Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alexrims xc-44 ve lastik genişliği ile ilgili yardım

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Enesony tarafından paylaşıldı.

1. Enesony

Enesony Yeni Üye

Merhaba,
    Bisiklet üstünde alexrims xc-44 var. lastik olarak da schwalbe rocket ron 26x2.25 var. Ne kadar arasam da xc-44'e takılabilecek uyumlu lastik boylarıyla ilgili bilgi bulamadım. alexrimsin kendi sitesinde bu ürün bile yok garip bir şekilde. sorum şu; continental rubber queen 26x2.4 almayı düşünüyorum ama 2.4 genişlik problem yaratır mı uyumlu olur mu emin değilim. bilgisi olan var mı?

2. Enesony

Enesony Yeni Üye

kimse cevap yazmadı ama ben araştırdım ve danıştım. belki faydalananlar olur diye yazıyorum; jant iç genişliğine göre takılabilecek dış lastik genişliklerini gösteren tablolar var internette ve çok önemli değilmiş bu kriter. buna göre 2.5 bile takabiliyorum doğru lastik basıncında. asıl önemli olan kadronun ve amortisörün bu genişliğe izin vermesiymiş ki benim scott spark ve çatal için 2.4'e kadar takabiliyorum. bu bilgi de amortisör klavuzunda yazıyor. fakat sonuç şu ki, 2.4 genişliğin çok fazla olduğunu söyledi konuştuğum herkes. 2.3 ya da 2.2 bir lastik kullanacağım.

3. no_education

no_education Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim tekerde de 2.10 yazıyor. Aldığım iç lastiğin bilgisinde 1.75>2.10 ibaresi var. Aldığım iç lastik benim bisiklete uygun değil mi arkadaşlar?