Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alexrims X2100 jantlara takabileceğim en ince lastikler?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında b.özgür KUL tarafından paylaşıldı.

1. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sitesinde girdim fakat ayrıntılı bir teknik bilgi bulamadım.Bisikletimin üzerindeki 28" alexrims x2100 jantlara takıp sorunsuz kullanabileceğim en ince lastik ebadı nedir acaba?Bu jantlara uygun bir iç lastik ile ince yol lastiği takabilir miyim?

2. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Acaba 42 lik lastikte takılabilir mi? Max min limitleri ne acaba, ne güzel mavic in sitesinden görülebiliyor bunlar ama alexrims de yok.

Birde memnunmusunuz bu jantlardan, bende city bike var, çift duvarlı jant alıcam, tavsiye edermisiniz bu jantı?

teşekkürler

3. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Biraz daha araştırdım ve şöyle bir sonuca vardım. Şimdi Alexrims x2100 --622x19 mm Etrto olarak ölçeklendirilmiş. Mavic e baktım A319 oda 622x19 mm ve özelliklerinde tavsiye edilen lastik genişliği 28 to 47 mm olarak verilmiş.

Ozaman Alexrims X2100 de aynı ölçülere sahip olduğuna göre yani 622x19 mm olduğuna göre , oda 28-47 mm lastik kullanılabilir anlamına gelir gibi bir sonuca vardım.

Sanırım doğruyum. Vaybe bi yerlerden x2100 bulmalıyım nerde vardır bilen arkadaş varmı? Sirkecide varmıdır mesela? 28 inchlik city bike lara uyar. Birde Mavic A319 var, aynı standartlarda ama farkı çift yüksüklü ama fiyatı Alex in iki katı. Gerek yok okadar kaliteli olmasına . Çift duvarlı sağlamdır heralde. Çukurlara daha rahat girip çıkmak istiyorum. Bu yüzden üzerindeki dandik tek duvarlı jant çemberini değiştirmek istiyorum. İki çukura girdik hemen akort kaçtı. Sanırım doğru yoldayım, yani düşündüğüm mantıklı.

selamlar

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  4. b.özgür KUL

b.özgür KUL Üye

Seviye:
    Bisiklet konusunda profesyonel değilim.Aldığım ilk bisikletim ve orjinal jantları bunlar.1-2 aydır kullanıyorum henüz bir sorun yaşamadım.Başka jantlar kullanmadığım için karşılaştırma da yapamıyorum malesef.:)