Alman bisikletçi Jan Ullrich’e 2 Yıl Ceza

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.809
  Beğeniler:
  4.734
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Alman efsaneye de iki yıl ceza!

  [​IMG]

  Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) emekli Alman bisikletçi Jan Ullrich’e iki yıl ceza verdi. Alman sporcunun Mayıs 2005 ile Şubat 2007 arasındaki tüm sonuçları elinden alındı.


  Alman bisikletçi, 2006’da Madrid’de İspanyol Polisi’nin başlattığı Puerto Operasyonu çerçevesinde sorgulanıyordu. Doktor Eufemiano Fuentes’in evinde ve iş yerinde bulunan kanıtlar sonrası bisiklet dünyası sarsılmış, Ivan Basso, Alejandro Valverde ve Michele Scarponi’nin da dahil olduğu birçok isim ceza almıştı.
  CAS, Uluslarası Bisiklet Birliği’nin “Yaşam boyu ceza” talebini reddederken, Alman isme iki yıl bisikletten men cezası verdi. 38 yaşındaki emeki sporcu, Ağustos 2013’e kadar bisiklette herhangi bir idari rol de üstlenemeyecek. CAS’tan yapılan açıklamada Ullrich’in Fuentes’in müşterisi olduğu ve doktora 80 bin avrodan fazla para ödediği belirtildi.

  2005 Fransa Bisiklet Turu’nda üçüncü olan Ullrich’in bu başarısı da elinden alındı. Alman bisikletçi, o yıl kariyerindeki yedinci ve son podyum başarısını elde etmişti. 2005 Tour de France’ın yeni üçüncüsü ise Francisco Mancebo ilân edildi.

  9 Şubat 2012
  http://tr.eurosport.com