Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alivio ön aktarıcı kelepçe uyuşmazlığı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ege B tarafından paylaşıldı.

1. Ege B

Ege B Misafir

arkadaşlar merhaba. forumun yeni uyelerindenim. Bisiklet bakım-montaj konularında çok yeni olduğum için acemiliğimi mazur görün. sorularım size saçma gelebilir de .:eek:
    neyse hemen meseleye gelelim. bugun hi-ten kadrolu bisikletime yeni alivio m413 ön aktarıcı aldım. Montajını yaparken malesef farkettim ki kelepçe kadroya bol geliyor. Vidayı ne kadar sıksam da kesinlikle sabit ve sağlam şekilde duramıyor. Halbuki ürünün sayfasında tüm çapları desteklediği yazıyor. (28,6-31,8-34,9) Bu ürünün kelepçe çapı 31,8 veya 34,9. ama kesinlikle 28,6 degil. Peki o halde neden 28,6 de yazılmış.? Adaptör veya onun gibi bir aparatla mı 28,6 uyumlu hale geliyor? Fakat ürünle birlikte herhangi bir parça da gelmedi.

Tecrübeli arkadaşlardan bu konuda bana yardımcı olmalarını istiyorum. Tesekkürler simdiden

2. M.Uğur Özkol

M.Uğur Özkol Aktif Üye

Seviye:
    ben geçen hafta xt ön vites aldım .28,6 ve 31,8 çaplara uyması için kelepçenin içine takılan değişik kalınlıkta minik parçalar var ancak bunlar vitesle beraber kutusunda geldi. eğer sende yoksa aldığın yere sorabilirsin.