Alınık kamp malzemeleri, bagaj heybe çadır ocak vsvs

Eray Topcu

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Kron
Çeşitli kamp malzemeleri arıyorum. aradığım özellikler
çadır iki kişilik, bagaj v fren uyumlu 26jant uyumlu hafif olmalı, heybe orta boy ve üstü, trekking çantası orta ve üst boy kaliteli bir ürün arıyorum. tekliflerinizi öm ile yaparsanız sevinirim

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Scott
genellikle nerede ve nasıl kullanacağını yazarsan yardımcı olabilirm fiyatıda yaz

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ibrahim çoban

Arkadaşın dediği gibi hangi mevsimde kullanacağını yazarsan elimde mat uyku tulumu çadır orta boy heybe mevcut ama çadır 2 mevsimlik ve uyku tulumu yazlık +10-+25 derece arasında rahat ettirir.Çadır 2 kişilik kolay kurulumu var ufak serpiştiren yağmurda sıkıntı çıkarmaz ama sağanak bastırırsa eğer seni yarı yolda bırakır.Ocak kola kutularından ispirto ocağı yapabilirsin benimki bu şekilde ve aylardır kullanıyorum hiç yarıyolda bırakmadı kendine bu şekilde oluyorlar ve 12-13 dakika boyunca yanıyor her türlü yemek su kaynatma işini görür.Bisiklet turlarında hemen çıkartıyorum menemen yumurta domatesli sucuk saç tava ne aklına gelirse yapabiliyorum kendime çokta rahat kullanımı hiç ocağa falan para verme yani =)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/10008411_10152093137278052_2027584601_n.jpg?oh=2c4749608caa79d080e50d54d3c6e826&oe=531ED47A&__gda__=1394516516_afadd25d578fb289700b6eee35db8d4d

Eğer kamp setini 0 almaya karar verirsen yaz kış seni rahat ettirecek çadır - mat - uyku tulumu tavsiyem olabilir. 300 TL ye heyben dahil olmak üzere hepsini halledersin yakın zamanda bir arkadaşıma aracı oldum satın aldı kamplara gidiyoruz memnun yani =)

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Veysel Uğur Sabuncu

hocam tavsiye alabilirim ben

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eness

Tek kişilik mi çadır arıyorsunuz iki kişilik mi bu konuda ufak bi bilgi verirseniz ona göre yazarım ?

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Veysel Uğur Sabuncu

hocam tek kişilik.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle başliyim konuya bisikletli olduğumuzdan dolayı belirli bir yol alıp kamp alanına vardığımızda ayakkabımız üstümüz doğal olarak nemli oluyor ve özellikle tek kişilik çadırlarda alan sıkıntısı olduğundan dolayı ayakkabı ve çanta,heybe gibi eşyaları çadırın dışında tutmak şart ama yağmur yağarsa içeride alamayız içerde nem ve kötü koku yapar işte burda çadırların bagaj alanları işe giriyorki bu çadırda incelediğim kadarı ile gayet yeterli olmuş yağmurlu havalarda su bariyeri gayet yeterli 2000 mm benim şuan kullandığım 1500 mm su geçirmemezliği var 3 gün sağanak yağmurda içi hala kupkuruydu zaten daha fazla şiddetli bastırsa su geçirmemeyi bırakın sel alıp götürecekti yani bu değerlerde yeterli kurulumu kolay ilk defa çadır kuracak arkadaşım kendi başına yardımsız işin içinden çıktı 8-9 dk gibi bir sürede.Mat olarak elimde 2-3 tane model var eğer gerçekten rahat etmek istiyorsanız şişme mat şart fiyatları biraz şişik ama uzun araştırmadan sonra onunda uygun fiyatlısını hemde işlevselini buldum.Uyku tulumu kış yada yaz olsun 0-25 derece arası bence gayet yeterli yoğunluğü güzel hem arkadaşıma hem kendime aldığım bi uyku tulumu memenunum

(link)

http://3.bp.blogspot.com/-z343ZcMclds/T5VvtJ9_yhI/AAAAAAAAA-U/SgouNBRyP8g/s1600/DSCF0477_1500x1125.jpg

Dediğim bagaj alanı üstteki fotoğrafta daha bariz mevcut

(link)

Uyku tulumu

(link)

Yastıklı şişme mat

Google'a girip bu galeri güvenliğin telefon numarasından kendileri ile irtibata geçip rica ederseniz iki ürünü aldığınız taktirde bana kargo ücreti ödetmediler sağolsunlar sizde uygulayabilirsiniz bu yöntemi.

Son olarak çadırınızın uzun ömürlü olması ve yağmur çamurda daha temiz kalması için ( (link) ) bu linkte gördüğünüz tarzda bir branda kullanmanızı tavsiye ederim ama bence fiyat olarak hakkettiğinden daha pahalı bulunduğunuz şehirde brandacılar şezlongçulara gidip sera naylonu yada branda kestirebilirsiniz 2m x 3m boyutunda kenarlarınıda aynen halı gibi overlok gibi katlıyorlar kendileri 10 tl gibi bir maliyeti oluyor =) bunların hiç birini bulamazsanız battal boy çöp poşeti 2 tane yırtıp serin altına =)

Kamp ile ilgili mutfak malzemeleri ile ilgileniyorsanız onuda söylerseniz devam ettiririm bu yazının devamına tekrar düzenleyip veya başka bir ihtiyacınız varsa soracağınız olursa herkese cevap verebilirim.