Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress.com dan ürün alan var mı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Cenk Erzinlioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
  2. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    www.dx.com a bir bak. orası daha hızlı ve daha güvenilir.

3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben dün sj4000 action cam ve iki yedek batarya siparişi verdim. Bugün bataryalar postaya verilmiş diye mail geldi, kameradan henüz haber yok. Daha önce alışveriş yapan birkaç kişinin yorumlarını okudum, herkes gayet memnun. Bir sıkıntı çıkmıyor, alabilirsiniz. Ben şahsen satıcının puanını önemsiyorum, onun haricinde dikkat ettiğim bir husus yok.

Kendi siparişimi dx.com'dan karşılaştırdım, yaklaşık 8-10 dolar daha pahalı dx.com. Başka ürünlerde fark edebilir tabii, bilmiyorum.

4. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Türkiyede bildiğim kadarıyla ptt bakıyor bu işe. Bazen takipsiz kargolar hiç edilebiliyor. O yuzden belli bir fiyatın üstünde ürün almıyorum

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Çok güzel bir ürünmüş bu bende düşüneyim :in:

6. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bende 7$ lık kameralardan spraiş verdim. 20 gün kargoya vermek için bekledi. son gün kargoya verdi görünüyor. Bana verdiği takip numarası yanlış ve ürünü takip edemiyorum. herkese aynı numaryı veriyormuş. Bana gelmesi beklenen ürün bursaya gitmiş ve teslim edilmiş. Üstelik başkası adına. kısaca verdikleri takip numarası hatalı. 4 tane mesaj attım 3 gün oldu hiçbir geridönüş ve cevap alamadım. Şimdi düşünüyorum bu ürün bana gelecekmi?

7. SERKAN ÇİFTÇİ

SERKAN ÇİFTÇİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:

evet dx biraz daha pahalı ama. ürün gelmediğinde dx tekrardan gönderebiliyor. başıma birkere geldi. adamlar tekrar gönderdi. aliexpress de yollayacaklarını sanmıyorum

Birhan K. bunu beğendi.
  8. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aliexpress'ten 10'dan fazla ürün aldım. hepsi sorunsuz geldi kimisi için 40 gün bekledim ama sorun yok :).

Ürünleri alırken satan kişilerin başarı puanlarına, yaptıkları satış adedine göre bakarsanız. daha sağlam alış-veriş olur.
    ürününüz kaybolmaz, veya paranızı kaybetmezsiniz

Birhan K. bunu beğendi.
  9. Janbey Furkan

Janbey Furkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynen Huseyin arkadasima katiliyorum. Ben de aliexpress uzerinden forma satin aliyorum ve hic problem yasamadim bunun da puf noktasi satici profilindeki buyer feedback puaninin yuksek olmasi ve o urunden daha once kac tane sattigidir ona da order miktarindan bakabilirsiniz. Urun Turkiye'ye kadar china post air mail ile geliyor ptt kargo adresinize teslim ediyor. Cogu satici kargoyu ucretsiz yolluyor.Iyi alisverisler..

10. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şuan kontrol ettiğimde yolda olan 12 siparişim ve bitmiş olan +30 küsür işlemim var bu güne kadar sadece 1 tanesinde problem yaşadım oda telefon getirmekti satıcı ürünü anlaştığımızdan eksik gönderdi ve kabul etmedi anında dispute açtım bütün yazışmaları tek tek aliexprese ilettim ve sonuç olarak ihtiyacım olan oranda para iadesini aldım ama bu demek değil ki aliexpress bir cennet bizim sahibinden ve gg piyasasında mevcut olan dolandırıcılardan daha fazlasına sahip Yukarıda arkadaşlarımız belirtmiş püf nokta ürün feedbackleri , satıcı % oranı ve aldığınız zamana kadar gerçekleştirdiği toplam siparişler. Free shiping diye 1$ leri toplamayın mümkün ise alışverişinizi tek bir satıcıdan yapmaya çalışın . Bazı satıcılar kafasına göre bir miktar ya alışveriş yap yada takipsiz kargo ile gönderirim diyor

11. Ömer Çolak

Ömer Çolak Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aliexpress.com dan JİAYU G4 satin aldim 2013 kasim ayinda telefon kargoda singapura kadar geldi orada kayboldu. Satici tekrar kargo yapacakti o gunlerde gumrukte cok fazla urun takilinca tekrar mesaj yazdilar paranizi iade edelim diye. Parayi iade ettiler. Yine ayni donemde arkadasima 2 adet HTC One X aldim gumrukte takildi geri gitti parayi iade ettiler. Esime altigim HTC One X geldi sorunsuz kullaniyor. Telefonlarin disinda kizim icin elbise, telefon kiliflari, esime cuzdan, bisiklet icin km saati aldim sorun yok. Tamamen satici ile ilgili.

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Cenk Erzinlioğlu

Cenk Erzinlioğlu Üye

Seviye:
    Ömer Bey rica etsem eşinize hangi satıcıdan telefon aldınız öğrenebilir miyim?