Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alıntı yaparak cevaplama !

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

1. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Başka birisinin yazdığı kısmı kopyalayarak , yada alıntı yaparak cevapla seçeneğini işaretleyerek cevap yazamıyorum ? Kopyalayıp yapıştırınca benim yazdığım mesajın bir parçası gibi görünüyor. Alıntı yap kutucuğu ise her zaman aktif hale gelmiyor ? Neden olabilir acaba ?

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Abi demek istediğini tam anlayamadım ama, anladığım kadarıyla şu an yaptığımı yapmaya çalışıyosun. "Teşekkürler" butonunun yanındaki "cevap" butonunu tıklayarak yazıyosunuz. Karşınıza çıkan kutucukta hiç bir yazıya dokunmadan devamına yazmak istediğiniz iletiyi yazıyorsunuz ve oluyor. Anlatabildim mi bilmiyorum ama. Benden bu kadar.
    Sevgiler...

Murat CER bunu beğendi.
  3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Teşekkür ederim doğacı, ben konunun altındaki kısımdan cevapla kısmına basarak cevap yazıyordum. Alıntı yapacağın kişinin mesajındaki cevap kısmına basınca , kendiliğinden alıntı yapmış oluyormuş. :)
    Adımız forum demirbaşı ama bazı temel şeyleri öğrenememişim. :):):)

4. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Hocam, sen bizi ti'ye alıyosun yahu.. Ben bilmediğin bişey olacağına ihtimal veremiyorum. :D ;)

5. Özcan

Özcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öneri/rica farklı, ama konu başlığı aynı..

Alıntı yaparak cevaplarken; alıntı yaptığınız mesajın içerisindeki resmin linkini silerseniz, aynı resimleri defalarca görmek zorunda kalmamış oluruz. Hem konu içerisindeki görsel alanı daha ekonomik kullanmamış olur, hem de forumun imajına olumlu yönde katkıda bulunmuş oluruz.

Örnek: Resimde barındıran bir mesaja "Alıntı Yaparak Cevapla" yapıldığında ;

(QUOTE=Üye).. mesaj ..
    (IMG)(url)http://.../deneme.jpg(/IMG)[/url)(/QUOTE)

Alıntı içerisindeki imajın/resmin/fotonun linkini silebilirsek (kırmızı ile ve özellikle köşeli parantezleri normal parantezle benzeterek anlatmaya çalıştığım) daha düzenli ve takibi kolay konulara sahip olunabileceğini düşünmekteyim.

Bu öneri kabul görürse, moderatörlere biraz iş çıkacak demektir :D Çünkü genelde alıntı yapılarak cevaplanan resimli mesajların çoğunluğunda asıl resimler de durmakta.. :confused:

Görüş ve bilginize..

Tuğrul bunu beğendi.