Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress.com sanırım dolandırıldım :(

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında doğan_69 tarafından paylaşıldı.

1. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    siparişi vermemin üstünden 7 gün geçti hala yanında awaiting shipment (sevkiyat bekleniyor ) yazıyor...ilk kez sipariş verdim normali böylemidir bilmiyorum amaa parayıda kredi kartından tek seferde ödedik 70 lira..eğer normali böyle değilse geçmiş olsun bana bu ay ekstrede fazladan bir 70 lira olcak :eek:

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çin siparişleri öyle olabiliyor.
    Ben bir keresinde dx.com'dan bir siparişimi 45 gün sonra aldım.. İlk 15 günü kargonun yollanmasını beklemekle geçti :)

doğan_69 bunu beğendi.
  3. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    para satıcıya aktarılmıyor telaşlanma, biraz daha bekle,satıcıya msj gönder...

doğan_69 bunu beğendi.
  4. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence sıkıntı olmaz satıcılar arasında olumlu feedback almak için rekabet var, güvenilirliğine baktıysanız birşey olmaz 7gün nedirki

doğan_69 bunu beğendi.
  5. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merak etmeyin paranızı her türlü geri alırsınız olumsuz bir durumla karşılaşırsanız. Bankanız aracılığıyla protesto çekmeniz yeterli. 7 gün içinde dönüş yapılır. Bu arada paypal ile mi ödediniz yoksa kart bilgilerinizi elle mi girdiniz...

doğan_69 bunu beğendi.
  6. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    kart bilgilerini el ile girdim herhangi bir sıkıntısı olurmuki bunun ?

7. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aliexpress gitti gidiyor gibi, kullanıcıların satış yaptığı bir site olduğu için çakallıklar dönüyor ara sıra.

8. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk defa alım satım yapan yada 3-5 satışı olan elemandan almış olabilir misiniz ?
    Eleman hesap açmıştır. Sonra satış iişinden vazgeçmiştir. ilan da öyle kalır. Size geri dönüş yapmayacağından
    Yasal gün dolana kadar beklersiniz. Sonra para iade olur. Satıcıya mesaj gönderin. iletişime geçin. Size en geç 3-7 gün içersinde tracking number vermek zorunda.
    15-21 gün arasında da türkiye ye ptt ye ulaşır. 3 gün ptt ya bekletir ya getirir. telaş yapmayın derim. yakın da elinizde olur.
    20 yakın alışveriş yaptım. farklı satıcılardan daha herhangibir sorun yaşamadım.

9. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    yani o yandaki sayaç dolana kadar kargoya verilmesi gerekiyo takip numarasıyla..sıfırlandığında o sayaç para otomatik gerimi iade oluyor ?

10. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    konu başlığını okuduğumda ilgili siteden ürün aldığınızı,ürünün gelmediğini veya beklediğiniz ürünün gelmediğini, mağduriyetinizin de site tarafından giderilmediğini düşünmüştüm. olayın 7 günlük bir gecikmeden ( yurtdışı siparişleri için gayet normal bir süre) kaynaklandığını görünce şaşırdım açıkçası. bence bu başlığı revize edin,çünkü bu forumun birçok konuda insanları yönlendirdiğini unutmayın ve bu başlık açıkçası konu içeriğini okumayan insanlar için son derece yanıltıcı

11. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    dx'den verdiğim siparişlerin bir kısmı ptt kargo bayrampaşa şubesinde (zamanında temin edilemedi parça parça yollandı) görünüyor tarih konusunda forumda paylaşılan bilgiler doğrultusunda ortalama 15 günde geliyor sanırım.. Umarım senin sorunun da satıcı ile irtibata geçince çözülür. Fakat 7 gün normal görünmüyor bir çok kez yurt dışı sipariş verdim fakat dediğiniz siteden vermediğim için net bir şey söylemem mümkün değil.. Fakat sevkiyat için 7 gün fazla. Belki bir sebebi vardır. iletişime geçin.

12. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selamlar.

dx.com'dan 24 Haziranda 2 parçalık sipariş verdim. 4 temmuzda siparişim hazırlandı (11 gün) 7 temmuzda kargoya verildi. 18 temmuzda da bana ulaştı. Sizin siparişinizde muhtemelen ürün(ler) stokta olmadığı için tedarik sürecindedir.

doğan_69 bunu beğendi.
  13. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ürün tedarik sürecinde olabilir. Satıcı yoğun çalıştığından takip numarası vermemiş ancak ürünü kargoya vermiş olabilir. 14 ile 21 gün arasında siparişiniz elinizde olacaktır.
    Satıcı ile irtibata geçip geçmediğinizi hala yazmamışsınız.

14. Güvenç Görür

Güvenç Görür Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Şans meselesi tabi elin Çin'inden bana kargom 10 günde geldi hem de ilk alışımda. Üzülme kardeş sipariş onaylansın ağustos sonunda elinde en geç bence ürünün :D

doğan_69 bunu beğendi.
  15. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    satıcı çevrimiçi görünürken msj attım ingilizce olarak bir problemmi var 7 gün fazla değilmi diye cevap gelmedi..ama yazılan cevapların geneline bakınca biraz rahatladım gibi çünkü tedarik-kargoya verilme süreci 12-13 güne yakın sürebiliyor anladığım kadarıyla..bir kaç gün daha bekleyelim bakalım belkide ilk sipariş ve acemiliğimden dolayı bu kadar stres yapmışta olabilirim..

16. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Türkiye'den almadığın sürece kolay kolay dolandırılmazsın merak etme.Geç gelir, ama gelir.Ben yıllardır internet üzerinden dünyanın her yerinden alışveriş yaparım, tek kazık yediğim yer Türkiye ve türklerdir.

Ahmet Konyar, ToffieBoi ve doğan_69 bunu beğendi.
  17. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    ticaret konusunda biraz işin kolayına kurnazlığına kaçma huyumuz var gibi millet olarak evet :eek:

18. erhan.d

erhan.d Üye

Seviye:
    Aliexpress de sorun olmaz. Geri alırsınız paranızı.

19. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Konuyu biraz saptırmak gibi olacak ama benimde ebay ile aynı türden ufak bir sıkıntım var.

22 Haziran'da aynı satıcıdan, aynı ürünün farklı ölçülerine ait 2 tane sipariş verdim. İkisi de satıcı tarafından tedarik işleminin ardından aynı gün (29 Haziran'da) kargoya verildi.
    Bu iki üründen bir tanesi 12 Temmuz'da elime ulaşmışken diğerini takip numarası ile incelediğimde halen "2013-06-29 11:42:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)" bilgisini görüyorum ve kargonun nerede olduğuna dair hiçbir bilgi yok. Satıcı ile temasa geçtiğimde "Bir kaç gün içerisinde paketin elime ulaşacağını" söylüyor bana.

Yurtdışı alışverişlerinde deneyimli değilim, sadece bisikletim için son 1 ayda 8-9 alışverişim oldu ve böylesi bir durum ilk kez başıma geliyor. Bu durum (aynı satıcıdan, aynı adrese, aynı gün kargoya verilen 2 üründen birinin gelmesi, diğerinin bunca zamandır ortada olmaması) doğal bir şey mi?