Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

alakasız bı konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ahmet can sahin tarafından paylaşıldı.

?

öneri ricasında bulunan erkeğe kadın bısıkleti önerisi

Anketin kapanma tarihi 29 Ekim 2013.
  1. normalmidir

30,0%
  2. anormalmidir

70,0%
  1. ahmet can sahin

ahmet can sahin Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sİzden bİsİklet Önerİsİ rİca eden bİ erkek arkadaŞiniza kadin bİsİkletİ onerİrmİsİnİz

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Yanlış bir yönlendirme olur kanımca..

3. Enes D.

Enes D. Yeni Üye

Seviye:
    Duruma göre değişir.

4. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence anket aç oylama yapsın herkes ....Erkeğe bayan bisikleti önermek mi ? Cevap veriyorum '' ABUK ''

5. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    durum bu ben senden şu an tavsıye ıstyrm

6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Anketi oyladık.. :)

7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kadın bisikleti sürmenin kadın iç çamaşırı giymek kadar rahatsız edici olmadığını varsayarak kadın bisikleti tavsiye etmenin olası olduğunu düşünüyorum.

8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Keskin bey bayan bisikletlerinde ki kadro ,sele ,gidon ve genel açıları bayanların anatomik yapısı göz önüne alınarak imal edilmiyor mu ? Yoksa bayan bisikletleri unisex ( Her iki cinse uygun, cins farkı gözetmeyen ) mi ?

9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İlk mesaja şunu eklemeyi unutmuşsun:

- Kadın bisikleti kullanan erkek, oldu olacak etek de giysin. Saçmalık.

Bu cümle sana ait, konuyu açan arkadaş. Kadın bisikleti, kadınların daha rahat kullanmalarını sağlamak adına, bazen farklı şekillerde üretilir. Erkek bisikleti yazmayan tüm bisikletleri kadınlar da kullanabildiklerine göre, bu kadar gereksiz bir konuyu gündeme getirmek, bağnazlığın bir ürünüdür. Kadın bisikleti yazması, bisikleti alırken kadınların kullanacağına dair sözleşme imzalamanız anlamına gelmez. Konusunun açılması bile komik. Aşağıdaki modeli, vücut hatları küçük olan bir erkeğe rahatlıkla önerebilirim. Aramızdaki fark ise, sen bunu bilmeden yaparsın, ben bilerek yaparım. Çünkü senin kadına bisikletine dair bildiğin tek şey, eğik üst boru. :)

Doğukan Aksu ve mahden bunu beğendi.
  10. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    http://bit.ly/16UB29Z

bu bısıkletı önerirken şahsın fiziksel durumunu sordun mu o yuzden şimdi boş konusma kucuk ebatlardaki bi erkege ebatına uygun bir bisiklet bulunur bunun kadın bisikleti olması gerekmez ha sen bisiklet seçerken kadın modelleride gözden gecırıyorsan bırsey dıyemem bu fotograftaki bisikletin kadın bisikleti oldugunu destekleyen bi unsurdan söz edebilirmisin dedgın gıbı kucuk ebatlarda bırı alıp kullana bılır bunun bilmekle ne ılgısı var ama herkes senın gıbı egiık borulara meraklıda olmayabılır o yuzden bu napıyoruz kendımıze saklıyoruz
    sen zaten tavsiyeni yaparak nekadar bılerek konustugunu ıspatlamıs oldun.

Murat Cömez bunu beğendi.
  11. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    http://www.cannondale.com/2013/bike...upersix-evo/super-six-evo-women-s-di2-ultegra

O bisiklet, yukarıdaki bisiklet. Cannondale SuperSix Evo Women's Ultegra Di2. Ayrıca HB'deki Claud Butler'i de forumda kullanan arkadaş var, konusunu da açtı. Kendini rezil etmekten başka bir şey yapmıyorsun, boşuna yoruyorum kendimi.

Kadın modellerde daha küçük boy seçenekleri de olur. Genel anlamda teknik bir fark yoktur. Bazen elleri küçük olanlar için yol modellerinde vites kolları daha kısa olabilir.

12. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bı cık gıt ısıne ben sana dıyorum kı uzerınde kadın bısıkletı oldugunu destekleyen bı unsur goster sen bana ne dıyosun sadece women yazıyor dıye bunun kadın bısıkletı oldugunu bılıyosun .
    seni destekleyen bi ornek oldu aslında gorunuste erkeksın ama kadın bısıkletı alıp kulanabılırsın hersey gorundugu olmayabılıyomus

13. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ahmet bey kendi tezinizde düşünceniz de haklı olabilirsiniz ama lütfen tartışmayı medeni bir şekilde yapınız cümlelerimizi özenle seçip tartarak yazalım belirli seviyeleri koruyalım saygılarımla .

sedat_slave ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  14. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Arkadaslar, keşke birbirinize laf sokmadan tartışmayı öğrenebilseniz. Lafı yiyince kendi moraliniz bozuluyor. Yetmiyormuş gibi bizim de keyfimizi kaçırıyorsunuz.

sedat_slave ve ERTUNGA bunu beğendi.
  15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Onu sen göstereceksin, ben değil. Ben zaten fark yok diyorum, ikisini de erkeğe öneririm diyorum. Uykun gelmiş senin, forumun da selameti açısından uyuman daha faydalı bir hareket olur. Üst borusu eğik ve kadın bisikleti yazıyor diye "bunu kullanan etek de giysin bari" diyen de sensin. Ben onu da erkeğin kullanabileceğini söyledim. Etek giymeden hem de. Kadın bisikleti dedikleri şeye de milyonlarca Euro yatırım yapıldığını falan sanıyorsun sen ama maalesef, öyle yürümüyor o işler. Pazarlama stratejisi, birkaç detayla Women yazıyorlar ve bitiyor.

O kadar heyecanlısın ki, anket şıkları bile bir şey anlatmaktan uzak. Kimlerle uğraşıyoruz. :)

16. ahmet can sahin

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    boyle kafana gore sıcrayak ilgi cekıcı olmaya calısıyosun ama inan hıc oyle degılsın şıkları anlamayan olsaydı kımse oylamazdı şu an sinirlerimle oynuyosun garip garip yerlere getiriyosun olayı eurodan bile bahsettin benım adıma.. işine bak

17. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tamam tamam, sinirlenme, şampiyon sensin, ben ikinciyim. :) Hadi gel öpüşüp barışalım. Gecem renklendi. :p Arkadaşların da canını sıkmayalım bak şikayetler geliyor.

Yarın Ferhat Abi ceza verirse, sebebi sensin ama, kızmak, darılmak yok. :)

18. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ahmet can sahin diyeyim de isimler karismasin, ben sana ne dedim özel mesajda, her denilene kulak asma. Belliki kadin bisikletin den hoslanan kisiler var aramizda ki sanada teklif de bulunmus. Her teklife ve görüse saygi göstermek gerekiyor. :) Bosuna da sinirlerini bozma, sen o kisiyle laf yaristiramasin, o cok akilli, herseyi bilen ve ögretmenlik yapan birisi. Sunuda bilmesi gerekiyorki, her insan boyuna ve cinsiyetine göre kadrolar üretilmis ama erkek kadrosu ile bayan kadrosunun geometrisi ayni degildir. Bir erkege bayan bisikleti öneren kisi bunu da bilgili beynine islesin ve bundan sonra erkege bayan kadrosu önermesin. Kendi hoslana bilir, hoslaniyorsa da kendine kalsin.

ahmet can sahin ve ERTUNGA bunu beğendi.
  19. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Karşılıklı atışmalarla ortamın tadı kaçmış ama çok kısa bilgi vereyim. Kadınların bacakları erkeklere göre daha uzun, gövdeleri daha kısadır. Bu yüzden kadın bisikletlerinin üst borusu (resimdeki c mesafesi) aynı kadro boyunda daha kısa olur. Bir de kadınların boyları daha kısa olduğu için genelde 58-60 cm'lik kadın bisikletleri üretilmez.

Kadın bisikletleri eğik üst borulu olabilir de olmayabilir de. Eğik üst borunun amacı etekle kullanımı kolaylaştırmasıdır.

[​IMG][​IMG]

Özetle uzun bacaklı kısa boylu bir erkeğe kadın bisikleti, kısa bacaklı bir kadına da erkek bisikleti tavsiye edilebilir. Renk ve eğik boru tercihi kişisel bir meseledir. Örneğin yukarıda resmini koyduğum Trek Madone 7.9 WSD bana uyarsa alıp binebilirim. Renklerinde delikanlılığa halel getirecek bir durum yok.

BFOkuru, Tahir Keskin ve Sefa bunu beğendi.
  20. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Konuyu açarken detaylar verilmeli aslında.
    Şöyle ki, önerilecek erkeğin fiziksel bir problemi var mı.
    Mesela; kasları çekiyorsa eğer, bacağını kaldırarak ön borusu düz erkek bisikletine binemeyebilir.
    Boyu kısadır 28" binmek istiyordur, ama 28"tekerin yerden yüksekliği daha kendi bacak boyuna uymuyodur, ön demiri alçak isteyebilir.
    Atlayıp zıplamıycam, kudurmıycam sağlam geometrili kadro bana yaramaz, işe takım elbiseyle gitcem, üstüm kırışmasın diyebilir.

Dahada üretebilirim.

Ayrıca tartışmada üslup bozulduğu için okumak pek keyifli olmadı, bilginize.

BFOkuru, Tahir Keskin ve Sefa bunu beğendi.