Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress'den gelen gidonum

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında ubakyuz tarafından paylaşıldı.

1. ubakyuz

ubakyuz Yeni Üye

Adı:
    Barış Akyüz
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar aliexpressten şu gidonu aldım alırken yorumlara özellikle baktım herkes neredeyse olumlu return yapmış.

Tahmini Teslimat Zamanı

Sormak istediğim bunu bisikletime takacağım fakat herhangi bir kırılma riski var mıdır daha önce aliexpressten bu tarz gidon siparişi veren varsa memnunlar mıdır? Elime geçti gidon elimle kırmaya çalıştım(çok zorlamadan) lakin sağlam gibi geldi bana ama yinede danışmak istedim.

Kaan T. ve Kerem Groims bunu beğendi.
  2. aknorl

aknorl Kıdemli Üye

Adı:
    akın oral
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    baştan açık açık söyleyeyim bence kullanın. tereddütlerinizi gidermek için daha sert bir test yapın kırılırsa orada kırılsın. orjinal ürünlerin yerini tutmaz, güvenemezsin vb. diyecek bir sürü insan çıkacağı için bu kısmı ben müsadenizle hızlı geçiyorum. En azından bunların fiyatları daha adil. 60cm lik karbon boruya 200+ euro vermek bence çok daha tehlikeli..

Kaan T., mariokaldato ve ubakyuz bunu beğendi.
  3. kobalamin

kobalamin Kıdemli Üye

Adı:
    H.Onur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    images (1).jpg
    Olmaaz,olamaaaz,olamaaaz dedim:D
    30$'a karbon aerodinamik gidon borusu vay canina!
    Bisikletler uzerinde gercekten guzel durmus ancak guvenlik anlaminda cok riskli olabilir.Su anda saglam gozukse de 1 sene sonra kullanirken,surus aninda kirilabilme tehlikesini goz onunde bulundurmak gerek.Sahsen bu korkuyla devamli yola cikabilir miyim bilemiyorum.

Kaan T. ve ubakyuz bunu beğendi.
  4. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gidon kritik bir parçadır bisiklet için. Bu riski göze aldığınızı düşünüyorum. Ancak sert bir deneme yapmanızı ( almış olduğunuz için ) tavsiye ederim. Hafazanallah sürüş esnasında kırılması kazaya kaçınılmaz şekilde sebep olacaktır. Bisiklet sürerken güvenlik bütün unsurların önünde gelir. Kendinize dikkat edin.

mariokaldato ve ubakyuz bunu beğendi.
  5. furkantrojka

furkantrojka Kıdemli Üye

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çindeki firmaların çoğu bu ürünleri daha önce büyük firmalara fason olarak üretiyor, daha sonra da aynı kalıplarla kendisine üretip satıyor. Seri üretim durumlarında parası ödenmiş kalıplarla ve yüklü miktarda alınmış malzemeyle çalışmak maliyeti iyice düşürdüğü için işlerine geliyor. Ha tabi malzeme kalitesi konusunda farklılıklar olabilir, kontrolleri düzgün yapılmamış olabilir ancak o kadar da güvensiz ürünler olduklarını düşünmüyorum ben Aliexpress ürünlerinin.

mariokaldato ve ubakyuz bunu beğendi.
  6. MetehanDerici

MetehanDerici Üye

Adı:
    Metehan Derici
    Seviye:
    Bende aliexpress'ten karbon gidon almayı düşünüyordum.Özellikle ness'in birleşik karbon gidon ve boğazını.Çok güzel duruyor açıkcası ama güvenlikten taviz vermek istemediğim için vazgeçtim.Bir süre kullandıktan sonra(tabi yazabilecek durumda olursanız:D)tecrübelerinizi paylaşmak isterseniz benim gibi sağlamlığından şüpheli olanlarıda aydınlatmış olursunuz.

7. ubakyuz

ubakyuz Yeni Üye

Adı:
    Barış Akyüz
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @MetehanDerici Tabiki bir süre kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım tekrardan. O kadar getirttim denemeden bırakmam sanırım :)

@aknorl Fiyat farkını görünce aralarında mutlaka fark vardır diyor insan ama fiyatların o kadar pahalı olması neden niye sorularını da beraberinde getiriyor ve bu tarz ürünlere teşvik etmiyor değil. Tabiki güvenlik önplanda olmalı fakat ne demişler korkanın da çocuğu olmaz :) Kullanacağım büyük ihtimal umarım bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Bir müddet denedikten sonra tecrübeleri yazarım buraya artık. Teşekkürler cevap için.

mariokaldato bunu beğendi.
  8. Auron Sanchez

Auron Sanchez Le Sprinto Espanola

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Valla baya guzel duruyor benim de alasim gelmedi degil de korkuyorum kirilma durumundan. Umarim bir kaza yaşamazsiniz, hizla giderken mazallah kirildigini dusunuyorum da yok toparlayamam ben :krktm::krktm: Olmaz umarim hicbir sey de sorunsu kullanirsiniz, uzerinde ziplayin test amaciyla :D

mariokaldato ve Mrttkgz bunu beğendi.
  9. ubakyuz

ubakyuz Yeni Üye

Adı:
    Barış Akyüz
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Auron Sanchez Hahahah sizler için kendimi feda edeceğim sanırım bu gidişte :) Sağlam bir kırma testi yapmadan da kullanmayacağım sanırım dediğiniz gibi :)

Auron Sanchez bunu beğendi.
  10. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yolda giderken kırılacağını zannetmiyorum. 200 euro verip aldığınız ürünlerden farkı markası. Malzeme kalitesi bir tık altındadır belki ama elinizde de kalmaz. Parayı alan zaten malzeme değil, genellikle markadır.
    Ha, bu arada karbon zaten kırılabilir bir malzeme. En kalitelisini de alsanız zamanla yıpranmak veya çarpmak suretiyle kırılması mümkündür. Burada esas sormamız gereken soru; karbon gidona ihtiyacımız var mı? Eğer profesyonel değilsek zaten ufak tefek gram hesaplarıyla işimiz yok bence.. :rolleyes:kusura bakmayın konunun gidişatını, üzerime vazife olmadan, değiştirdim. Ancak, amatör olarak bisiklete binen birinin, bisikletinin ekipmanlarını karbonlaştırarak gram gram hesap yapması psikolojik bir tatminden ibaret gibi sanki :p

Son düzenleme: 17 Ağustos 2016
  11. Fakir Kemancı

Fakir Kemancı Kıdemli Üye

Adı:
    Serkan G.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunların kırılma tehlikesi her zaman vardır, orjinal ürünler bile sprintte felan kırılabilir. gidon ve sele borusunu karbon kullanmak her zaman risktir birde replika kullanmak! Bana sorarsanız kullanırmıyım; evet, çok güzel duruyor çünkü benimde merak ve takip ettiğim bir gidondur kendisi. Fotoğraf varsa alırım bi dal. :D

12. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhabalar.. ben gidon almaya korktum lakin karbon sele ve sele borusu aldim Çinden.. 1 senedir de kullaniyorum hicbir sorun olmadi.. saglamligina guveniyorum su anda. Ama gidon daha hayati onem tasiyor. Kirilirsa cok tehlikeli olur. Aman dikkat diyorum.. bir de belli bir sure kullandiktan sonra bilgi paylasirsaniz sevinirim.. bol pedallar..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı gidonun kırmızı siyahını aldım, taktım, kullanıyorum. Malzeme olarak şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Ancak, ergonomik olarak ust kısım düz olduğundan uzun sürüşlerde hafif ağrı başlayınca üst düz kısıma eğim vermek zorunda kaldım. Bu da eğimli kısımın ergonomisini biraz bozdu. Fren-vites kollarının konumunu tekrar ayarlamam gerekti.

Ikincisi de, bu konuda biraz hassasım. Lütfen Türkçemize sahip çıkalım.
    "olumlu return yapmış"

Kaan T. ve Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  14. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
  15. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @mertsimsek76 Satıcı linki var mı acaba? Gram olarak çok fark etti mi?

16. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    arkadaşlar yapmayın etmeyin valla kendinize yazık yolda 30-32 giderken rampa aşağı inerken kırıldığını düşünün zaten yolda gidiyoruz,bu kırıldığında eminim arabalı bir yolda olmak istemezsiniz

yok kalıp aynıymış falan geçin arkadaşlar bunu

pro ların bile bir çoğu alü. gidon kullanıyor çünkü gidonda olan küçük çatlakları görmek zordur gidon bandın dan dolayı

gerçeği ile arasındaki fiyat farkı satıcının birazda sahtesinden para kazanıyım olayı değil ar-ge çalışmaları ve karbo nun kalitesi garantisi bir muhattap bulabilmen

karar sizin tabiki,umarım asla başınıza gelmez böyle bir şey yinede dikkat edin

Son düzenleme: 17 Ağustos 2016
  17. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Vay be. Ne kadar çok canına susamış insan varmış...
    Sele borusu, sele ve gidonu sahte karbon olarak hayatta kullanmam. Hatta hiçbir parçayı o şekilde kullanmam. Belki sadece km saati tutucu vs. olur ama ana aksamdaki parçalar.... Selede oturmuş giderken, herhangi birinin kırıldığını düşünmek bile istemiyorum...

O karbonlar nasıl örüldüğü belli olmayan, kalitesinin ne olduğu bilinmeyen, hiçbir güvenlik testinden geçmeyen ürünler... @Yağız Gökmen 'in dediği gibi "karar sizin". Ben yakınlarından bile geçmezdim...

18. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tam olarak buradan mi aldim hatirlayamadim. satinalma listesinde de bulamadim acikcasi. ama sele borusu aynen bu. bunu bir arkadasim 2 sene boyunca kullandigini ve herhangi bir sıkıntı olmadigini soyledi bana. ben de ona guvenerek aldim. 1600 km. Yol yaptim. hicbir zayiflik vs. ibaresi yok. O yuzden guveniyorum. kullanmayan arkadaslarin uyarilarini hakli buluyorum. ben de ayni korkudan yaklasmak istemiyordum ama ciddi bir kullanici tavsiyesi olunca tercihimi yaptim ve pisman olmadim. hem goruntu cok şık hem de ciddi hafif. sele de aynı şekilde. yok gibi birsey 90 gr. yanlis hatirlamiyorsam. ama gidon ben de almam. gidon cok yuk alan bir eleman ve kirilirsa neler olacagini dusunemiyorum.. neticede arabalar ile ayni yolda gidiyoruz. Herkese bol pedallar..

Toray Karbon Fiber Dağ Yol Bisikleti Seatpost Bisiklet Tüm Bisiklet FLYXII Dia.: 27.2mm
    Toray Carbon Fiber Mountain Road Bike Seatpost Cycling All Bicycle FLYXII Dia.: 27.2mm-in Bicycle Seat Post from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
    (from AliExpress Android)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerem Groims bunu beğendi.
  19. ScaryEnemy

ScaryEnemy Bayağı Üye

Adı:
    Gürkan Ş.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Orjinaline göre çok ucuz fiyata satılan Çin menşeili ürünlerin kalitesi ve dayanıklılığı her zaman tartışılır. Bisiklet parçası değil fakat bir çok ürün satın aldım Çin'den, durum böyle maalesef. Kaldı ki sizin satın aldığınız parça Allah korusun, bir aksilik olursa hayati öneme sahip bir parça. Dikkatli olmanızı öneririm.

mariokaldato ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  20. Fergen

Fergen Yeni Üye

Adı:
    Bülent
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben sırf merakımdan soruyorum. (tabi hemen forumda da araştıracağım da bu konuyu kaybetmek istemiyorum, üşengecim biraz.)

Hiç gidonu veya sele borusu kırılan var mı?

Sahte, replika, karbon veya alüminyum malzemelerden? Gerçekten çok merak ettim.