Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AliExpress'te ürünü geri yollamasam ne olur?

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Deniz Yılmaz. tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar şimdi şöyle bir sorum var. Ben AliExpress'ten SJ7000 diye geçen kamerayı aldım. Ancak hem housing defolu geldi. Hem de satıcının açıklama kısmında yazdığı ne varsa o kadar bir şey yok kamerada. Her neyse ürün hem tarif edildiği gibi değil hem de ciddi kalite problemleri var. Şoktaki 100 liralık kamerayı alsaydım daha iyiydi. Satıcı da çok cins bi herif. Adamla anlaşamadık en son dispute açtım. Tam geri ödeme için açtım disputeı da. Adam 5 günlük sürenin sonuna kadar bekledi cevap vermek için. İletişim zaten ayrı bir kopuk. Adama ürünün böyle oldu böyle oldu diyorum cevap yok. En son şikayete cevap verdiğinde dedi ki geri ödediğimde ürünü geri yolla bana. Şimdi ben bu adama kıl oldum baya bayaa. 2 senedir çançinçonlardan alışveriş yapıyorum böylesi ilk defa başıma geldi. Adamın ürünü geri yollamasam, hatta ürünü çekiçle parçalayıp fotoğrafını atsam bu adamın yapabileceği bir şey var mı? Biraz uzun ama umarım derdimi anlatabilmişimdir.

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Etik olmaz, paranızı geri aldıktan sonra ürünü de geri yollamanız gerekir. İade detayını bilmiyorum, ürünü geri yollamadığınız için paranız da iade olmayabilir.

3. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ya adam biraz ilgili olsa ben de etik yoldan gidicem. Adam sıkıntılı sorun o. @Eser Sevinç

4. Bahadır S.

Bahadır S. Kıdemli Üye

Adı:
    Bahadır S.
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Paranız iade olunca sizin de ürünü yollamanız uygun olur.

5. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ücretsiz kargoyla gönderebiliyorsanız gönderin. Yoksa zaten kargo parası neredeyse ürün bedeli kadar ediyor.

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Adam nekadar igisiz olursa olsun, paranizi geri iyade ederse malini geri göndermeniz gerekiyor aksi takdirde haram mal olmus olur ve iyi olmaz. Bu tabiki yinede sizin inanciniza ve vicdaniniza bagli bir sey.

7. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence geri gönderin ama karşı ödemeli yollayın ve ben olsam en pahalı kargoyla yollardım :D

Expireme ve sezgindurmus bunu beğendi.
  8. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Murat Cömez Zaten parayı geri alıp ürünü kullanmıycam. Dediğim gibi parçalanmış resimlerini göndermeyi düşünüyorum. Çünkü kullanılabilecek gibi değil ürünün kalitesi. Bana gelen kamera mı böyle yoksa tüm SJ7000ler mi böyle kullanışsız bilmiyorum. Ama cihazın kalitesini geçtim (sonuçta 180 liralık bir şey) gerçekten sorunları var.

9. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @İhsnn_zyvl En pahalısı DHL sanırım aslında onunla karşı ödemeli yollayabilirim yollayacaksam da :D

10. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sonucta yinede hak gecmis olacak. Bence 180TL'lik kameradan falzla bir beklentin olmamasi gerekiyordu, bir gopro vs. olacak hali yoktu.
    Nasil isterseniz öyle yapin kara sizin.

11. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben bir kere SJ4000 kameram için yedek batarya sipariş etmiştim. 2 adet batarya 15 dolardı (o zamanın parasıyla 30 TL). Garanti ettiği teslimat süresi 60 gündü ve süre doldu, hatta 70 gün falan oldu ve ben de dispute açıp paramı geri istedim. Satıcı da ilk başta mırın kırın etti ama neyse ki paramı yatırdı.

Sonra ne mi oldu? Bataryalar neredeyse 3 ay sonra elime ulaştı. Fakat o arada ben kamerayı bisiklet turumda kullanmıştım ve bozmuştum. Yani gelen bataryalar artık işime yaramayacaktı. Param da iade edilmişti. Olan satıcıya oldu. Olur öyle şeyler.

12. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben açıkçası etik olmaz fikrine katılamadım. Şöyle ki satıcı zaten ürüne ait olmayan özellikleri altına yazarak alıcıyı baştan yanıltıyor, yani kazıklama girişiminde bulunuyor. Ayrıca herkes sizin gibi itiraz işlemi yapmıyor ya da farkına bile varmadan uyduruk bir ürünü almış oluyor. Adamın bu şekilde kaç kişiye uyduruk kamerayı sattığını tahmin edemiyorum. Kaldı ki çin pazarlarında adamların tek derdi paypal ve aracı alışveriş siteleriyle papaz olmamak .Bunlardan alacağı olumsuz puan ya da uyarı adamın başını çok ağrıtacağından bu tip itiraz işlemlerinde hemen hemen hepsi sorgusuz para iadesi yapıyor ve formaliteden ürünü yollarsınız diyor. Aksi olsa satıcıyı koruyacak bir durum zaten yok ortada, yani süreç bu şekilde işliyorsa, para iadesi sonucu sizin ürünü yollamınızı sağlayacak bir yaptırım yok. Emin olun ki adam zaten sizden ürünü yollamAnızı beklemiyor. Karar sizin ancak ürünü parçalayıp fotosunu yollamak bana çok doğru gelmedi bence en azından onu yapmayın.

Türka¥, berktx ve Örümböcük bunu beğendi.
  13. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Murat Cömez Ne demek istediğinizi anladım. Diyorsunuz ki "180 lira verdin ne bekliyordun" şimdi bir video yüklüyorum. Bir kesit sadece 15 dakikalık işten eve geliş yolumu çektim. Hani böyle bir sorunun olmaması için illa GoPro mu almak gerekli siz karar verin.My Movie.mp4

14. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bana bir benzeri 10 dolarlık bir ürün için olmuştu. Ürün belirtilen sürede gelmedi. Adam da parayı iade etmek zorunda kaldı. Ama 15 gün sonra ürün geldi ben adama tekrar 10 dolarını geri verdim. Hani bu dürüstlüğü hakedenler var. Bir de böyleleri var.

15. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Deniz Yılmaz. Ben vermedim. Neden vermedim? Çünkü ben o bataryaları turumda kullanmak için taa 2 ay öncesinden sipariş etmiştim, nasılsa yetişir diye. Ama yetişmedi. Benim işimi görmedi. Aksine, beni mağdur etti. Ürünü kullansam parasını verirdim, o ayrı.

Deniz Yılmaz. bunu beğendi.
  16. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    SJ Cam gece çekimi konusunda pek iyi değil. Bende de, dediğim gibi, SJ4000 vardı ve gece çekimleri çok kötüydü. Ama gündüz çekimleri fena değil. Bence sabahları kullanabilirsiniz bu kamerayı.

17. Deniz Yılmaz.

Deniz Yılmaz. Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Birhan K. Benim kastettiğim şey gece çekimi değil. Sesi açıp arka plandaki sese bakın lütfen. Bu ses tüm video boyunca var. Ben boyut küçük olsun diye 50 saniyesini kestim sadece. Bu fiyata bu çekimi yapması gayet iyi, kötü değil. O konuda sıkıntım yok.

18. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    SJ4000 ün gece çekimi bu kadar kötü mü yahu?? Resmen bazı yerlerde (ışık kaynakları olsa da) zifiri karanlık çıkmış.

19. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ses konusunda evet, benim de dikkatimi çekti o sorun. Bendeki bu kadar kötü değildi.

20. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sana yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına yapma.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.