Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aliexpress, China post Air Mail Türkiye ???

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Aşkın Şentürk tarafından paylaşıldı.

1. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaşlar, öncelikle merhabalar. Aliexpress' den bir çok kez alışveriş yaptım. Ancak evde teslimatı hiç ben almadım. Genelde başkaları vardı onlar da bilmiyorlar getiren aracı dikkat etmemişler hiç. Benim merak ettiğim Türkiye' ye bu ürün girdikten sonra hangi kargo şirketi teslim alıyor ? İzmir' e hangi kargo şirketi teslim ediyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba ?

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Devlet postası PTT gönderir

3. aykut alihocaoğlu

aykut alihocaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    ptt olması lazım :)

4. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    aldıgınız ülkenin kendi devlet postasını secerseniz türkiyede ptt e getirir. onun dışında fedex ups vb firmalar türkiyede kendileri servis yapar ancak kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem cok problem cıkar. size pahalıya gelebilir. egerki amazondan alışveriş yaparsanız Iparcel firması ile calışıyorlar o türkiyeye girdiğinde kendi firmaları olmadığı için yurt içi kargo ile anlaşmalılar onlar getiriyor I parcel in en sevdiğim yanı olabilecek vergiyi sizden önce alması egerki ülkeye girdiğinde vergiden muaf sayılırsa aldıgı ücreti size geri iade etmesi vergi problemi cıksa dahi ülkeye girdikden sonra ertesi gün kapınıza gelmesi.(belki sorunuzun cevabını biraz uzattım ama genel bilgi olarak paylaşmak istedim ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir)

5. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Değerli forum dostlarım. Ptt Kargo imiş öğrendim sayenizde, biraz geç geliyor ama fiyat konusunda çok makul olduğu için tercih ediyorum.

6. Twitkuşu

Twitkuşu Yeni Üye

Adı:
    Melek yıldız
    Bisiklet:
    Atala
    Ya ben sipariş vericem ama adresi ingilizce istiyor siz nasıl yazdınız örnek verir misiniz

7. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Twitkuşu İngilizce karakter kullanın. Küçük harfte 'ı', 'ş', 'ö', 'ç' gibi harfleri kullanmayın mesela. Örneğin 'Çankırı' yerine 'Cankiri' yazın. Posta koduyla falan doğrularlar zaten ki genelde posta kodu olmadan da gelir