Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alayım mı yoksa araştırmaya devam mı .....

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında engin huz tarafından paylaşıldı.

1. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  2. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  3. Cem Covajj

Cem Covajj Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba. Öncelikle bisikleti nasıl bir zeminde kullanacağınız önemli. Sahil v.b ve asfalt zeminde kullanacaksanız tercihiniz kesinlikle şehir/tur bisikleti olmalı. Hem dağ bisikletlerinden hafif olması hem de ince lastik ve büyük jantlara sahip olması sayesinde daha az efor ve güç ile daha hızlı ve rahat bir sürüş sağlar. Eskiden şehir/tur bisikleti kavramı olmadığından, hepimizin çocukluğunda olduğu gibi tek tip (dağ bisikleti) bisikletler alır ve kullanırdık. Ancak yapacağınız aktivite ve kullanma alanınıza göre dağ bisikleti çoğu zaman düz zemin ve yollarda kullanana işkence olmakta. Dağ bisikletleri de olgusal olarak bozuk zeminde kullanmak için zannedilse de ufak jantları, geniş yüzeyli, dişli lastikleri ve ufak vites dişlileri ile arazide tırmanma ve inişlerde kullanılmak üzere bozuk zeminde kaymaması için tasarlanmış bisikletlerdir. Bu bisikletleri düz yolda kullanmak tamamen gereksizdir. Yeni yeni insanlarda oluşan zemine ve kullanım yerine göre yapılan bisiklet seçimleri kavramı oluşmuştur. Daha önce kullandığım dağ bisikletimi satıp aşağıda linkini verdiğim sizin de düşündüğünüz modelin touring 613 modelinden aldım. 613 ve 713 arasında ki fark birinin disk fren, diğerinin hidrolik fren olmasıdır. Bisikletçinin tavsiyesi ile disk fren aldım. Hidrolik frenlerin bakımının ve arıza durumunda parça ve tamiratının daha masraflı olduğunu söyledi. Dağ bisikletinden sonra bu bisiklet hafifliği ve rahat ve yüksek hızla sürüşleri ile tam anlamıyla beni mest etti. Sizede tavsiye ederim.

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=3&urunid=361

engin huz bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Araştırmaya gerek yok seçmiş olduğun bisiklet kriterlerine göre iyi al gitsin.

engin huz bunu beğendi.
  5. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben izmirde turlara katılacağım için sanırım kalın lastikli dağ bisikletine ihtiyacım yok .turlarda sanırım dağ yoluna girmiyorlar .köylere girerlerse 613 veya 713 ile girerim diye düşünüyorum .ne dersiniz

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Gruplara göre değişiklik gösterir güzergâhlar, bizim buralarda arazi turları olur hep düz yol turları olmaz, katıldığınız gruplar araziye girmiyorsa seçtiğiniz bisiklet size göre. Ama arazi işin içine girdiğinde biraz agresif bisiklet şart.

engin huz bunu beğendi.
  7. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    cem bey hidrolik ile disk frenden bahsetti . hidrolik fren çok mu masraf çıkartır

8. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben yerinizde olsam miles modelini alırdım.kullanımı rahat 28 jantlı.tam bir gezi bisikleti

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bianchi'nin bu modeli çok güzel bir seçim. Carraro Sportive 225 modeline de bakabilirsiniz özellikler ve fiyat sonuna kadar aynıdır sadece kadroda renk farkı vardır zevkinize uyanı alın ;)
    Bu modeller daha spor Miles modeli biraz yaşlı kalıyor çamurluklar arka bagaj bisikleti yaşlandırıyor, Touring 713 de bir atiklik söz konusu güzel seçim diyorum tekrardan kolay gelsin bu modele de bakabilirsiniz; http://www.sedonabisiklet.com/#!331/c1ppx

engin huz bunu beğendi.
  10. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

miles çok güzel ama yakından inceledim kg olarakta görünüş olarakta hantal kaldı.diğerlerine göre .

11. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yüksek gidon ve alçak sele mevcut miles modelinde yani touring 713 kadar rahat hızlanmaz gibi düşünüyorum buda farklı bir yön ben olsam touring 713 ü alırm :).

engin huz bunu beğendi.
  12. engin huz

engin huz Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    forumda araştırdım herkes hidrolik frenden yana ....713 modeli tam bana göre yani....

13. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Doğru karar biraz daha üst bir şey isterseniz Sedona 331 öneririm ;)

14. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tercih sizin tabi.ama 2.2 26 lastikten sonra 1.40 28 lastiğe geçince farkı anladım.eski bisikletim bariz hafifti ama yenisi çok daha güzel hızlanıyor.çelik ve 7 vitesli olmasına rağmen

15. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Engin bey hatta abi, bisiklet güzel ona bir lafım yok. Ancak benim kadromdaki kırığı bianchi firmasına garanti kapsamında göndermeme rağmen değiştirmiyorlar. Bunları göze alarak seçim yapmanızı öneririm

16. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye: