alınık jant,gidon ve maşa...

Tepki
2
arkadaşlar sizler kadar tecrübeli olmasamda son zamanlarda bisikletlere baya bi ilgi dyumaya başladım... öğrenci oldugum için şimdilik ikinci el bi bisikletle kendimi idare etmeye çalışıyorum... biskletime şu anda bütçem yettigince ikinci el ön-arka göbek+jant, gidon ve maşa arıyorum... kalitesi önemli oldugu kadar aldıgım tüm parçaların siyah olmasını istiyorum... yani gösteriş kurbanı bi arkadaş olarak görebilirsiniz beni o ayrı mesele tabi... şimdilik bisikletimin vites ve fren aksamından memnunum sadece bi ayna kol lazım sanki.. ama o daha sonra tabi.. neyse kişisel düşüncelerimden sıyrılıp ana konuya tekrar değinmek gerekirse; siyah olmak şartıyla komple güzel bi jant (işte göbek möbek falanda dahil), amortisörlü ön maşa ve yukarı doğru devam ederek ayarlanabilir olması ön tercih olacak gidon borusu ve gidon.. isimlendirmede bi hatam varsa kusura bakmayın yeni olduğumu tekrar hatırlatmak istiyorum...

buradaki ilanları bi kaç gündür düzenli olarak (evde bilg. olmadıgı için devamlı int. cafeden) takip etmeye çalışıyorum fakat aradığım parçaları bulamadım sanrım.. "sanırım" değil bulamadım ki bu ilanı bu forumun bu başlığı altına nacizane layık gördüm affınıza sığınarak...
tüm arkadaşlara teşekkürler şimdiden

Scudo

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
mesajınızı gerçekten çok güzel bir dille yazmışsınız teşekkür ederim bu alacağınız parçalar için ayırdığınız bütçeyi yazarsanız ona göre arkadaşlar değerlendirir biliosunuz 1000ytl yede maşa var 50 ytl yede yani ;)
alacaklarınız için ayrı ayrı fiyat belirtmeniz daha hoş ve faydalı olur :)

Tepki
2
teşekkür ederim bende tam bu mesajı yazarken gelmiş sizin cevabınız..

şimdi sizlere belkide söylemeye utanacağım bi marka bisiklet var elimde... bianchi aspid lite steel. elimde bu bisiklet oldugu için bu bisiklete parçaları alıp daha sonra imkanım olursa eger tabi, yeni bi kadroya nakledebilicegim bi kaç parça arıyorum... çok pahalı şeyler olsun istemioyrum her amatörün dediği gibi.. öncelikle jantlar benim çok ilgimi çekiyorlar.. (aslınada elimdeki bisikletin hiç bi sorunu yok, bisikletçime götürüp jant falan dediğimde, ne gerek var diyor gayet iyi seninkiler diyor, ama tabi ben daha güzel gözüksün daha kolay dönsün falan istiyorum) anlatamadım derdimi birtülü kısaca.. bide buradan bi fiyat veripte profosyönel bisikletçilerin gözünde o fiyata alabiliceğim jantlara "ehe ehe" demelerini istemem tabi.. aslında şöyle bi 100 milyon falan ön arka jant setine harcasam az mı olur? kendi kendime azmış gibi gelior ama dedimya öğrenci oldugum için daha da yüksege çıkamıorum.. o yüzden zaten ikinci el istiyorum... hani 100 dedim ama tabi +/- 25 YTL esneklik payı mevcut benim için..
onun dışında ön maşa konusuna gelince, şöyle güzel görünüşlü, siyah bitane ön maşa bana uygun olur ikinci el.. onada bi 75 +/- 25 YTL verebilirim... ya aslında (link) bu ilandaki bisikletin jantları gidonu ve maşası çok hoşuma gidiyor.. hatta rüyama bile girdi... gerçi abarttım gidon o kadar istedigim gibi degil... ama jantlar lastikler ve maşa, maddi bişeye duyabilicegim maksimum hissi verdi bana... içim cız ediyor baktıkça...
çok uzattım farkındayım ve özetliyorum hemen:
jantlara ve maşaya toplam 150 +/- 25 vermek geilyor içimden...

tekrar teşekkür ederim

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Siyah Rockshox Juddy TT maşa var elimde, satılık. şuan 65 ytl. Trek 4300'de kullanmadan önce Bianchi Aspid Lite Steel kadroya da takmıştım. Kadron oversize olması lazım, maşa kadrona uyar... Bir incele konuda fotoğrafları var...

(link)

Tepki
2
bide ufak bi dipnot daha eklemek istiyorum, jant derken o ortada göbek denilen bi parça var ya hani, aslında dönmeyi sağlayan, onunla birlikte isterimki olsun.. janttan kastım budur..
gidon konusunada azcık değinmek gerekirse; siyah gidon ve kalın bi gidon borusu, maşayla uygun olacak şekilde tabi... böyle çok alçak olmasın ama... jant ve maşa aldıktan sonra gidon içined bi fiyat veririm.. tabi tahmin edebiliceginiz gibi oda amatörce bi fiyat olur.. saygılarımla

Tepki
2
@eYa

kadromun oversize olmasını anlayamam ama sert derken bööle yüklendinmiydi içiçe geçiyo dimi :D yani mesela kaldırımdan inerken hiç hissettirmeden sıkışabiliyo mu haala? 80mm ve juddy TT hiç anlamadıgım şeylerde oyüzden
(benimde kaliteden anlayışım bu derece kusura bakmayın)

düzenleme:
baya bi kurcaladıktan sonra "güzel bişey galiba bu maşa" dewdim kendi kendime.. ama tabi önce bisiklete uyumu önemli, daha sonra benim için kaldırımdan inerken esnemesi önemli :D
şimdi arkadaşların amortisörlerine bakıyorum, kimisi dibine kadar giriyo kimsi tık demiyo... benim şu anki maşam pıs pıs ses çıkartıyo bööye her sarsıntıda çok hoşuma gidiyo.. gerçi dandik bişey zaten.. pıs pıs seside sanırım havalı olmasından dolayı... öyle işte ek bilgi verdim kendi kendime niyeyse artık :p bende aldığım maşanın böyle yüklenince beyaz kısmının kaybolmasına isterim tabi :D çok şey istiyorsam özür dilerim her okuyandan... :(

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
slm eya abimizin elindeki maşa gerçekten tam senlik bence hem bisikletinede uyuyormuş kaçırma derim bence maşa gerçekten kaliteli rockshox yani boru deil maşayı al bence ;) cant setine gelincede erdoğanlarbisiklet te trek cant seti var ön arka 70-75 ytl falan onlar çok uygun lütfü abi yardımcı olur sanırsam umarım faydalı olmuşumdur :)

Tepki
2
ben maşayı beğendim zaten canım :) biraz arada mesafe var eskişehir-izmir onu nası halletcez diye düşündüm kendi kendime... hani görünüş ve kalite olarak beyenim yüzde yüz, çalışırlığı konusundada anlaşırsak alırım ben bu bebeği :p

Tepki
2
artık sadece jant lazım bana... elinde yada arkadaşnda falan komple siyah jant seti olan varsa anlaşırız kesin...
tekrardan saygılar