Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alexrims mi mavic mi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ms92 tarafından paylaşıldı.

1. ms92

ms92 Aktif Üye

Seviye:
    Mavic 317 mi alexrims ace 19 mu? Günlük 200 kmyi geçmeyi düşünmüyorum.120 kgın üzerinde yük taşıtmayı da.Mavic 6016 aliminyum kullanıyor ama Alexrims ile alakalı bilgi bulamadım.
    Fiyat olarak pek bir farkı yok ama performans ve uzun ömürlülük açısından bilgi paylaşan olursa sevinirim.
    Hız denemesi yapmayı severim ama 75in üzerine çıkmadım.Genelde asfaltta kullanacğım ama bozuk bir asfalt olacak.Birde ACE 1.75lik lastiklere uyum sıkıntısı çekmez demi?

2. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mavic 317 kullanıyorum 4 senedir.Gerçekten çok güzel bir janttır tavsiye ederim.1.75 lastik kullanıyorum ve 75 kmyi görmedim 68 km gördüm ama biraz tehlikeli geldi açıkçası o hız bile.Ben mavic diyorum.

ms92 bunu beğendi.
  3. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben 6 aydır ace-19 kullanıyorum.Yüzüklü olması en büyük avantajı. Aldığımdan beri bir kere arka janta akort yaptırdım oda kadro kulağı kırılıp aktarıcı tellere girdi bi tel aşırı yamuldu hafif sekme vardı bende akord yaptırdım.Jantlarla 100 km hız gördüm. Hoplatma yada diğer sorunları yaşatmıyor. Açıkcası Mavic in alt modellerini pek önermiyorum Alexrims Sadece janta odaklı bir firma olduğu için mavicten daha çok güveniyorum. Jantlarla girmediğim arazi kalmadı Uludağ sarı alan dan inerken 40 km ile Çukura girdim ilk baktığım şey kadronun kırılıp kırılmadığıydı sonra janta baktım tık yok :)

ms92 bunu beğendi.
  4. tunckuyel

tunckuyel Kıdemli Üye

Seviye:
    Km saati ayarlarında bir yanlışlık olabilir...

5. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Km saati kullanmıyorum :) dürdane rampasını inerken üst tarafta olan hız ölcen aletlerden baktım 50 m önümdeki kamyona 123 km yazdı aramızda hız farkı fazla yoktu frenleri aynı anda salmıştık rüzgardan bizden olunca yaklaşık 100 km görmüş olduk üstü var altı yok.

6. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Direk Mavic diyorum

ms92 bunu beğendi.
  7. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence xm 317 e vereceğin para ile yaklaşık 44-58 TL aralığı (teki), ace 19 yerine 45 TL ya alexrıms SX 44 öneririm.(teki) Daha önce alexın XCR 100 D sini kullanmıştım.Gerçekten sorunsuz ve hafif bir çemberdi.SX 44 e gelınce çift kat yuksuklu dağ maraton, enduro supreme specıal serısı bır çemberdir.

Jant bence bu firmanın işi ve Hakkınıda fazlasıyla veriyor.Ben Alexrims diyorum.

Tercih tabiki sizin benimki sadece tavsiye.

Saygılar...

ms92 bunu beğendi.
  8. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Birbirinin dengi olmayan iki üretici kıyaslamak neye göre ne kadar doğru bilemem ama yılların deneyimi ve onca ürettiği spesifik efsane çemberlerini de göz önünde bulundurursam tabiki de "Mavic" derim.

ms92 bunu beğendi.