Alkollü bisiklet kullanmanın zararları

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
@ozgurgokalp alkol ve spor çok bağdaşan unsurlar değil. Bir keyif verici ve bağımlılık yapan bir madde diğeri ise fiziksel performansı ve psikolojik odaklanmayı gerektiren bir uğraştır. Dolayısı ile ait olduğu platformlar farklı. Misal hafta sonu demlenirken rakı mı vis ki mi derseniz bu doğru bir kıyastır. Aynı şekilde antrenman sonrası whey protein mi yoksa mass gainer mı derseniz bu da kendi içinde tutarlı bir soru olabilir. Buna karşılık sporla ilgili hiç bir kimse alkolü antrenmandan önce mi sonra mı alsak diye bir soru sormaz bile. Ancak trafikte ister kamyon sürün ister paten sürün lütfen alkollü çıkmayın. Sadece kendinizin değil bir başkasının da başını belaya sokabilirsiniz. Buna değmez inanın bir insan evladı kolay yetişmiyor.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@şamilkafkas Sağolun "sağlıklı" ve doğru verdiğiniz bilgileriniz için:)Odaklanma ve dikkat en önemli şey.Az miktarda alkol bile kontrol ve dikkat kaybına sebeb oluyor.Bu bilimsel bir gerçek.

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Alkolü kesinlikle spor esnasında ya da öncesinde almam, tavsiye de etmem. Ancak kendimde gözlemlediğiğim şu: zorlu bir antrenmanın (3-8 saat arası ve 300TSS üzeri) ardından gece az miktar (1 duble viski veya rakı) sabah kas ağrılarımı ciddi oranda azaltıyor. Eğer aynı düzeydeki antrenmandan sonra içmezsem ertesi gün epey yorgun oluyorum. Bir çok defa denedim. Belki bana özel bir durumdur, belki bir açıklaması vardır beb bilmiyorum. Ben de ilaveten şunu söyleyeyim, iki portakal bir nar suyu ile güne başlamaya devam ederseniz kendinize önce merabolik sendrom, sonra şeker hastalığı için zemin hazırlıyorsunuz. Ben hiç bir spordan önce veya sırasında şeker yüklemesi yapılmasını uygun görmüyorum. Performansınızı 10 dk arttırır ama 3 saatlik bir egzersizde bitersiniz, ayakta duramazsınız...

JealioN

Sosyalist
Tepki
189
İsim
Aytaç
Bisiklet
Dahon
Her hafta Maltepe - Fenerbahçe sahil yolu yapıyorum, Caddebostan Migros'a uğrayıp şişe Tuborglarımı alıp bi yarım saat gün batımı keyfi yapıyorum.

Daha zararını görmedim :)

Verdiği keyif paha biçilemez!

• Beğen
Tepkiler: yeyu ve C.Biberci

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Zararını değil faydasını görmüşümdür ama tabii ki alkollü gidona da geçmeyin direksiyona da. Ben kırsalda denedim.

• Beğen

avare

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Salcano
Şimdi az içtiğin sürece sorun yok diyeceğim, buda özendirici olacak.
Biz arkadaşlarla çıktığımızda 2'şer tuborg shot içtikmi fazlasıyla keyifli geliyordu, benim kendimi sakatladığım gece ise 3 kişi 70 lik votka içip 2'şer shot bitirip, abartıp 3'şer shot daha alıp devamında bira almaya gitmemiz oldu, eğer son biraları almaya gitmeseysik kendimi sakatlamayacaktım :)

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Serkan Mıstınoğlu Pardon bir dahaki sefere +13 ibaresi koyarım.Sanırım küfürden kötü etkilendiniz:)Bu arada profile bakarsanız yaş 35 erkek yazıyor:)Sizi kastetmiyorum yalnış anlamayın ama sizin gibi bir kaçı profile bakmadan özelden yeşilleniyor ara sıra;)

@avare Geçmiş olsun .Muhtemelen kendini sakatladığın gece avare olmuşsundur:)Galonla içseydin belki daha iyi olurdu.Bisikletede binmeye halin kalmazdı ve sakatlanmazdın o zaman :)

@Bango Gün batımında soğuk birasını yudumlayan adam..Aslında tam bira reklam afişi olurmuş bu:)

@barayda Evet ilerki yaşlardada göbek olarak faydasını görürsün:)Yinede bilinçli kullanıcısın.

• Beğen
Tepkiler: JealioN ve avare

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ozgurgokalp İşlediğiniz günahı açık açık anlatmak veya tiye almak size ekstra bonus günahlar kazandırmakta. Burda ben sizi kınamıyorum islediginiz günahı kınıyorum. Lütfen iyi bir şeymiş gibi bir de anlatmayın. İçiyorsanız kendi tercihinizdir.

@Candan Biberci video tarihi eski olmakla beraber netin fenomenleri arasına girmiştir. Ayrıca yalnış değil yanlış. Bunu ukalalık olarak algılamayın lütfen.

@Bango afferin size afferin sizeee. Mmmaah cok güzel oldu.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@1dost Evet genelde dikkat ederim.Ama imla olayına noktaya virgüle pek takılmam.Önemli olan anlaşılabilmesidir benim için.Herkezin görüşü kendine doğru yada "yanlışı" ayırt edebilirler.Amacım neticelerini göstermekti.

• Beğen
Tepkiler: Türko
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.