Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AlİaĞa

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında baranakdağ tarafından paylaşıldı.

1. baranakdağ

baranakdağ Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar benim yaşım 13 güzel bakım yaptığım bir bisikletin var ama mahalleden dışarı çıkamıyorum hiç mi Aliağa üzerinden geçen bir tur yok yada hiç mi Aliağa’dan biri yok.

2. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardeş ben aliağada çalışıyorum..izmirde oturuyorum..aliağaya hiç bisikletle yolum dümedi..ama orda oturan bisikletli dostlar tanıyorum..umarım bir an önce seninle bir araya gelirler..görüşmek üzere..

baranakdağ bunu beğendi.
  3. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:

Bende 17 yıl kadar Aliağa'da ikamet ettim. Bisiklet açısından çok fazla gezecek yol yok yalnız idman olarak Petkim den Plajların sonuna kadar bir parkurum vardı. Orayı dene olmaz ise. Yalnız sahil şeridinden gitmeni tavsiye ederim, yolu biraz bisiklete hakim olmayı öğrendikten sonra dene. Çünkü daha mahalleden dışarı çıkamıyorum demişsin. Bu demmektirki biraz deneyim sahibi ya da deneyim sahibi olan kişilerle çıkaman gerekli . Biraz daha kendini geliştirince sana tavsiyem Kyme taraflarına girmen antik kent ve kazılar var orada mutlaka gör,oda olmadı Helvacı köyü taraflarında çok güzel doğa parkurları var oralarıda deneyebilirsin. Bisiklet sporuna bu kadar gönül verme yaşı açısında en güzel yaşlardasın unutma ağaç yaş iken eğilir. Hep böyle devam et, isteğinden ve azminden dolayı seni tebrik ederim.

baranakdağ bunu beğendi.
  4. Mustafa Şen

Mustafa Şen Yeni Üye

Barancım ben bergamadayım arası çok değil aliağa ile bisiklet ile uzun yol yapıyoruz arada arkadaşlarımızla aliağayada geliriz sende takılırsın bizimle sahil şeridinde tekrar seni mahallene bırakırız Asmirk arkadaşımın dediği şekilde başlarsan senin için iyi olur..

Her ne kadar bizde kendimizce amatör olsakta bisikleti hakimiyeti açısından farklı yerlerde güvenli bir şekilde sürmen sana faydalı olacaktır :)

baranakdağ ve Asmirk bunu beğendi.
  5. baranakdağ

baranakdağ Yeni Üye

Seviye:
    Burada yazan tüm ağabeylerime çok teşekkür ediyorum bu konuyu açtıktan sonra kendi kendime ``sen nasıl bisikletçisin ``dedim ve kendimi taekwon-do ya giderken bisikletle gittim ilk seferimde gidiş geliş ortalama 6 km ama bu rakamı yazın plaj ve petkim yolu arasında artıracağım sizlere de çok teşekkür ederim özelliklerde asmirk'e çok teşekkür ederim. Bu arada aytaç Aksoy abi sen nerde çalışıyorsun.

alıntı Mustafa şenBarancım ben bergamadayım arası çok değil Aliağa ile bisiklet ile uzun yol yapıyoruz arada arkadaşlarımızla aliağayada geliriz sende takılırsın bizimle sahil şeridinde tekrar seni mahallene bırakırız Asmirk arkadaşımın dediği şekilde başlarsan senin için iyi olur..

çok teşekkür ederim yaz tatilinde büyük olasılıkla gelirim sizle

6. Asmirk

Asmirk Forum Demirbaşı

Seviye:
    Seni bir konuda daha bilgilendirmek isterim Barancım taekwando sporu güzel bir spordur yıllarca yaptım. Bunun bir kısmı Aliağada oldu tabiki Eğer halen Bedirhan ve Tahsin hocaların eğitim veriyorsa selamımı söyle Onur dersen tanır onlar. Bu arada taekwando ve bisiklet kaslarının çalışması açısında tamamen ters kas çalıştırma sistemine sahiptirler. Taekwan do kaslarını ve liflerini esnetirken bisikletle sıkılaşır.(tabiki bu konuda sağlıkla ilgilenen doktor arkadaşlarımız ve sporla ilgilenen profesyonel hocalarımızda benimle aynı fikirdeler sanıyorum ama en iyisini onlar bilir). Onun için dikkatli olmanı bu konuda ne yapman gerektiğini profesyonel bir kişiye danışmalısın. Eğer iyi anlamda bisiklet süreceksen örneğin hafta da 200 - 300 km mesela bu taekwando sporunda yaptığın bütün esnekliği kayıp ettirir sana. Şu anda yaptığın kmler bu yaşlarda fazla seni etkilemez fakat ilerliyen yaşlarda beni daha iyi anlarsın sanıyorum. Hakeza tam anlamlı taekwando yapanlar bir yandan da futbol oynamamalı diye biliyorum aynı nedenden dolayı. Ben bunu yaşadım hafta içi arkadaşları kıramayıp gittiğim halı sahalarda bacaklarım ters kas çalışması yüzünden yerleri süpürüyordum ki taekwando idmanların nasıl ağır olduğunu bilirsin halı saha vız gelmeli. Sporu hayatının hiç bi zamanında ne olursa olsun eksik etme derim. Ama herzaman dikkatli olmalısın hakeza isınmadan ya da zorlayarak ters kas olayı lif kopmasına kadar gidebilir ya da bir kas yırtılması onun için dikkatli ol Barancım .

Saygılarımla...

7. baranakdağ

baranakdağ Yeni Üye

Seviye:
    kardeş o zaman taekwondoyu bırakırım bisiklet benim için herşey bu arada bedirhan hoca başka bi spor salonuna gitti tahsin var ö.m atacam sana bakarsın

8. Mustafa Şen

Mustafa Şen Yeni Üye

Baran çok meraklı ve ilgilisin bisiklete bu yaşta bu derece tutkulu sevmen çok güzel seninle yakın zamanda aliağaya gelicem gerekirse alırız bisikletimizide senle uzun bi geziye çıkarız sabahtan akşama (ya da senin için hangi saatler uygun olursa sonuçta ailenden izin almalısın) ama söz veremem o an için getirebilirsem bisikletimi :)

9. tolg...

tolg... Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende Bergamada öğrenciyim bu sene son.Bergama 4. Bisiklet Şenliğinde bulunduk çok güzel ve eğlenceliydi ben bir an önce kendime sağlam bir bisiklet ayarlayıp uzun yollara çıkmayı iple çekiyorum antremanlara şimdiden başladım sigarayı bıraktımm herşey tıkırında gidiyo inş. şansım yaver gider. :]