Allıgator Vs Baradıne Fren Pabucu (MTB)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar,ilk önce Hepinizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutlarım.

Soruma gelecek olursam daha önceden de konu açmıştım Baradıne pabuçlar için fakat bisikletçim yeni bisiklette şimdilik pabuçları değiştirme müsriflik olur dedi bende pabuç değiştirmeyi biraz erteledim.Dün Adanaya gittik,benim tektro frenler biraz zayıftı 4 5 aydır kullanıyorum ama o sıcakta resmen jantın üstünde pabuçlar kayıyor yani nerdeyse yüzde 50 çalışıyordu.Arkadaşıma 3 renk baradıne pabuç aldık(sadece arka frenlere) neyse bisiklete bindim inanılmaz fark var,ilkönce ön frene basıyorum bisiklet yavaş duruyor,arka frene bastığım anda lastiği kitleyecek gibi oluyordu.Hoşuma gitti,birde gri nikelaj renk kartuşu:=) uzun yapısıyla ama bir tane daha pabuç gördüm,Allıgator hangisi daha iyidir bilemiyorum üzerinde ok işaretleri var;(link) diğer baradıneyi herkes biliyor zaten.Hangisi daha iyidir? ya da birini ön tekere diğerini arka tekere takmak istesem sıralamanız nasıl olurdu?

Scudo

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Benim düşüncem; Ön ve arka tekere Baradine'nin ABS pabuçlarını kullanmayı düşünüyorum.

Belki kışın kullanırım diye, 3 renk için bir adet yedek düşünebilirim.

Baradine yarı-pro ( daha üstü pabuç kesin vardır ) olarak en iyi seçim olacaktır.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maceraya gerek yok Baradine en iyisi

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Cevaplarınız için teşekkür ederim Lakin,bu iki pabucuda satıcının dediğine göre allıgator firması üretiyormuş.Diğer pabuçtaki ok işaretlerinin daha üstün bir tarafı var mı yokmu onu merak ediyorum.

Sinan Ceylan

Daimi Üye
Tepki
151
İsim
Sinan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Can selam, bende de aynen arkadaşındaki gibi sadece arkada Baradine 3 renk olanından var. Öndekiler çok erimediği için müsriflik olmasın dedim ben de. :)
Al kurtul yahu, hem denemişsin arkadaşında.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Kaptan bu hafta içi yada sonu alacam,ya arkaya yada paraya kıyıp her ikisine:=) Hem göze hitaben güzel duruyor,hemde frenleme açısından tatminkar.

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Ön tarafa öncelik verin bence.En çok ön frenin güvenli olması lazım :) Baradine pişman etmez kontrollü ani duruşlar yapabilirsiniz.Ama değiştirmişken ön arka Allah ne verdiyse değiştirin bence :D

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
@Ersin Erbeden

Kesinlikle katılıyorum.
Bildiğim kadarıyla tam frenlemede ön fren gücün yaklaşık %70'ini sağlıyor.
Bu yüzden dağ bisikletlerinde, özellikle iniş bisikletlerinde ön tekere daha büyük rotor takıyorlar.
Arka teker zaten fazla güç uyguladığınızda kayıyor.
Frenlemeyi arka frenle yapıyorsanız fren gücünüzün % 30 unu kullanıyorsunuz demektir.

Pabuç için de yorum yapmak gerekirse; sadece önde üç renk baradine kullanıyorum, frenlere yüklendiğimde arka teker havada duruyorum.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Baradine..baradine..baradine.. :)

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Baradine pabuç kullandım ve tüm arkadaşlarıma aldırdım kesinlikle baradine 3 renk pabucu öneririm.Alligator pabuçlardan da daha uzun ömürlü olduğunu duydum.Fiyat+Performans=Baradine.:D

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@ilker çelikcan

Bu olay, sanırım ABS modelinde olmuyor ?

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
ABS modelini hiç kullanmadım, bilemiyorum ama kilitlenmediğini söylüyorlar.
Üç renkle arka fren havada duruyorum ama ön teker kilitlediğinden, istemeyerek değil.
Fren kontrolsüzce kilitlenmediğinden ve kararlı çalıştığından dozu istediğim gibi ayarlayabiliyorum.
Maksimum fren gücünü kullanmanın ölçüsü arka tekerin kalkması oluyor.
Bir de tabi arka teker havada durmak hoşuma gittiğinden yapıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Mesut C.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@ilker çelikcan

Bisikletimin orjinal pabuçlarını kullanırken, biraz yağmur yağıyordu. Bu arada çok dandik pabuçları :D Önü bir sıktım, bisiklet az kala tepeme biniyordu. :) Freni kullanırken %95 ön frene basarım.

%5 lik kısım ise acil durumda kullanıyorum. Çocuk çıkar araba çıkar belli olmaz. Zaten arkayı kaldırdığımda önüme araba çıkmıştı. Kısacası sürekli ön freni kullandığım için güvenlik istiyorum.

Araştırmaların neticesin de Baradine ABS aradığım pabuç diyebilirim.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Baradıne Abs daha iyi galiba onu alır arka tekere takarım fiyat 17 lira.Şuanki bütçe 2 pabuca yetiyor ama satıcıda sadece bir çift kalmış.

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
bende baradine kırmızı-siyah pabuçlarından kullanıyorum.önce ki fren pabuçlarım tektro'ydu.Aralarında inanılmaz bir fark var.Baradine direk yapıştırıyor.Dün arkadaşlarla biraz hız yapıyorduk ben de fark etmemişim arkadaşım yavaşlamış az kalsın 40 km hızla çarpıcaktım frene dokunduğum an da hızımı 15 lere indirdi.Baradine bir kaç kere böyle hayatımı kurtarmıştır. :D

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar,pabuçları bugün aldım:Baradıne 955(3 renkli).Tekrar cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: ilker çelikcan