Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress güvenli midir?

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında orhan0911 tarafından paylaşıldı.

1. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Muhtemelen o ayakkabılar çakma ve 133 dolar da toptan alırsanız birim fiyatı oluyor. Aliexpress ile ilgili sürüyle konu var, merak ettiklerinizi oralardan öğrenebilirsiniz.

3. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:

yani 133 dolardan alamıyacakmıyım ve bu fiyat çokmu düşük ve fiyat yüzündenmi çakma dediniz ve bunlar birleşince site güvenli degilimi çıkarmalıyım ?

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet fiyattan dolayı dedim.

http://www.amazon.com/Sidi-Mountain-Cycling-Vernice-CLOSEOUT/dp/B00BBLDI7Y

Görüldüğü gibi, 400 dolar Amazon fiyatı var. Türkiye'deki fiyat gayet normal şu şartlar altında. O fiyattan alamıyorsunuz toptan sipariş vermediğiniz sürece. Site güvenli ama bazı şeyler sizin sorumluluğunuzda. Ürünleri site değil, sitedeki bireysel satıcılar gönderiyorlar. Orijinal ürün bulmanız çok zor. Sitenin amacı da çakma ürün satmak zaten genel anlamda.

5. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    burdan şunu çıkarıyorum buayakkabının fiyatı zaten 350 - 400 dolar civarı topdan bile olsa 133 dolar saçma sıdı nin kendi sitesinde fiyatlar yok kıyaslama için çözemedim bende o yüzden malesef başka açıdan bakmama sebep oldunuz teşekkürler

6. orhan0911

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İsmine bakarsanız, o model farklı. Görsel yanlış koyulmuş.

8. Murat Ozgul

Murat Ozgul Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Evet o ürünü alamayacaksınız! Arkadaşımızında belirttiği gibi ürünün toptan fiyatında bir tane fiyatını vermişler. Satıcı toptan satış yapıyor. Arama yapıncada başka satıcıda bu ürün yok gibi görünüyor. Ama satıcıyla bağlantıya geçip ürüne çok ihtiyacınız olduğunu ve 1 tane almak istediğinizi söyleyin biraz yıkama yağlama çekin eğer canı isterse satacaktır. Yoksa toptan ürün gamını bozmak istemiyorsa kesinlikle alamayacaksınız.

Aliexpress güvenilir mi? %100 güvenilir... Sadece almadan önce yüksek rating almış kişilerden alışveriş yapmaya özen gösterin birde feedbackleri muhakkak okuyun satıcının ne tip bir satıcı olduğunu görmüş olursunuz.

9. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Küçük bir açıklama ekleyelim;
    Ürünler sahte değil.136 doların sebebi,o 40'lı paketin içeriği.25 tane 46-50 numara,10 tane de 36-40 numara Lady modeli gelecek.Şanslıysanız paketten 5 tanede 41-45 aralığında ayakkabı çıkacak.

Diğer arkadaşımızın verdiği linkte satılan ürün de zaten 36 numara "Lady" modeli.

Aliexpres'in yaptığı şey anlaşmalı mağazalarından,satamadıkları malları toplayıp bu şekilde satmak.Ayakkbı sektöründe bir parti mal alırsınız.O partinin yarısını sattığınızda size kesilen faturayı zaten ödemişsinizdir.Geriye kalanı dilediğiniz fiyattan satın,hepsi kar demektir.Fazla uzatmadan anlatmaya çalıştım.Sezon başında 179 tl'ye sattıkları ayakkabıyı,dört ay sonra 79 liraya satabilmelerinin sebebi de bu.İsterlerse 39 liraya da satarlar yani bu sektör biraz farklı işler.

fatihaydın bunu beğendi.
  10. Caner Kaya

Caner Kaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Evet Güvenilirdir. Fakat ürün açıklamasında belirtilenleri mutlaka iyi okuyun derim. Çünkü orada ne yazıyorsa doğru çıkıyor. Yukarıda belirtildiği gibi tek fiyatı mı grup fiyatı mı gibi şeylere mutlaka dikkat edin. Ben alışveriş yaptım ve hiç sorun yaşamadım. Hatta önümüzdeki günlerde forma vb. aksesuar alışverişlerimi de yapmayı düşünüyorum.

11. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aliexpress te şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım ama paypal ile ebay harici yaptığım bir ödeme de paypal paramı geri ödemedi internet polisine başvurun dedi o günden beri paypal ı önermiyorum

12. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Zincir sökme aparatı birde bir elimde kaldı.Doğru kullanmama rağmen dandik malzemeden ötürü sökme aparatı ucundaki kalın uç zincirin direncie dayanamadı ve kırıldı.Geçenlerde de aynakol ve orta göbeği değiştirdim.Aynakol sökme apparatı başarılı.Fakat göbek sökme aparatı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Ucuz olmasına karşın tek seferlik,özellikle göbek sökme aparatı.Uçları göbeğin tırnaklarına geçiyor geçmesine ama malzemesi daha dandik olduğu için uçları yedi.Neyseki göbeği iyice sıkmıştım.Bir dahaki alışverişimde pahalı malzeme alacağım.

13. Arda Oral

Arda Oral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gelenler çok kaliteli olmasada para konusunda guvenilirdir

14. skywagon

skywagon Biniyorum, öyleyse varım !!!

Adı:
    Cem Kürkcü
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Başka hobilerim için malzeme almıştım, güvenilir ve oldukça aktif kullanılıyor. Malzemelerin gelmesi zaman alabiliyor, takriben 15-30 gün civarında. Dealextreme diye bir site daha var, isterseniz oraya da bakabilirsiniz. Bu iki sitede satılan birkaç malzeme hariç kalite konusunda beklentilerinizi karşılamayabilir. Bu konuda ön uyarı yapmakta fayda var.

15. kadir karakaya

kadir karakaya Kıdemli Üye

Adı:
    kadir
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bn bisiklet isigi siparis ettim 1$ a test etmek icin. 50 gun oldu hala gelmedi. Siteye gore urun elimde gozukuyor. Bayagi mesajlastim. 20 gun daha bekleyin gelir diyor. turkiyede sorun oluyormus postada. Guvenirlik %98 bu saticinin ama Pek guvenmeyin derim. Attigim son mesaja cevap bile vermedi.Yine de bu sadece bana denk gelmis olup benim bahtsizligim olabilir.

16. malikergin42

malikergin42 Yeni Üye

Adı:
    Malik Ergin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi günler arkadaşlar.
    Bisiklet Sürmeye yeni başladım ciddi olarak sürmeye . Turlarda lazım olan ekipmanlar için ali express i kullanmayı düşünüyorum alışveriş olarak . Ama daha önce hiç alışveriş yapmadım. Ne kadar güvenilir acaba ? Ürünüm de sıkıntı olduğu zaman hakkımı arayabiliyormuyum ?

17. Uqursuzzz

Uqursuzzz Yeni Üye

Seviye:
    @malikergin42 Aliexpressten uzun zamandır alışveriş yapıyorum gerek bisiklet ekipmanları gerekse işim gereği elektronik ürünler alıyorum. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ancak yaşayan arkadaşlarım oldu mesela ürün kargo esnasında kırılmıştı resim çekip kırıldığını kanıtlarsan hemen yenisini gönderiyorlar. Satıcılatın iletişimi genelde iyi sorulara ve sorunlara hemen cevap veriyorlar. Yanlız dikkat etmen noktalar var alıcıların yorumları sipariş sayıları ve satıcıların puanları gümrükte takılabilecek ürünleride araştırman gerekir 75€ limit var bildiğim kadarı ile ve ek olarak tamamen güvenliğin için banka ile görüşüp sanal kart açıp sanal kartın limitinide alacağın ürünlere göre limit belirlersen için daha rahat olur

mehmetlevent ve malikergin42 bunu beğendi.
  18. malikergin42

malikergin42 Yeni Üye

Adı:
    Malik Ergin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Uqursuzzz Teşekkür ederim . Çok aşırı birşey almayacam zaten .Gümrük sıkıntısı olacağını zannetmiyorum.

19. Uqursuzzz

Uqursuzzz Yeni Üye

Seviye:
    @malikergin42 o zaman sorun yok çok fazla alışveriş yaptım hiç gelmeme gibi bi durumu olmadı bazıları 10 günde geldi bazıları 2 ayı geçti oda aklında olsun

malikergin42 bunu beğendi.
  20. malikergin42

malikergin42 Yeni Üye

Adı:
    Malik Ergin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Uqursuzzz Anladım.Bakalım bekleyecez artık :)