Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpres'ten bir şey almak

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Çağatay Y. tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aliexpres adlı siteden bir gözlük sipariş etmek istiyorum birkez ebay deneyimim oldu cap 4 dolar iken 21 tl ödedim bu gözlüğü alırsam kargosuyla felan tahminen kaç liraya mal olur (çok acemiyim o yüzden yardım istemek durumunda kaldım)Aliexpresin satın alma ve kargo sistemi nasıldır?Birşey satın almak istersem neye dikkat etmeliyim?

2. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aliexpress te çoğu ürünün kargosu bedavadır.Örneğin gözlük 10 dolarsa siz sadece 10 dolar ödersiniz.Ödeme sisteminde sadece kredi kartı geçiyor.Kargo süresi 15 ila 30 gün arasında değişir.

3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bir sürü Aliexoress başlığı var. Önce onları oku.

4. Çağatay Y.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ebayda paypal ile ödüyoruz buradaki sistem pek fark edermi?

5. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ürünün linkini verirsen yardımcı olabiliriz.

6. Çağatay Y.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Bu gozlugu alan kor oldu durumuna dusmeyın sonra:D Aman goz bu Cınden degılde kalıtelı bır seyler almaya bakın derım :)

8. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Aliexpess de maalesef paypal ödeme seçeneği yok, daha önceden varmış sanırım, iptal etmişler, herhalde anlaşmazlık oldu aralarında. Ben de geçen gün birşey aldım, kredi kartı ile ödedim.

9. Çağatay Y.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    diysin :D :D tahmin ettim koestlerin bir gözlüğünü almıştım ama sıkıntı çıkarmadı en iyisi başka parçalara yönelmek :)

10. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şu ibare bulunan bütün ürünler kargo bedavadır,

Free ShippingtoTurkey via ....

25 tl verirmisin bilemem ama ben şunu aldım,farklı renklerini gün ışığına göre kullanıyorum,bu fiyata gayet makul,titiz davranmak lazım ayrıca,sonuçta ürünler plastik,çıt diye gidebilir.

http://www.aliexpress.com/item/Free...-lens-Sport-Sunglasses-Glasses/825265059.html

11. Çağatay Y.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Free ShippingtoTurkey via China Post Air Mail ücretsiz kargo anlamına mı geliyor yani

12. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Paypal olayı kötü olmuş ön ödemeli ininal kart aldım üzerinde mastercard amblemi mevcut bununla alışveriş yapabilir miyiz aliexpress den acaba?

13. Giray Akdoğan

Giray Akdoğan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Ptt Kart İle Alışveris Yapabiliyor muyuz Bu 5 lira verilip alınan kart

14. Muhammed Selim Dursun

Muhammed Selim Dursun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Benim görüşüm göz gibi önemli ve hassas bir organ için gözlükte ucuza kaçmayın.

15. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    Mastercard,visacard ozelligi olan her kartla alisveris yapabilirsiniz,ayrica paypal konusunda aliexpresste anlasmama gibi bir durum yok bu saticinin tercihine kalmis bisey, iki hafta once paypal ile alisveris yaptim ve yilarrdirda gerek aliexpress gerek ebay gerekse dealextreme den alisveris yapiyorum, ebayde genelde saticilar paypali tercih ediyor ama aliexpresste cogunlukla kredi karti tercih ediyorlar...refund konusunda ebay aliexpressten cok daha ciddi kesinlikle cok kisa surede iade alirsiniz paranizi ve genelde ebaydeki saticilar son satici oldugu icin daha cabuk kargolarlar fakat aliexpresstekilerin cogunlugu alibabanin wholesaler lari oldugu icin bu sure uzar...en kisa ve kolay yontem online bankacilik ile kredi kartiniza sanal kart tanimlayip odeyeceginiz ucret kadar bakiye tanimlayin... ayrica urunler genelde gumruge takilmaz takilsa bile birkac lira gumruk parasi cikar...aldiginiz urunlerin meblagsi 150 usd den fazla ise urun almadan once saticiyla irtibata gecip uzerine gift card etiketi isteyin...elektronik urunlerde ( tablet, cep telefoni vb.) genelde gumrukte sorun cikiyor...
    Ben iki senedir bisikletime dunyanin malzemesini aldim hicbirinde sorun yasamadim ki hala da aliyorum...Kalite konusunda; satici yorumlarina bakarak alin ki geldiginde hayal kirikligi yasamayin...Cunku muadil urunlerde kimi birkac dolar daha ucuz oluyor ama satici dandik oluyor dolayisiyla paraniz havaya gidiyor...Tavsiyem birkac dolar fazla verin ama urunlerine iyi yorum almis saticilari tercih edin...

16. mert bostancı

mert bostancı Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ürün alırken satıcının feedback inin yüksek olmasına dikkat et onun dışında ptt ile gelmesini istiyorsan chin air post gönderim şeklini seçmelisin 1-2 doarlık ürünler farklı şekilde kargolanır ucuz oldugu için ortalma 5-6 dolarlık bi şey bak derim ben. ptt değil baska bir kargo firması secmek istiyorsan satın alma bolumunde secebilirsin ama hiç önermem çünkü çok fazla sorun yaşarsın (UPS,DHL vs.) özel oldukları için gümrük sorunları diğerine oranla daha fazla ve ücreti yüksektir. bunun dışında 70 euro yu gecen tum siparişler gümrük işlemi görür KDV ve diğer ek masrafları göze almalısın. ürünün ortalama geliş süresi 15 - 25 gündür. ürünün kargolandıktan sonra sana gelen "tracking no" ile ppt yurtdışı sayfasından kargo takibi yapabilirsinn. baska herhangi bi sorunuz olursa yazabilirsiniz.

17. Çağatay Y.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bütün yorumları okudum inşallah bir kaç şey alacağım.

18. Çağatay Y.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://tr.aliexpress.com/item/2014-...at-handlebar-31-8-600-620-640/1940222272.html
    http://www.aliexpress.com/item/5LED...ar-Lamp-Bike-Laser-Tail-Light/1876249498.html
    http://www.aliexpress.com/item/Bicy...as-washouts-ride-mask-bicycle/1663036391.html
    http://www.aliexpress.com/item/2014...es-Convenient-Stylish-Bicycle/1972697420.html
    http://www.aliexpress.com/item/FREE...t-Front-Head-Light-with-mount/1728753567.html
    http://www.aliexpress.com/item/Bike...meter-Waterproof-005-SV003378/1915032348.html
    http://www.aliexpress.com/item/1-Pa...-Cycling-Bike-Bicycle-5Colors/2019845826.html

Bu parçaları beğendim elimden geldiği kadar ucuzlarını seçtim :D ama daha hesaplamadım.
    Ebayda sepete atıp seçip alabiliyordum toplu bundada öylemi acaba?(Yoksa hepsini teker tekermi almam lazım)
    Hepsi aynı adrese geleceği için bir pakettemi olucak?
    1.İstediğim karbon görünümlü gidon çok hoşuma gitti astro 241 sv ye uyarmı?
    Hepsi 1 ayda gelir diye düşünüyorum ve bunu göze alıyorum kargonun bedelini buy lamadan önce görebiliyormuyum?
    Hepsi toplam 87 lira yapıyor kargolar dahil tahminen ne kadar yapar?(İşin ustasına soru)
    Acemilik başa bela :D
    Bir kere daha güvenip aldım 3 dolarlık şapka 21 tl oldu neye dikkat ediyim fedbackten sonra

19. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    sepetinden ayrı ayrı alabiliyorsun. ali express gittigidiyor mantığında, satıcılar bağımsız gönderi yapar ve ayrı ayrı ve farklı sürelerde gelir

free shipping değilse mal bedelinin altında kargo yazar. sepetinde veya ürün sayfasında görebilirsin

20. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: