alkol yasağı?

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Belki o bassedilen yasa tasağın ilk halidir.
Sanırım TSK yasası içinde ona başka bir şekil bularak üniformalı aşırı alkol ve kılık kıyafetinin düzenli olmaması gibi bir yasa ile düzenlendi..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu tip durumlarda sıkıştırınca "firma politikası gereği veremiyoruz" veya "yasssaaaak gardeşim" gibi saçma bir cevaba gidiyor, cahile laf anlatılmıyor, maalesef.

Ferhat beyin de dediği gibi madde olsun veya olmasın (ki şu an bildiğim kadarı ile yok) üniformalı bir kamu görevlisinin rencide edilmesi düpedüz terbiyesizliktir.

Askerde inzibat olarak hizmet etmiştim, rütbeli subaylar sarhoşluğu belli olmayacak şekilde bile içebiliyorlardı. Hala öylemi bilmiyorum.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Halil EROĞLU

(link)

Siteye girince Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak çıkıyor. Bizim yasalarla bir ilgisi yok.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
arkadaslar olayin en onemli yanı kolluk kuvveti olan ve beylik silahi bulunan bir insan evine iki bira alip gidememis.ustune rencide edilmis.beline silah verecek kadar guveniyorsun iki bira vermiyorsun tezata bak :) boyle bir maddenin olmadigi kesin olsaydi soylendigi gibi teblig edilirdi bizlere.20 yildir bu meslekteyim hic duymadim. kasiyer ve firma yetkilisi sucludur hadlerini aşan bir karar almislar kasiyer bir yerinden element uydurmadiysa ona bu bilgiyi veren mudur yada firma sahibi sucludur.bir sekilde de hatalarini anlamalari gerekiyor pc basina geceyim ilk isim ilgili bir mail adresi bulup icimden gelenleri saydirmak olacak.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve Murat B.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

Abi beline silah veren devlet, birayı vermeyen iki tane şuursuz. :O

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hukuk devreye girecek
bu ülkede eğer hukuk var ise
devlette iki başlılık olmaz
son olaylar son derece düşündürücüdür
eğerki bi ülkede devletin savcısı tutuklama kararını polise verdiği halde polis harekete geçmiyor ise
o poliste suçludur
birileri bu ülkenin sahibinin kendisi olduğu zanneder ise ve abd deki hoca efendi ile savaşa girer ise bu ülkede huzur kalmaz ve devletin çatısı aynen çöker
bu ülke hiç kimsenin tapulu malı değildir o koltuktan bir gün elbet inecek ve emekli olacak köşenize çekileceksiniz,
paralel devlet olursa huzur kalmaz ,
bu olayda ise kasiyerin işgüzarlığı olduğu anlaşılmakta
o zaman rütbeli arkadaşımızın savcılığa şikayette bulunması bence en doğal hakkıdır bu firmaya aynen dava açılır
ortada bi yasaklayıcı bi kanun yok ise ,
ülkeninn çivisi zati çıktı ,
10 senedir bi hareket yok bu ülkede
ne enerjimizi kendimiz çıkartabiliyoruz ne de gazımızı yer altından çıkartabiliyoruz
oturup düşünmüyoruz bile yılda 60 milyar dolar enerjiye giden paradır bu 60 milyar dolar ile doğuda sorun kalmaz idi.

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
sistemin silah verdiği kimseye alkol vermemesi mantıksız değil.
ama delinemeyecek bir yasak ta değil zaten kasada bir müşterinin problemi hemen oracıkta halledebileceği ortada.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Rehavet
benim orada bahsettigim silah gorev silahi degil beylik silahi 24 saat tasima izni olan babadan ogula gecen ve hak etmek icin yemin dahil bazi sorumluluklarin bilincinde olan kamu guvenligi icin calisan belirli insanlara verilir.yani alkolu de silahi da nasil ve ne zaman kullanacagini bilir yillardir da istisna bir iki munferit olay haric aksi olmamistir.
cok stresli bir meslegimiz var o yuzden kimimiz aksam iki kadeh alkol alir kimisi dua eder kimisi ailesiyle stresi atar ben bisiklet ile atiyorum baska arkadasim fotograf cekiyor uzar gider bu liste ama emin olun kasada resmi elbiseli iken kasiyerin kafasina gore size yasak koymasi ustune sivil bir vatandasin yardim destegi karsisinda yasanan stres kendi adima soyleyeyim alkol ile bisiklet ile gecmez buyuk terbiyesizliktir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kesinlikle katılıyorum. Düpedüz terbiyesizlik.

Bir kere üniforma varsa ne olmuş? Üniforma giyen adam bambaşka bir şey olmuyor ki, üniformalı vatandaş oluyor.

Normal vatndaşa o saatlerde satıyorsan öbürüne de satacaksın. Bu kadar basit

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
sosyal tesisler de emekli olunca sivil giyiminizle bedava içersiniz :evil:

@Turan Babacan

kıbrıs zaten türkiyeden başka dünya da hiçbir ülkenin tanımadığı ambargo uygulanan bir bölge

konu dışı olacak ama kıbrıs da kuzey bölümünde terk edilmiş bir şehir var savaştan önce ki yıllardan beri yasak bölge aynı ukraynada ki çernobil ve japonyada ki 50 yıldır uğranmayan şehir gibi merak edenler araştırsın bulamazlarsa son derece ilginç detaylı fotoğraflar la desteklenmiş detaylı incelemelerin mevcut olduğu sayfalarca yüzlerce mesaj atılan forum konularını isteyenlere link atarım

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@İsa İhsan Akdoğan

Yavru vatana biz bile ambargo uyguladıktan sonra elin yabancısı neler yapmaz?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@İsa İhsan Akdoğan

cok bilincsiz ve boş bir yorum.tsk icin soyluyorum bilgi almaniz acisindan.sosyal tesisler su an ozellesti cogu kismi ozel firma ucretler de hayli dolgun.sizin laf attiginiz ucuz oldugu donemlerde(asla bedava olmadi toplu alim ihaleleri ve biraz sonra yazacaklarim yuzunden ucuzdu) yaklasik 250 bin rutbeli personelden her ay kesilen su anin parasiyla bir lira elli kurus gibi bir rakam tum ordu evi ve sosyal tesislere odenek oluyordu.ayrica sosyal tesisler sivil ortam gibi kar amacli degildir yuzde 5-10 arasi kar payi ekleyebilir daha yuksegini ekleyemez.ayrica o donem calisan giderleri de yoktu erler hizmet ederdi.bu nedenlerden dolayi fiyatlar uygundu ama oyle beles degildi.bir zumreyi itham edecek bir yorum yazarken lutfen konu hakkinda kulaktan dolma degil azicik arastirma yaparak yazin.

ekleme yaparak daha once yazdigim birseyi tekrar yazmak istiyorum.ben alkol alan biri degilim senede bir iki defa ozel anlarda kullanirim.bu konuya bu kadar dahil olmamin nedeni toplumdaki yanlis yargilardir.tipki kasiyer kiz gibi.Aslen kirsehir dogma buyume ankara keciorenliyim teknik lise mezunuyum yani uniforma giyiyoruz diye uzaydan gelmedik.baska bir irk degiliz.sosyal medyada kotulenen ust gurup asker sayisi ordu genel personel sayisinin yuzde biri bile degildir tsk hakkinda bilincsiz dusuncelerden ne olur kurtulalim.Allah gostermesin bir savas veya sinir korumasi durumunda bu elestirilen insanlar gozlerini kirpmadan gorev yapiyor.en basit ornek bundan yillar once basit bir kayalik muhabbeti olan kardak krizi icin 3 ay evimden uzak kaldim sizler uc gun izlediniz bitti sandiniz.gozukmeyen pek cok gorev ve olay var hersey sosyal medyada bize lanse edilen degil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Köse

Ben bunların hepsini yapıyorum :)

Pazartesi ilk işim (yarın nöbetçiyim :-( KİPA'ya gidip konuyu araştırmak olacak. Eminim (veya umarım) kasiyerin yanlış anlaması ve patavatsızlığındandır. Bu forumda kimse ismini saklamıyor ya, çok hoşuma gidiyor. İnternet ortamında bulunması çok zor bir medenilik! Herkese iyi pazarlar!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu ülkeye tam 24 yıl askeri üniforması ile hizmet etmiş bir babanın evladıyım ben ,
1936 kuleli askeri lisesinden atatürkten diploma almış bir babanın evladıyım ben,
bana şöyle demiş idi,
oğlum gözlerine bakamaz idik alev alev yanar idi,
ne çabuk unuttuk biz çanakkaleyi ,ne çabuk
orada bir millet savaştı kürdü lazı çerkezi ne farkeder bir millet komutanının dediğine uydu
mermi bitti ise süngünüz var size ölmeyi emrediyorum,
bu vatan böyle kuruldu
beni söyletmesinler ağzımı açar isem çok kişinin suratı kıpkırmızı olur
bu ülkede 1933 den beri kim atanın peşinden gitmiş hiç kimse ayıptır ayıp ,
mustafa kemalin hayatı cephelerde geçmiş musul -çanakkale- dumlupınar sakarya -
ölüme meydan okumuş,
alman generali eline ayağına dolaştırdı çanakkale savunmasını kim acaba orada zaferi bu ülkeye kazandırdı bunu asla unutmayın bu ordu ona inandı
atatütürk 'ün başarısı emperyallerin hiç işine gelmemiştir bunuda asla unutmayın
politikamı istiyorsunuz politika vatanı sevmektir ölünceye kadar ve onu savunmaktır ve onu ekonomik açıdan diriltmek insanını memnun etmektir milliyetçilik budur
vizyon mu istiyorsunuz
vizyon türkiye cumhuriyeti devletini süper devlet yapma vizyonudur bunun üstüne vizyon tanımam ben