Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Allianoi'ya Sadakat Turu - Karşı Bisiklet

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ozan Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Yılmaz

Ozan Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selamlar bisiklet dostları.

Karşı Bisiklet olarak 11 Temmuz'da Yortanlı Barajı'nın yapılması durumunda sular altında kalacak olan Allianoi'ya pedallıyoruz.

"1998 yılından bu yana da Paşa Ilıcası merkez olmak üzere baraj gölet alanı içinde kalan alanda kurtarma kazı çalışmaları devam etmektedir. Baraj Gövdesi ve çevre ile bağlantısını sağlayacak yol yapım çalışmaları devam etmektedir. Proje aynen uygulandığı takdirde, baraja su toplanmaya başlandığı gün Allianoi tamamen su altında kalacaktır. Yağış rejimi ve bitki örtüsü ile bağlantılı olarak yaklaşık 40-60 yıl arasında ömrü olduğu düşünülen barajın gölet alanında bu süre zarfında alüvyon birikecek. Ve Allianoi yaklaşık 12- 15 m.’lik alüvyon dolgu altında kalacaktır."

kaynak: Vikipedia

http://tr.wikipedia.org/wiki/Allianoi

Allianoi'nin sular altında kalmasına seyirci kalmamak için Karşı Bisiklet olarak Aliliaoi'ya pedallayacak ve Bergama Bisiklet Topluluğu ve bir kaç sivil toplum örgütüyle beraber basın basın açıklaması yapacağız.

Sesimizi duyurabilmek için sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

Allianoi,İzmir'in Bergama İlçesinde,Bergama'ya 18 km,İzmir'e ise 120 km uzaklıktadır.Bu nedenle ulaşımımızı İzmir'den Bergama'ya kadar tahsis edeceğimiz otobüsle gerçekleştireceğiz.Ayrıca bir grup da temsili olarak pedallayarak Bergama'ya ulaşacak.

Buluşma yeri: İzmir Büyükşehir Belediyesi yanındaki otobüs durakları

Otobüsün kalkış saati: 11.00 (bisikletli katılımcıların bisikletlerini otobüse yerleştirmek için buluşma saatinden yarım saat önce buluşma yerinde olmaları rica olunur)

Ulaşım ücreti 10 tldir.

2. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    keşke katılabilseydim ozanım ya kaysriye tam vaktinde dönüyorum varya.

3. kayhan ugur

kayhan ugur Yeni Üye

Seviye:
    "tarih sulara gömülmesin, çocuklarımda görsün tarihi" diyorsan, hayde pedalla gel gari.

Alper Doğaner bunu beğendi.
  4. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletle katılan grupta olacağım. Herkesi bu organizasyona bekliyoruz. Bisiklet severlerin bu tarz aktivitelerde de yer alması gerektiğini düşünenlerdenim.

Alper Doğaner bunu beğendi.
  5. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kendim gelemiyorum ama gönlüm sizinle buradan yapabileceğim varsa lütfen bana ulaşın bende bu organizasyonun biryerinde yer almak istiyorum

aytacaksoy bunu beğendi.
  6. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar yapacağımız etkinlik Allianoi'nin sesini duyurmak için çok önemli.Bütün İZMİR'Lİ arkadaşlarımızn desteğini bekliyoruz.

Bu gidişle gezip,görecek yerler tükenecek.Eğer biz ses çıkarmazsak,doğa ve tarih yağmalamalarına dur demezsek başka kim dur diyecek merak ediyorum.

11 temmuz cumartesi günü tüm bisikletçi arkadaşlarımızı bisikletleriyle birlikte saat 10:30'da İzmir Büyük Şehir Belediyesi arkasında bekliyoruz.Bisikletler kamyonetle Bergamaya taşınacaktır.

Katılacak arkadaşların özel'den bana mesaj atmaları ya da 0506 265 64 90 numaralı telefondan bana ulaşmaları iyi olacaktır.

Görüşmek üzere.

7. güven şengönül

güven şengönül Üye

Seviye:
    izmire dönüş kaçta olacak ? nerede ne kadar sürecek aktivite biraz daha ayrıntı rica edebilirmiyim

8. aytacaksoy

Seviye:

Basın açıklaması saati 13:00'da olacak.Basın açıklamasından sonra Allianoi antik kentine Bergama Bisiklet topluluğu ile gezi yapılacak.Burada bir süre gezdikten sonra ve Allianoi hakkında bilgi aldıktan sonra Bergama Bisiklet Topluluğunun düzenlediği etkinlikle gezimize son vereceğiz.Saat olarak bir şey belirlenmedi ancak tahmini oalrak 17:00 diyebilirim.Dönüş yine otobüsle yapılacaktır.

9. bikeandbike

bikeandbike Misafir

tabiri caizse burnumuzun dibindeki bu tarihin yok olmasına seyirci kalmayalım,izmirli bisikletçilerin desteğini bekliyoruz

10. aytacaksoy

Seviye:
    KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!!!

tutacağımız otobüste kalkış zamanında aksilik yaşanmaması için kesin bir liste hazırlıyoruz.bunun için katılmak isteyen arkadaşların isimlerini yazdırması çok iyi olur.bisikletli ya da bisikletsiz hiç fark etmez.

katılmak isteyen arkadaşların en geç perşembe gününe kadar bizlere ulaşması gerekmektedir.perşembe gününden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

(bisikletli gruba katılmak isteyenler hariç)

11. Emre Nallar

Emre Nallar Üye

Seviye:
    Merhaba ben bu sabah Edirne'den Ayvalık'a doğru yola çıkıcam. 1 gece çanakkale'de konakladıktan sonra ikinci gün Ayvalık'tayım. Oradan Bergama oldukça yakın. Bergama'ya pedallayabilirim. Haberleşelim. Ben de Allianoi'ye gelmek istiyorum.

12. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    varya seninle bi tur yapamadan gidiyorum şurdan ona yanarım kayhan abi keşke daha önce tanışabilseydik

13. bikeandbike

bikeandbike Misafir

özel mesaj attım ordan iletişime geçebiliriz

14. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    Senem ben de bisikletle katılmak istiyorum, detayları konuşalım senle :in:

15. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ufak bir değişiklik yaptık. Bergama'ya kadar gidilip Dikili'de gezilmeden olmaz dedik ve Basın açıklamasının ardından gerek otobüsle gerek pedallayarak Dikili'ye gideceğiz. orada dileyen denize girecek, Dikili'yi gezeceğiz ve gece otobüslerle döneceğiz. Turu biraz daha uzattık yani. dönüş saatimiz şimdi tahmini 23:00. Biraz kültür biraz deniz biraz eğlence. Herşey olsun dolu dolu bir gün geçirelim istedik. Görüşmek üzere...

16. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Breyh breyh breyh :)

17. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    bişeyi daha unutmuşum:) elbette allioniyi de gezeceğiz. zaten amaç o:) söylemeye gerek yok diye düşündüm ama aytaç uyardı beni:) yanlış anlaşılmasın:) basın açıklaması ardından allionoi gezisi ardından dikili. arada bergama da gidebileceğimiz başka yer varsa orası da gezilir. dolu dolu bir gün olacak yani:)

Ercüment Özyurt bunu beğendi.
  18. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    perşembe turunda konuşuruz ercümentçim:) ama burdan sadece şunu söyleyebilirim ki herkes öğrenmiş olsun:) sabah 5:30 da SOĞUKKUYU KAVŞAĞINDA alper abilerle buluşacağız. 4:30 gibi konakta buluşuruz.

Ercüment Özyurt bunu beğendi.
  19. Ercüment Özyurt

Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

Seviye:
    superduper :in:

20. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar gezimize katılmak isteyen yok mu?