Aliexpress türkiye de sipariş takibi

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gelişmeleri bildirin ingilizce sıkışırsanız yardımcı olurum ;)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Aliexpress'ten takipsiz kargo işi şans işi ama o şans oranı hiç de az değil. Yaklaşık 10-12 tane takipsiz kargolu siparişimden sadece 1 tanesi gelmedi. Ancak kapıya bırakıp gidiyorlar dikkat etmek gerek :)

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Çelebi normalde 1-2 kere şehirler arası alıcı ödemeli kargo aldım geliyolar bulamazlarsa arıyolar bayii den gidip alıyosungelemezsen

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@serdarkoc satıcıya mesaj atıp ürünün gelmediğini belirtin onay süresini uzatırlar o zaman zarfında da gelecektir şayet gelmezse "dispute" açıp satıcı ile orta yol bulmaya çalışın şuda var ki takip kodlarınız
"ETN20570704MY" bu şekilde veya "YC855875805YW" bu şekilde olursa sadece çin içerisinde ki hareketleri görebilirsiniz takip kodu içinde satıcılar yaklaşık 1,5$ para ödediği için mümkün mertebe yanwen ile gönderiyorlar kayıtlı posta olmadığı için postacı apartmana bırakıp gidebiliyor (benim postaları getiren postacı sürekli bunu yapıyor) fakat takip kodunuz "RM633022827CN" bu şekilde olursa kayıtlı posta olduğundan postacı imza karşılığı adreste bulunan size veya bi yakınıza imza karşılığı teslim etmek zorunda verdiğim takip kodları daha önce yaptığım alışverilşerde teslim edilen ürünlere aittir.

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Soner U. Teşekkür ederim.

Birde makbuzu bekleniyor diye bir yazı var bu ne anlama geliyor.Gümrük de bir sıkıntı mı var acaba ?

• Beğen
Tepkiler: Snr U

ilker Coşkun

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Carraro
@serdarkoc o sıkıntılı bir durum. Orda gümrük memuru değerin sınırları geçtiğini düşündüğü için ürünün faturasını getirmenizi istiyor demektir ;)

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Ben şuan şaşırmış durumdayım, kapı önü bırakmak felan. Konumda da belirtmiştim böyle durumlar için, sizin daireniz kapı açmazsa ptt memuru size telefonla ulaşıyor, size soruyor emanet etmemizi istediğiniz biri var mı? diye ben bayram nedeniyle şehir dışındaydım, aradılar beni alt komşuya bırakalım mı dedi tamam dedim, bıraktılar.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Ben postacıyla telefon numaramı verdim onunki de bende var öyle irtibat kuruyoruz. geldi mi? getireyim mi? gibi

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Devlet işte kişiden kişiye farklılık gösterebilir

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.112
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aras kargo bir haftadır kargomu getirmiyor. Çin den ürünün ülkemize gelmesi bir hafta fakat aras kargonun ürünü kayıp etmesi bir gün sürüyor.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.465
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun nedeni Black Friday haftasindan kaynakli olabilir. Su an kargo dagitimlarinda ciddi gecikmeler yasaniyor.
Arkadasimin gecen hafta gumrukten gecen esyasi hala teslim edilemedi.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben 3 sipariş verdim 3ünü de aynı gün olması gerektiği tarihte getirdi aras kargo.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bunun nedeni Black Friday haftasindan kaynakli olabilir. Su an kargo dagitimlarinda ciddi gecikmeler yasaniyor.
Arkadasimin gecen hafta gumrukten gecen esyasi hala teslim edilemedi.
Kesinlikle katılıyorum. 6'sında wiggledan gelen siparişimi az önce PTT 'ye gidip teslim aldım. (PDIM evimizin yanında) Daha önce 5-6 ay kadar orada çalıştığım için "yabancı değilsin gel arkadan kendin bul" dediler. Sadece bugün gelmiş olan 1 kamyon dolusu yurt dışı paketi ile 2 kamyon dolusu yurt içi paketi vardı. Haliyle bir çoğu altta kalıyor, bende üzerindeki gümrük kontrol bandı (mor banttan) bulup alabildim yoksa pazartesiye sarkardı diye düşünüyorum. Çalışan 3-5 kişiyle görüştüm 11.11'den dolayı acayip bir yoğunluk var diyorlar, ki Denizli 'de böyleyse İstanbul Ankara gibi şehirlerde çok daha yoğundur.

Aliexpressten gelen 2 siparişimde bir tanesi bulunduğum şehirdeki Aras Kargo şubesine bugün gelmiş diğeri yeni gümrükten çıktı. Postanedeki durum böyleyse az çok diğer kargo firmalarında da böyledir diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuan ülkemizdeki en kötü kargo şirketlerinden birisi ptt. İş yükünü kaldırabilecek personel ve organizasyonları maalesef yok. Gümrük işleri de iyice saçmalamaya başladı son zamanlarda. Genelde vergiyi kapıda ödeyince daha az gümrük vergisi çıkıyordu fakat 30 liralık şeylere 60-70 lira ödemeye başlayınca vergiyi peşin alan satıcıları tercih ediyorum artık. En azından bir sürpriz ile karşılaşmıyorum. Gümrük işlerini de aracı firma üstlendiği için bir nebze daha hızlı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Myali