir kulübün üye sayisi binleri gecebilir.

Yusuf Z. Şipal ve Şerif Şentürk bunu beğendi.
  7. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Ihtiyar abi yazdiklarinin ozellikle son bolumunden benim cikardigim,sizin de vurguladiginizi dusundugum seyhep soylediginiz "bisiklet kulturu" ile doğrudan alakali diye dusunuyorum...

ihtiyar bunu beğendi.
  8. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle güzel paylaşım;ama yorum derseniz ne söyleyelim biz deyince ne değişecek?bu arkadaşlarımız daha iyi bisiklete binecek altın madalyamı kazanacaklar.Ben daha başka şeyler söylemek isterdim çok şey var ama tartışma çıkmasın gereği yok.........

ihtiyar bunu beğendi.
  9. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Disiplinli olmak, teknik detaylara önem verip öğrenmek ve uygulamak bu coğrafyada pek görülmez.İşin o yanını isterseniz ayrıca konuşalım.Çok daha basit bir şey var, yukarıda da bahsi geçti:yol yok!

Türkiye'de bisiklet antrenmanı yapılabilecek yol sayısı çok az.Tüm yolları bilmediğim için çok az diyorum ve olasılık hesaplarına hakaret etmek istemiyorum.Belki de hiç yok!

Bisikleti spor olarak yapmak isterseniz böyle bir durumla karşılaşıyorsunuz.Yahu yolu bırakın bu ülkede veledrom dahi yok!

ihtiyar bunu beğendi.
  10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen maç vardı koyu bir fenerli olarak;cimbomu tuttum her ne kadar biz avrupada maç yapınca onlar bizi tutmayıp elin oğluna destek verselerde Şimdi hiç kızmasın cimbomlu arkadaşlar yorumlar şöyle idi,nette,radyoda,tv'de iş'te bilmem nerde.'''' ASLAN KÜKREDİ''''' eğer kükreme buysa;biz hiç aslan görmedik berabere kalmayı bile nimetten saymak başarı oldu ortada oynanan bir futbol ilk yarı biraz sonra hikaye;şimdi niye bu örneği verdim ona gelmek istiyorum. son on yıla bakın bütün spor dallarında ne yaptık yada ne yapıyoruz yada nerdeyiz dünyada ve sıralamalarda yurt dışından getir adamı 3-5 sezon oynasın eee sonra yok ismimi değiştirdim yok müslüman oldum.milli takımdayım ya bizde adam yokmu,alt kadrodan gelen kimse yokmu nedir bu elin oğlu hevesi evet adamların çoğu iyi futbolcu olabilir gelelim teknik direktörü oda yok daumdu yok,del bosque yok bilmem kim peki tamam bizde tesis'mi yok,bizde imkanmı yok diyelim yok bu çalışmamaya örnekmi ömrümü spor salonlarında geçirdim yüzme,fitness ve body building sporlarına ömrümü verdim nelerle sırf ben karşılaşdım ama yinede pes etmedim etmiyorum. sporumu yaparken sigaramıda içdim,yeri geldi içkimide içdim kısaca denedim ve yaptım.ama şu yokdu bu yokdu deyipde şikayetde etmedim birileri doping alıpda kollarını 60 cm e çıkararak kendine sporcuyum dediğinde ben bunu normal yolla nasıl yaparım dedim kendimce kısa yolun değil uzun ve meşakatli yolu denedim bunları niye söyledim ve yazdım çünkü yapamadım,edemedim,olmadı,olmuyor laflarına sinir oluyorum eğer bir futbol takımı sahaya çıkıpda varını yoğunu ortaya koyupda yeniliyorsa;yinede tebrik ederim bu bisiklet sporu ve takımı içinde geçerli ama kalkıpda size güvenen bel bağlayan insanlara böyle umut veripde yarı yolda bırakırsan bu olmaz işte yoksa bisiklet ve diğer spor dallarına gelene kadar daha neler var neler.yazsam saatler sürecek belki forum yetmeyecek ama bu bile yeterince anlatıyordur. herhalde saygılarımla.

ihtiyar bunu beğendi.
  11. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Hadi bisikleti geçtim , şu ata sporu denilen GÜREŞ , olimpiyatlardan çıkarılınca kopan yaygarayı hatırlıyor musunuz ? Neymiş Türkiye'ye karşı dış güçler birleşmiş vs vs. ? Her olimpiyatta 3-5 madalya alan Ruslar , Azeriler , İranlılar bizim kadar yaygara yapmışlar mıdır acaba ?

Futbol , futbol diyorlar . Onda da yokuz . Türkiye Liginde oynayan futbolcuların %20-25'i Türkiye'de yetişme diğerlerinin çoğu Almanya'dan gelmiş . Hele Kayserispor'da bir tane bile Türkiye'de yetişme oyuncu yok. Bu ne rezillik

Spor medyasına gelirsek , öyle dallama adamlar var ki gazeteci diye geçinen , ortalığı karıştıran , Meireles'in tükürüğünden , Alex'in heykelinden polemik çıkarıp kendi varlıklarının idare ettirenler . Bu zibidiler gitmeden hiç bir spor gelişmez bu ülkede . İşte bu zibidilerin bir kısmını Türkiye Turunda basın bölümünde gördüm . Açık büfede işkembe doldurmaktan başka birşey yapmıyorlardı. 3 gün sonra TV'ye çıktıklarında ise bir kelime bisiklet konuşmadılar . Yine futbol , yine futbol . Yedikleri , içtikleri haram olsun

İşte basketbol , işte voleybol başarılar ortada . Vakıfbank , Avrupa şampiyonu oldu . Ne oldu ? Kaç program yapıldı şu birkaç gün içerisinde ? İşimiz çok zor . Allah yardımcımız olsun

Edip Dinçer ve ihtiyar bunu beğendi.
  12. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kisa bir ekleme yapayim. Verdigim Fransiz Bisiklet Federasyonu linki dogrudan acilmiyor. Fakat erkekler ve yol bisikleti verince soyadlarina göre lisansli sporcular siralaniyor. Her sayfada 35 sporcu adi olmak üzere, sadece ilk 58 sayfa, soyadi "A" harfi ila baslayanlar. Sonra alfabetik olarak devam ediyor. Hesabini siz yapin.

Ferhat Öz bunu beğendi.