Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alanyada kaza

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Semican Baydur tarafından paylaşıldı.

1. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen 2009′un puanlı ilk bisiklet yarışının son gününde kriteryum (şehir için yarışı) müsabakalarında dengesini kaybeden yarışçılar çarpıştı.

Kazada başını kaldırıma çarpan Antalya Gençlikspor Kulübü sporcusu 19 yaşındaki Yusuf Ezirgan ağır, bir bisikletçi de hafif yaralandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından Alanya’da düzenlenen 2009 Kulüplerarası ilk puanlı yol yarışının son gününde gerçekleştirilen kriteryum müsabakası, sabah saatlerinde verilen startla başladı. Yarışçılar grup halinde Atatürk Caddesi üzerinde ilerlerken bisikletçilerden biri dengesini kaybederek düştü. Arkadan gelen sporcular duramayınca bisikletçiler zincirleme kaza yaptı.
    Kazada başını kaldırıma çarpan Antalya Gençlikspor Kulübü sporcusu Yusuf Ezirgan ağır, Brissa takımı oyuncusu Kazakistan uyruklu Bahtiyar Mamirov ise hafif şekilde yaralandı. Özel Alanya Can Hastanesi’ne götürülen Ezirgan’ın bilincinin kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Mamurov’un durumunun ise iyi olduğu kaydedildi.

Yaralılara acil şifalar dilerim

2. bicylerace

bicylerace Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben böyle organizasyon görmedim ,şimdi haberlerde izledim kalkıştan hemen sonra bir bisikletçimiz feci şekilde kaldırıma sıkıştı ve düştü ,kaskı fırladı çok şiddetli kaldırıma çarptı kafasını .Ortada ambulans yok bu ne sağlık rezaleti böyle hangi ükede yapılıyor bu? Tüm Alanya'daki yerli yabancı , tüm dünyaya rezil ettiniz bizi. :boese157:

Ambulans geldi sonunda ama boyunluk yok!!! Neredeyse kaldırıp atacaklar bisikletliyi un çuvalı gibi,
    bereket işiin ehli oranize elemanlarımız yanlışları düzeltti indirdi arabalı sedyeyi. Biz kendimizi bu Ambulanslara ve bilgisizlerine mi emanet edeceğiz!!!!!!!!!!!

3. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Biraz evvel haberi tv den izledim ve şoke oldum.

Acil şifalar dilerim.

Kudret Kurtcebe ve Semican Baydur bunu beğendi.
  4. esbike_gokay

esbike_gokay Kıdemli Üye

Seviye:
    Umarım sağlıklarına kavuşurlar önemli birşey yoktur umarım çok üzücü bir haber.

5. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşımıza acil şifalar dilerim.

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Acil şifalar dilerim, umarım bundan gereken dersi sağlık görevlileri alırlar:(

7. haydarpasa781

haydarpasa781 Forum Demirbaşı

Seviye:
    böyle bişey olmaz kardeşim nasıl bir organizasyon bu ambulans nerde ! şimdi izledim şok oldum allahdan acil şifalar diliyoruz !!!!

8. ErkanEmanet

ErkanEmanet Üye

Seviye:
    Haberi tv de izledim üzücü bir olay gerçekten ağır yaralı olan arkadaşımız yusuf ezirgan a acil şifalar bahtiyar mamirov arkadaşımızada geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

9. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    olur olur burada her şey olur sorumsuz insanlara bazı görevleri verirseniz her şey olur dua edelim olmayan tek boyunlukmuş ya icinde doktor olmasaydı.
    size soruyorum ne olurdu sporcumuzu kaybedebilirdik ilgisizlikten vurdumduymazlıktan uyuşukluktan dolayı.yine ucuz atlatmışız cok şükür ama her defasında atlatıyoruz bir şekilde bir gün buukadar ucuz atlatamayız.
    bunları yazmamın nedeni gecen sene (türkiye şampiyonasında)kaza yaptım.allahtan bir şey yoktu ama ic kanama olabilir şüphesiyle ambulansı bekledim geldi ama bilin bakalım ne oldu icinde doktor yok şaka değil sordum nöbetci doktor yokmuş fed.süs olsun diye cağırmışlar ambulansı ve polenezköyün muhtarı benim durumuma dayanamayıp adam kendi cebinden ödediği parayla taksiyle hastaneye götürdü masraflarıda karşıladı ve bir kişi daha kaza yaptı aynı yarışmada onunda masrafları muhtarlık tarafın dan ödendi
    yani tüm bunların sonucu yine aynı deyime varıyor burası türkiye yok öyle

10. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şimdi annem içerden çagırdı ve gittigimde izledigimde tüylerim diken diken oldu çok kötü olmuş çocuk şu anda yogun bakımdaymış

allah yardım etsin inşallah bişe olmaz onun yanında düşen kişide benim arkadaşımdı :( :(

11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    şuan izledim haberlerde,olay yakınında ambulans çok uzaklarda,bir görevli yok,parkur çok dar,dar olduğu için direk soldan sağ geçildi,ve yusuf arkadaşımız kazasını bu dönüşten kısa bir zaman sonra geçirdi,en kısa zamanda inşallah iyileşir.kazaya şahit olan forumdan arkadaşlar varmı? sizinde görüşlerinizi alalım.

12. fatihgüven

fatihgüven Onursal Üye

Seviye:
    Televizyonda gördüm kazayı, geçmiş olsun..Durumu ağırmış, inşallah düzelir.

13. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de haberlerde izledim olayı. Çok üzücü. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur sporcu kardeşlerimiz.

14. phantos

phantos Yeni Üye

kendisine çok geçmiş olsun diyorum. az önce tv ye tel ile katıldı allah dan çok birşeyi yokmuş.

15. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşınız icin üzüldüm umarım bir an önce bisikletcilerimiz sağlıklarına kavuşurlar

16. sercan_pa

sercan_pa Aktif Üye

Seviye:
    Yusuf'un sağlık durumu ciddi değilmiş arkdaşlar, biraz önce bir haber programına telefon bağlantısında bulundu. Gerçekten şanslıymış büyük bir kazadan ucuz kurtulmuş. Geçmiş olsun...

17. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadaslar şimdi kanal d de haberi gördüm, hayati tehlikeyi atlatmış. Zaten canlı yayında sunucuyla konuştu biraz önce. 24 saat müşahade altında tutulacakmış. Kazada zarar gören tüm bisikletçi arkadaslarıma geçmiş olsun diyorum. Yine bir sağlık skandalı yaşanmış, ambulansın sedyesi tekerleğinin girdiği raya takılmış ve ayrıca aracta boyunlukta yokmuş.

18. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşımızın durumu şu an iyiymiş.Hatta telefonla yayına bile bağlandı.Kazayı izlediğimde tüylerim diken diken oldu.Bir an kafasında kask olmadan yarışa girdiğini düşündüm yetkililere o kadar çok sinirlendim ki anlatamam neyse ki kaskı başındaymış.
    Geçmiş olsun diyorum ve en kısa sürede yarşlara geri dönmemsi dilğiyle.

19. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Biraz önce televiyonda izledim ve çok üzüldüm. Bu mesajın gerçekten rahatlattı.:)

Geçmiş olsun Arkadaş....

20. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:
    şimdi izledim bende haberi durumu düzelmiş haber kanalında annesi ve kendisi konuştu yanlız çok komik ambulansın durumu yazık gerçektende