Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress'ten bisiklet aksesuarları alacağım. Yardım

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında ömer enfikcik tarafından paylaşıldı.

1. ömer enfikcik

ömer enfikcik Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba. Yeni bir Btwin RockRider 8.1 kullnıcısıyım. Ancak aksesuarları temin edemedim daha. Havalarda yağışlı pekte sürme fırsatım olmadı.

Yurtdışından toplayım diyorum aksesuarları.

Düşündüğüm ürün ve bütçeler aşağıdadır. Amacım aksesuara çok para vermek istemiyorum. Orta ve üst kalitede ama Türkiyeden çok daha ucuza bulabileceğim ürünler olursa almayı düşünüyorum. 1 ay kadar bekleyebilirim aciliyeti yok.

Bisiklet Kaskı : max 60 TL
    Kilit : 1-U_kilit:max 70 tl 2-Zincir + şifreli kilit: 40 TL
    Ön ve Arka Aydınlatma(Şarj olanlardan) : max 30 TL
    Suluk ve suluk kafesi : max 30 TL
    Bisiklet çantası(sele altı veya kadro içi):max 20 TL
    pompa:max 20 TL
    Ayaklık:max 20 TL

düşündüğüm fiyatlar bunlar. Ancak buradan ilk defa alışveriş yapacağım.Daha önceden Aliexpress ten alışveriş yapıp güvenilir satıcılarınız varsa linklerini yazabilir misiniz. Ayrıca tavsiye edebileceğiniz ürünlerin linklerini yazarsanız diğer herkese de buradan alışveriş için cesaret verebilirsiniz.

2. K. Aydın

K. Aydın Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle hocam oradan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Lakin döviz kurunun da artmış olmasıyla bence 3-5 liranın lafını yapmayın. Zira şimdi siz 1 ay bu ekipmanların gelmesini beklerken ne yapacaksınız? O nedenle temel ihtiyaclarınızı türkiyeden temin edin. Fantazi kısmına kaçanları aliexpressden sipariş edin derim.

Ürün ürün gidecek olursak:
    1. Kaskı kesinlikle buradan deneyerek alın. Kask konusunda bence cimrilik yapmayın. Sağlamlığını kanıtlamış markaları tercih edin.
    2. Şifreli kiliti türkiyeden 20 tl ye falan güzel bir şey alırsınız. Bende armour marka bişi var memnunum. U kilit için decathlonda vardı bi bakın derim. Yurt dışından alacağınız U kilit ile ilgili mutlaka yorumları okuyun. İki gün sonra anahtarı falan bozulur rezil olmayın :)
    3. Bence önce türkiyeden basit bir aydınlatma alın pilli olanlardan. Sonra yurtdışından şarjlı alırsınız. Hem şarjınız biterse problem yaşamazsınız. Yalnız 30 Tl'ye bulacağınız ışık öyle çok çok iyi olmayacaktır. Yurt dışı dahil ;)
    4. Semcantaya baktınız mı ? Geçen kadro çantalarını aldım. Gayet kullanışlı. Yurtdışı aralarında 15 tl falan oynadı ama hem beklememiş oldum hem de bir vatandaşıma para kazandırdım.
    5. pompa için yorum yapamayacağım 10 lirayada var 100 tl ye de ne farkı var bilmiyorum. Benim ki 50 tl idi ama gel gör ki bi farkı yok :D
    6. ayaklığı da buradan bir bisikletçiden alın hem de taktırmış olursunuz.

Kolay gelsin.

mtnbzbs bunu beğendi.
  3. Ahmet A. Atalay

Ahmet A. Atalay b,Twin

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Net Bir Satıcı Önerim Yok Fakat Feedbackleri 97 Altında Olmamasına Kargonun Takipli Olup Olmamasına Satıcının Elmas Derecesı olmasına dıkkat edersenız uzulmessınız... urun onerısı olarak:

Ass Saver
    Ass saver highway bike/bicycle fender Mini Fashion Multicolor 10 color to choose wholesale-in Bicycle Saddle from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Buff Termal
    ROCKBROS Winter Fleece Thermal Multi function Magic Bandanas Cycling Bike Bicycle Headwear Headband Neck Warmer Mask Scarf-in HeadBand & Scarf from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Buff Normal
    ROCKBROS Cycling Bicycle Riding Face Mask Magic Scarfs Bike Sport Care Headband Seamless Quick Dry Breathable Anti sweat-in HeadBand & Scarf from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bunları Onerırım

4. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    %5-10 arası bir ihtimalle ürünler eline hiç ulaşmayabiliyor ama e-bay olduğu için o tarz durumlarda para iadeni alıyorsun hemen. Bekleme süren var sadece onun dışında biraz bakarak güzel fiyatlar yakalayabilirsin ama zaruri ihtiyaçlarda bilindik markaları tercih etmen daha iyi olacaktır

5. Ahmet A. Atalay

Ahmet A. Atalay b,Twin

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şu Zamana Kadar Aliexpressten 20 Üzeri Alışveriş Yaptım Elime Ulaşmayan Yok Sıkıntı Yaşadığımda ise aliexpressin dispute sistemi paramı iade etti... Doğru Satıcıyı Seçtikten Sonra Daha iyi Ve Ucuz Sistem Görmedim...

6. Ahmet A. Atalay

Ahmet A. Atalay b,Twin

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ek Olarak İstediğin Ürünler İçinde Tavsiye Linkler Veriyorum;

Işık Seti;
    Ön: New CREE Q5 LED Cycling Bike Bicycle Front Head Light Torch Lamp With Mount Free Shipping-in Bicycle Light from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Arka: Bicycle Laser Tail Light Waterproof 2 Lasers + 5 LED Mountain Bike Safety Back Rear warning Red Light Bike Flashlights-in Bicycle Light from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Suluk Ve Suluk Kafesi;

Suluk Kafesi:Topeak Marka: Adjustable Plastic Cycling Bicycle Mountain Bike Water Bottle Holder Rack Cage-in Bicycle Bottle Holder from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Veya

Suluk Kafesi: Sade Aliminyum : 2014 New Portable Sports Moutain Bicycle Aluminum Water Bottle Holder Light Cycling Road Alloy Cage Bike Rack Out doorsports-in Bicycle Bottle Holder from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Suluk: 1Pcs Bicycle Cycling 750ML Portable Outdoor Bike Sports Drink Jug Water Bottle-in Water Bottles from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group

Sele Altı Çanta:
    New Arrival Roswheel Outdoor Cycling Mountain Bike Bicycle Saddle Bag Back Seat Tail Pouch Package Black/Green/Blue/Red-in Bicycle Basket from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Pompa:

Bunu Deathlonda 11 Tl Olandan Alabilirsin Hiç Getirtmeye Gerek Yok....

Ayaklık:

Bisikletçilerde 5 tlye Taktırabilirsin...

Bu Ürünleri Alacaksan Almadan Önce Kontrol Etmeni Öneririm... Satıcı Puanı Yorumlar Kargo Bilgisi...

7. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kask: Kesinlikle deneyerek al. 3 tane kask aldım, kullanamadan sattım. Ya büyük geldi yada küçük. Prowell f44 alabilirsin aşağı yukarı o fiyatlara.

Kilit: Kullanmıyorum. Gözümün önünden ayırmıyorum bisikleti. Kullanmadığım zaman da evde duvar askısında :)

Ön + Arka aydınlatma: 30TL'ye işini görecek ön ve arka aydınlatma istiyorsan hayal görüyorsun. Şunu tavsiye ederim:

Aliexpress.com : Buy 2014 New Nitecore D4 Digicharger LCD Display Battery Charger Universal Charger Digital multi function charger & Car Charger from Reliable charger blackberry suppliers on 711140 | Alibaba Group

Satıcıdan defalarca alışveriş yaptım. En fazla 20 günde elinde olur.

Matara ve matara kafesi: Şunları tavsiye ederim:

Double Layer Sports Bottle Bicycle Riding Water Bottle 710ML - US$6.99

Cycling Bike Bicycle Super Toughness Glass Fiber Water Bottle Holder Cages - US$3.40

Bu siteden de çok alışverişim oldu. Sorunsuz geldi. Aynı matarayı kullanıyorum. Termaldir. Sadece soğuk tutar. Tavsiye ederim.

Çanta: Şunu tavsiye ederim:

Bicycle Front Tube Bag,5.3inch Waterproof Cycling Bike Bicycle Front Phone Bag Feer Shipping-in Bicycle Basket from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

5,5' telefonlara kadar kullanılabiliyor. Yan gözler geniş. İki yedek iç lastik, cüzdan, telefon anahtarlık vs rahat sığar. Biraz daha boşluk kalır. 5' olanını almayın. 5,5' olan biraz daha büyük.

Pompa: Şunu tavsiye ederim.

Brand new Mini Portable Bicycle Tire Inflator Air Pump Skidproof Blue / Red /black/ yellow schrader & Presta valve-in Other Sports & Entertainment Products from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Ayaklık: Kullanmıyorum. Gidondan dayıyorum.

8. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pompa, pedalla.com da 20 tl ye sedona satılıyor çok kaliteli ve kullanışlı.
    Matara içinse, sağlığınız söz konusu. Ülke içinden almanız daha sağlıklı olur :)
    Matara kafesi, topeak marka kullanışlı, ucuz ve kaliteli.

9. serkan caz

serkan caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    beyler bende bu yurt dısı sıtesınden alısverıs yapmak ıstıyorum ama bı bılen yazssın nasıl yapabılırız kargo ucretı varmı ne dır?

10. ysnkara

ysnkara Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ilanın altında ''Free Ship '' yazıyorsa ücretsiz kargodur.

11. serkan caz

serkan caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    anladım cok tesekkur ederım bırde odemede guvenlımıdır bu sıte son olarak gumrukde kalırmı urun yada ne kadara kadar kalabılır bı sınır varmı

12. hsnbykkls

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Seller feedback diye bir uygulama var. Satıcının aldığı 5 yıldız 4 yıldız vs gösteriliyor. Ne kadar çok 5 yıldız olursa o kadar güvenlidir diyebiliriz

13. serkan caz

serkan caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam pekı bu kargo bedava gelıyo ya ptt kargoyla mı gelıyo o nası gelebılırkı cınlı bı kargo sırketı yazıyor anlayamadım bı turlu eve kadar teslım yapılıyomu ne kadara kadar gumrukde kalabılır yada kalırmı ?

14. brlaltnts

brlaltnts Yeni Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    aliexpress adlı siteden 50ye yakın alışverişim var sıkıntı yaşamadım sistem çalısıyor, size tavsiyem direk derinize giyeceginiz tayt üst forma tarzı şeyler almamanız ne tür boyalar baskılar kumaşlar kullanılıyor ne yazıkki bilmiyoruz sağlık hiçbir parayla satın alınmaz. bu tarz ürünler için bilindik markaları tercih etmenizi tavsiye ediyorum. birde kask konusunda deneyerek, kendini ispatlamış bir marka tercih ediniz. saygılar...

15. hsnbykkls

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çin den istanbula kadar china air mail getiriyor. İstanbuldan sonra ptt ye kalmış

16. ömer enfikcik

ömer enfikcik Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için.

17. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  18. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Yeni konu açmak yerine uplayım dedim.

Daha önce aliexpressten alışveriş yapmadım. Şu iki ürünü almak istiyorum. Ücretsiz kargo ve daha önce alan 10 kişi üzeri var. Bu satıcılardan alışveriş yapanlar var mı?

Tahmini Teslimat Zamanı

Tahmini Teslimat Zamanı

19. uğur ay

uğur ay Üye

Adı:
    Uğur AY
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Defalarca alışveriş yaptım,sadece 1 kere gelmedi. o da pttde kayboldu sanırım. zamanım olup araştıramadım. En az 1 ay kargo süresi var, aceleniz yoksa tercih edebilirsiniz.
    Bu satıcılardan alışveriş yapmadım sanırım.
    Seleyi satan satıcının profili güvenilir görünüyor, tercih edilebilir. Hatta geribildirim kısmında fotoğraflı geribildirim var. ona bakabilirsiniz. Ancak handlebar satıcısının sipariş sayısı ve geribildirim sayısı az. tercih sizin.

20. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Ben aliexpressten çok şey aldım.Far eldiven kask altı bere falan filan.Tek memnun kaldığım hala da kullandığım eldiven var sadece.Hesabımı tamamen sildim.Ucuz etin yahnisi olmaz lafı doğru.Her ne alacaksanız yabancı sitelerden ya da buradan, muadili olan ama kaliteli bir markaya yönelmeniz bence daha mantıklı.