Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress ten 5 camlı gözlük ve eldiven + Levior kask

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Hamit E. tarafından paylaşıldı.

1. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ali expressten 5 martta verdiğim siparişler 15-17 gün içinde elime ulaştı. bence makul bir süre.
    alışverişi yaptığımda kur tahminen 2,21 TL iti

pearl izumi eldiven 6,57 $

Şimdide 5camlı gözlüğün resimlerini ekleyeceğim. 13.44 $
    çakma oakley markalı, okey yazıyor ancak markanın logoso olan O işareti heryerde. camlardada alengirli yazı karakteriyle okey yazısını oakleye benzetmişler. saplarda made in usa falan yazıyor. çevrenizde bilmeyenler varsa hava atmak için ideal :D fiyatına göre bence çok kaliteli camları pürüzsüz herhangi bir bulanıklık yok, ampule karşı denedim ışığı kırması başarılı. sapları çıkarılıp lastikli kafa bandı takılabiliyor, oda büyük bir artısı. ayrıca numaralı gözlük kullananlar için içinde bir çerçeve daha var. oda kullanışlı ve rahat herhangi bir dez avantaj yaratmıyor.

bütün herşeyi içinde barındıran kılıfı, yanında kemere takmak için klipsi var. güzel malzeme. buradan bu tarz birşey almak isteseniz bu kabı 20-30tl ye zor alırız.

kutu içeriğinde ince gözlük ipi, temizleme bezi ve tek çerçeveyi taşımak için bez çanta da çıkıyor

gece, kapalı hava, çok güneş ve gece için lensler. gece lensi başarılı duruyor ancak dışarda denemedim

gözlük üzerinde takılı olan renkli lensten görüntüsünü çekmeye çalıştım

genel görüntüsü

Ve son olarak kaskım en sonunda aldım. internetten 70TL ye selev buldum ancak iyiki almamışım, çünkü kaskı aldığım yerde selevi denediğimde yanlarda boşluk kaldı kafada rahat durmadı bi değişik oldu. netten almamamın sebebi 70+6tl kargo + 3 tl havale ücretiyle 80tlye gelmesiydi. ben Levior kaskımı 95tl ye aldım deneyerek aldım içime sindi. made in germany yazısı herşeyde olduğu gibi güven verici

hava kanalları fileli

kayışları bir çok noktadan ayarlanıyor, ben ayarlayana kadar çok uğraştım, acemiliğinde etkisi var ancak çok noktadan klipsli. en sonunda buldum ayarı :)

330 gr ağırlık fazla gelebilir. ya benim başka kask tecrübem olmadığından yada hissedemediğimden beni rahatsız etmedi. ileride bakarız duruma.

kask arkasında kafa ayar mekanizmasının yanlarına 2 adet küçük led ışık var. on of yok pillerin arasındaki bantı takıp çıkarmak lazım. her bir led ışık 2 adet düğme pil ile çalışıyor. (yassı saat pili değil)

bunlardan hariç birde 3,50$ ken block gözlük aldım, bir de 4,48$ a 5 led + 2 lazerli bisiklet arka ışığı aldım, önümüzdeki hafta içi teslim olur diye tahmin ediyorum. merak edilen birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

kadir karademir ve VolkanS bunu beğendi.
  2. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Gece araba kullanırken karşıdan gelen ışıklar rahatsız ediyor, sarı renkli camı olan bir gözlük almak istiyorum ama kalitelerinden emin olamıyorum, biraz kullandıktan sonra detayları paylaşırsanız sevinirim.

3. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    gözlüğe takılı olarak gelen renkli camı bugün test ettim. hava güneşli ancak azıcık kapalıydı. gözlüğün performansı bence iyiydi. gözlere hiçbir şekilde rüzgar vurmaması ve görüntüyü net yapması iyi seviyedeydi. doğrudan güneşe bakmayı denedim performansı başarılıydı. ancak çok güneşli havalar için bir ton koyu olan lensi takmak daha doğru olacaktır.

alacaklara tavsiye ederim. pişman etmeyecek kadar iyi.

4. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Aynı setten bende de var, kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle içteki şeffaf çerçevenin numaralı cam ile birlikte kullanıma izin vermesi süper bir şey. Güle güle kullanın.

5. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    teşekkür ederim. sizde güle güle kullanın :)

ayrıca gözlüğün burun kısımlarına denk gelen kauçuk yada silikon yastıkların içinde küçük bir tel var onları eğip bükerek burnunuza uygun hale getirebilirsiniz

BFOkuru bunu beğendi.
  6. Can Yoltar

Can Yoltar Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    elinizin altındaysa gözlüklerin linkini verebilirmisiniz

7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6032122880.html

link bu ancak ürün bitmiş anladığım kadarıyla. arama çubuğundan aratarak başka satıcılarda bulabilirsiniz. ben "top rated" satıcılar içinde aradım ve feedback bölümündeki yorumları dikkate alarak alışveriş yaptım. aynı şekilde ebay sitesinede bakabilirsiniz belki biraz daha ucuzu çıkabilir. siteler arası fiyat farkı oluşabilir.

8. Can Yoltar

Can Yoltar Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    özellikle alınmış olanları tercih ediyorum artık bir kere %98.9 fb olmasına rağmen elime kırık dökük bir ürün geldide :)

9. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bence burda satıcıların çok büyük yanlışı olduğunu düşünmüyorum. bütün risk nakliye sırasında ve gümrük kontrolleri sırasında meydana geliyor diye tahmin ediyorum.

10. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
  11. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hamit E. bunu beğendi.
  12. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
  13. Can Yoltar

Can Yoltar Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yani ama kargo şeklini firmayı kendileri seçiyolar sonuçta
    teşekkürler ama ürün açık arttırmada :) http://www.aliexpress.com/item/Free...-lens-Sport-Sunglasses-Glasses/825265059.html aynı satıcınınkini buldum ben

14. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu gözlükten bende de var. Tüm camları çok başarılı. En çok sarı olanı kullanıyorum. Ben de tavsiye ederim.
    Ben buradan almıştım: http://www.buyincoins.com/item/22469.html

Ayrıca Halil İbrahim Bey size bir soru sormak istiyorum; optik camları nerede kestirdiniz? Ben hiçbir yerde optik camları kestirebilecek bir gözlükçü bulamadım.

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    pahalıya almışım yav :D kazıklandık resmen :D
    ebay e güvenemedim, bazı yerlerde kötü yorumlar okumuştum. bir dahaki alışverişlerde ebayide yoklamak lazım.

alacak olanlar hangisi ucuzsa onu alsın. gelen ürünlerin hepsi aynı, camındaki marka yazıları farklı olabilir sadece. sizin için önemliyse bilemem tabi.

ben şahsen parayı sokağa atma riskini göze alarak aldım ancak bugünkü tecrübeden sonra gözlük fiyatını kuruşuna kadar hak ediyor.

2ci el sitelerinde "salak avcısı" geçinen tiplerden 60tl ve yukarısı uçuk fiyatlara alacağınza çinden alın, 15 gün beklersiniz en fazla. ayrıca en basit ödeme şekli olarak sanal kredi kartı oluşturup o şekilde alırsanız hesabınızı riske de atmamış olursunuz.

16. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Gözlükçüme götürdüm, kendi gözlüğümden ölçüleri okudu, aynısından içteki çerçeveye cam yapıp taktı. :D

Kavisli spor güneş gözlükleri ile kıyaslamayın, içteki normal numaralı gözlük çerçevesi.

17. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bizim buradakiler ya beceriksizler ya da uğraşmak istemiyorlar. Neymiş efendim; içerisindeki çerçevenin sapları olmadığından makineye takamazmışlar... Hayır zaten ben yedek gözlüğümü götürüp bunu örnek olacak şekilde kullanın demişim. Sizin gözlükçünüzdeki gibi pratik zekâdan yoksunlar herhalde...

Gözlükçünüzün adresini verebilir misiniz? Kendisini bir de ben ziyaret edeyim.

18. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Bekir T. bunu beğendi.
  19. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Eh bana da yakınmış :) Teşekkür ederim...

Bu cam kesme takma işlemi ne kadar sürüyor ve ücreti nedir. Bunu da söylerseniz benden bayağı bir hayır dua alacaksınız.

20. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Valla güzlük numaranıza göre değişir, zor bulunan cam ise bir kaç gün; yoksa ertesi güne gelir. Benim camlar ertesi gün gelmişti.

Sürekli buradan çerçeve vs aldığım için benden iki cama para almadı. :D O yüzden fiyat veremeyeceğim.

Bekir T. bunu beğendi.