Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alanya içi sağlam bisiklet tamircisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kity92 tarafından paylaşıldı.

1. kity92

kity92 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar alanyada bisiklet kullanan arkadaşlar bisikletlerini nerede tamir ettiriyolar? bugün bisikletin lastiği patladı gittim sanayiye yama yaptırmaya 8 tl para verdim eve geldim teker ne inmiş. varmı bildiğiniz tanıdığınız bir bisikletçi yardımcı olun lütfen

2. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @kity92 Merhaba, öncelikle belirtmek isterim ki; yama yapmayı öğrenmeniz daha mantıklı ve kolay olacaktır sizin için, ayrıca bisikletinizin ustası olmanız ve onunla bu şekilde de vakit geçiriyor olmanız bisiklete ve bisiklet sporuna olan bağlılığınızı da arttıracaktır. Sorunuza gelince ben Olgu Ticareti (Google kullanarak adresini bulabilirsiniz) ya da Alanyum'un karşısındaki otobüs durağının arkasına yeni açılan Accell Bike Shop'u kullanırım ara ara, yama yapıyorlar mı bilmiyorum, hiç yaptırmadım çünkü ama yapıyorlardır diye tahmin ediyorum. Her iki yerin sahibi de aynı kişiler zaten, ustaları da aynı ustalar, bazen yer değişerek çalışabiliyorlar ama ben ikisinde de sıkıntı yaşamadım bilginize, selamlar.

kity92 bunu beğendi.
  3. kity92

kity92 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ömer Murat Hocam Allah razı olsun gerçekten çok ihtiyacım vardı bisikleti 2.el aldım keşke almasaydım sonradan pişman oldum ucuza geldi biraz ama yaptığım masraflarla sıfır bisiklet fiyatına ulaşıcak bu gidişle. bundan sonra tövbe 2.el bisiklet almam. sanayide 3 yer gezdim 3ündede problem yaşadım sonrasına en son kullandığım yerin adı flash bisikletti. teker daha eve gelmeden havası indi sözde yama yaptı usta. dediğiniz gibi yama konusu çok basit birşey ama yeniyim ve nasıl yapılır edilir bilmiyorum. lastiği söküp takarken jant akordunu bozarım ederim diye korkuyorum. bide alet edevat yok ufaktan onlarıda temin etmekte fayda var aslında. Tekrardan cevap için çok çok teşekkür ederim. bu konu altında uğranabilir bisikletçileri toplayabiliriz aslında

Ömer Murat bunu beğendi.
  4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @kity92 Rica ederim ne demek, youtube'da onlarca video var aslında lastik söküp takma ve yama yapmayla ilgili. Sizi o kadar yoracak, uğraştıracak, masraf çıkaracak bir iş değil aslında, en fazla bir iki kez sorun yaşarsınız, üçüncüsünde olayı çözersiniz. Sürekli birilerine ihtiyaç duymaktan, gereksiz yere para vermekten, herhangi bir yerde (özellikle tamircinin olmadığı) yolda kalmaktan emin olun daha iyidir.

5. kity92

kity92 Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Ömer Murat bugün yamaya 8 tl verdim iç lastik sipariş etseydim internetten daha iyiydi. içime oturan kısmı parası falan değil esnaf işi elinin ucuyla yapıyo ona uyuz oldum. öğrenmem lazım vakit geçirmem lazım forumda zaten araştırıp okuyorum bol bol

Ömer Murat bunu beğendi.