Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alınan hasarların izi geçmiyor. !

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında enes savaş tarafından paylaşıldı.

1. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen sene , yaz aylarında bir çok yerimden yaralandım. Buna kaval kemiğine kadar ulaşan yarık ve dizimdeki çarpma da dahil.(kaval kemiğine kadar yarılan yer pedal çarpması sonucu oldu)

Nasıl geçecek bu yara izleri ? Ya da geçmeyecek mi ? Bazen 7 aylık yara izini görüyorum ve tereddüte düşüyorum. :(

Var mıdır bu yara izlerinin geçmesine yardımcı bir şey ?

2. Berge Çelik

Berge Çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Belli bir süre alabilir izlerin geçmesi...Yine de yardımcı kremler de satılıyor bildiğim kadarıyla eczanelerde...

3. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kimi yara izleri oldukca uzun süreli olabilir. Travma yada operasyon izleri vücudun uzun süreli tamir süreci sonunda ancak iyilesir. Bu tür yaralarin yaklasik olarak 6 ay ile 2 sene arasi bir tamir süresi vardir vücut icin. Özellikle dikis gerektirecek yaralanmalarin mutlaka kalici bir etkisi olacaktir.
    Ayrica vücud yaralarinin iyilesmesini yavaslatan en önemli etken seker hastaligidir. Diyabet kilcal damarlara hasar verdigi icin yarali dokunun beslenmesinde sorunlar meydana gelebilir, bu da iyilesme sürecini uzatir ve yaralar daha uzun süreli, cogu zaman kalici olur. (Kisisel tecrübe)
    Eger vücudundaki yaralarin en cabuk sekilde gecmesini istiyorsan mutlaka yeterince A ve C vitamini almali ve bol miktarda su tüketmelisin.

Osman D. ve enes savaş bunu beğendi.
  4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    heyt be çocukken dizlerimde ve dirseklerimde yara izleri eksik olmazdı birde ayaklarımda zincir yağı

5. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Belkide izler geçmeyecek , bu kadar kafana takma.

6. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kaval kemiğinin üzerindeki yara izleri muhtemelen geçmeyecektir, o kısımdaki deri neredeyse kemiğin üzerinde kas dokusu olmadığı için yara izleri de geçmiyor. Yüzünde ve ellerinde olmadığı sürece çok takılmamaya çalış bu yara izlerine, gerçekten rahatsız ediyorsa da estetik doktoruna göster, illa ki ameliyat olacak diye bir durum yok, bazı kremler yara izlerinin daha çabuk iyileşmesini sağlıyor.

enes savaş bunu beğendi.
  7. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Senin vücudun buga girmiş

Anıl Çobanoğlu bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bazı derin yaralar sen ne yaparsan yap seninle kalır, buna yapacak hiç bir şey yok. Ben 3-4 yaşından beridir bisiklet'e binerim ve bir çok kaza geçirdim, çoğu kez dizlerim yaralandı, o eski yaraların izleri bile hala dizlerimde durur. Sözün özü çoğu izler seninle mezara kadar gidecek, kafana takma Enescim :)

9. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ön freni sıktım takla attım dişlerim kırıldı üst dudak açıldı dikiş attılar kapandı ama izi hâlâ duruyor 3 ay yada 2 sene içinde düzelir dediler ama pek sanmıyorum açıkçası

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    6 yaşında iken bir trafik kazası geçirmiştim. Sağ ayağım parmaklardan bileğe kadar parçalanmıştı. Kadavradan alınan deri ile doku nakli yapıldı. 110 dikiş atıldı. Tabi estetik cerrahi o zaman yok ya da gelişmemiş. 7 aylık azim ile yürümeyi başardım fakat izlere yapabileceğim bir şey yoktu. Aradan 18 yıl geçmiş. Hala o izleri kötü bir anı olarak saklıyorum.

Berat Öztürk bunu beğendi.
  11. ali bal

ali bal Aktif Üye

Seviye:
    Benim çocukluğumdan kalan o kadar çok izim var ki hiç biri de geçmedi. Sağ dirseğimde bir yara vardı. Sanırım 1 yıl hiç iyileşmedi. Tam yara kururdu iyileşecek duruma gelirdi ben tekrar düşerdim kabuk kopar tekrar yara olurdu. Bisikletten düştüm dudak patladı dudak ile burun arasında ki bölüm resmen delindi 1 diş kırıldı. Boş cam şişeleri kullanılmayan bir evin duvarına çarpar kırardık. Duvara fırlattığım şişenin parçası geldi beni buldu sağ dizimin üzerinde ki deriyi boydan boya kesti. Hepsi duruyor bu izlerin. Çocuklukta olur böyle şeyler

12. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mevzu benim çocukluk izlerim senin çocukluk izlerini döver değil. Hiç övünülecek veya çocukluğun olmazsa olmazı şeyler de değil bu yaralanmalar ve izler. Yani akıllı çocuğun mutlaka bir çocukluk izi bulunur türünden züğürt tesellilerini bir kenara bırakacak olursak çocuklukta yaşanan travmalar insan ruhunda da derin izler bırakır. Konuya dönecek olursak behey çocuk oranı buranı zedeleyecek ölçüde bisikletle rallimi yaptın. Hayatımızın bir başka alternatifi yok. Dikkat dikkat dikkat.

ihtiyar bunu beğendi.
  13. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Benimde kaval kemiğimin üzerindeki yara izleri duruyor..

14. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Uğurcum okurken tüylerim ürperdi.
    Dünya hayatı hepimize imtihan, herkeste öyle ya da böyle izler kalabiliyor. Önemli olan can sağlığı.
    5 ay önce geçirdiğim trafik kazasının izi sol bileğimde duriyor hala, geçmese de önemli değil. Hamd olsun ellerimi kullanabiliyorum.

15. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yok be usta ne rallisi ! Bir tanesi toprak yolda , yol lastiği ile slalom yaparken oldu :D Diğeri nasıl oldu ben de anlamadım. Birden pedala asıldım ayağım kaydı ve demir pedal deriyiyi yırtıp attı. İşte o kavaldaki iz hala duruyor . :(

16. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yaraların uzerınden uzun sure geçtiyse geçmesi çok daha zor olacaktır.

Lazer ile tedavi imkanı sağlayan yerler var fakat %100 başarı sağlanabilmiş değil.

BUnun dışında yeni oluşan ve dikilmeyecek yaralarda kuruduktan hemen sonra krem tedavisi yaparsanız (hergün) iz büyük oranda azalacaktır.

Tıbbi bir bilgim olmadıgı için krem adı veremeyeceğim fakat internette bu bilgiyi bulabilirsiniz

17. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herhalde geçmeyecek. :/ Üstünden 6-7 ay geçti. Neyse alışacağız artık bu izlerle yaşamaya.

18. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Çocukluğumda bisiklet ile geçirdiğim kaza izleri ise halen durur, hatta o izlere bakıp,yaşamış olduğum bisiklet kazalarını hatırlarım..

19. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yol lastiği ile toprak yolda slalom yapmak. Daha fazla söze gerek yok.

20. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benimde ayağım kaynar çorbaya girmişti 5-6 yaşlarımdayken izi hala duruyor malesef