Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aliminyum gövde paslanır mı?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında çağdaş efe tarafından paylaşıldı.

1. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    ben 40 gün kadar önce aldığım salcano city sport un ayna kolunu şikayetim üzerine servisde değiştirttim.fakat bu işi yaparken kadroyu dışdan sıyırmışlar bisiklet ters çevirilince görülebiliyor ben ilk önce farkedemedim.
    bu kısın resman traşlanmış küçük parmağın tırnağı kadar bir yer ve tam kıyıda.
    bu kısımdan çürüme yapar mı?
    yeni fark ettim ve çok canım sıkıldı.sinirim bozuldu.:boese157:

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    aliminyum asla küflenmez hiç bişi olmaz orası öğle parlak kalır sana tansiyem çizikleri kapatmak için pastel boya şeklinde çizik kapatıcılar var ondan kullan

3. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    aslında çizik sayılaz daha çok kesik diyeyim.ama paslanmamasına sevindim içime su serptin sağolun:eek: bu boyayı da hamen uygulayacağım.:)

4. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    tamamen varsayımda bulunuyorum uzman değilim öncelikle onu belirteyim

çürüme oksitlenme demektir aliminyum oksit diye birşey var ama zor olur yani aliminyum çürümez diyebiliriz ama daha güçlü ,hafif kullanışlı olması için her kadroda farklı karışımlardan elde edilen aliminyumlar kullanılıyor yani tamemen aliminyum olup olmadığını bilmediğimiz için oksitlenme söz konusu olabilir tabiki normal bir çelikte olacağından çok çok az ve uzun sürede olabilir ama yinede olabilir yani.Ama çözümü var o bölgeyi oksitlenmiş maddeler için satılan sprey ler var 4 lira fln olması lazım boyacılarda özellikle sanayi gibi bölgelere yakın boyacılarda bulabilirsin bu spreyi kullanarak o aşınan bölgeyi güzelce temizle biraz bekle ve kurula zaten kutunun arkasında nasıl yapacağın yazar sonra yaparım ben becerikliyim diyorsan aralarında 20'şer dakika olacak şekilde ince katlar halinde astar atıp sonra boyaya bilirsin ama ben böyle yapmıyorum temizledikten sonra bildiğin oje işte onlardan alıp kullanıyorum üstüne şeffaf oje sürüp bekliyorum sonuç: oje açılan yeri tamamen kapatıyor ve kesinlikle hava ile temasını kesiyor oksitlenmede oksijen olmayan yerde kesinlikle olmaz bu yüzden sorun tamamen ortadan kalkıyor :D :in:
    iyi forumlar

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence arkadaşın aklını bu kadar karıştırmayın.Bisikletiniz alüminyumsa korkmayın birşey olmaz.Paslanma oluşuyor olsa bile bu öyle kısa bir zaman diliminde olmaz.Zaten kullandığımız kadrolar saf alüminyum değil,çok farklı elementler kullanılıyor birarada.Sonuç olarak kafaya takmayın.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    karıştırmak değil arkadaş senin bisiklete bir çizik olsa gözüne batıp durur demi arkadaşa tavsiyede bulunuyoruz anternetif sunuyoruz ( mekentok )

7. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tamam ben de onu söylüyorum.Birşey olmaz oraya zaten ters çevrilince gözüküyormuş ancak.Hala daha içi orada kalıyorsa ufak bir rötuş boyası atılır olur biter hepsi.

8. yaminkutlu

yaminkutlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Alüminyum zaten paslıdır diyebilirsiniz.İstediğiniz kadar parlatın bir süre sonra dış yüzeyi matlaşacaktır.Bu yüzeyindeki matlık da aluminyum oksittir. Tabii ki bu demir yada çelikteki gibi çürüme durumuna benzemez. Rahat olun çiziklerde herhangi bir sorun çıkmaz.

9. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    çok teşekkürler konu anlaşılmıştır.saygılar

sadana bunu beğendi.