Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alacağım bisiklet hakkında tavsiyeniz ?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında sınglee tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. sınglee

sınglee Üye

Adı:
    tufan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yakın bir arkadaşımın 2.5 sene önce aldığı Merida Speeder T1 bisikletini satın almayı düşünüyorum.
    Bisiklet çok az kullanıldı Toplamda 2-3 defa binildi ve esas sıkıntı açık balkonda özel bisiklet bırandası kapatılarak saklandı.
    Acaba bu bisikleti alsam sıkıntı yaratırmı.Dış ortamda bu şekilde beklemesinde ne sıkıntılar olabilir.Sıkıntıları varsa da kolay giderilcek sorunlar mıdır.
    Konu hakkında yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.

2. kürşat koçboğa

kürşat koçboğa Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merida bisiklet hakkında fikrim yok. Ama benim kron xc1000 bisikletim, yer olmadığı için 1 kış balkonda kaldı üstelik brandasız, üzerine kar yağdı. Mart ayında Atilla bisiklete 90 TL'ye ful bakım yaptırdım. Şubattan beri 1000 km üzerinde kullandım şimdiye kadar sorun vermedi.

3. sınglee

sınglee Üye

Adı:
    tufan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

Alırsam bende bakım yaptırmayı düşünüyorum sizin gibi.

4. epsilon91

epsilon91 Kıdemli Üye

Seviye:
    Branda altinda ter yapmissa ufak tefek yerlerde pas olmuş olabilir eğer bakimi yapilmayip saklandiysa ama önemli degil. Lastikler bayatlamis olabilir yüksek psı hava basinca çatlaklar belli olmuyosa o da bir süre idare eder. Onun haricinde göbek yağları kuruma, katılaşma yapmış olabilir onlara bi bakim yapilabilir. Dolayisiyla güzel bir bakimla eski haline döner cok cabuk.

Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  5. sınglee

sınglee Üye

Adı:
    tufan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O zaman iyi bir bakım ile kendine gelebilir diyorsnuz.Belki lastikler de sorun varsa onlar masraf çıkarır gibi görünüyor.
    Sağolun.

Başka fikri olanlarda yazarsa sevinirim.

6. brdtl

brdtl Üye

Adı:
    Bora Dutal
    Seviye:
    @sınglee Hocam benim hanımın bisikleti 2 sene balkonda 1 sene bodrumda terk edildi. Önce araba yıkar gibi sabunladım yıkadım. Göbekleri, dişlileri, zinciri balata spreyiyle temizledim. Zincir yağıyla yağladım. Saat gibi oldu. Vites fren ayarları kaçmıştı tabi. Lastikleri de olduğu gibi duruyor. Kendisi salcano bu arada.
    Sorun çıkacağını sanmam.

7. sınglee

sınglee Üye

Adı:
    tufan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Anladım:) İyi bir bakım ile kendine gelir diye düşünmeye başladım.
    Sağol.

brdtl bunu beğendi.
  8. trainspotting35

trainspotting35 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @sınglee Yanlış hatırlamıyorsam maceranız katlanır bisikletle başladı. Şimdi şehir bisikletiyle devam edecek. Gözlemlerim beni yanıltmıyorsa yakında da yol bisikleti arayışına gireceksiniz. Bence yol bisikleti alın derim ama yine de güzel bir bakımla adam olmayacak bisiklet yoktur. Lastik masrafınız olacaksa yurtdışı siteleri tavsiye ederim. 2 ay önce continental ultra Sport 2 700x25 lastiği kargo dahil 80 TL ye aldım. Şimdiden hayırlı olsun. Büyükçekmece bisiklet kulübü olarak turlarımıza bekleriz.

9. sınglee

sınglee Üye

Adı:
    tufan
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @trainspotting35
    Katlanırdan şehire geçmek amacındayım evet.Ama yol bisikleti düşünmüyorum açıkçası.Bahsettiğim bisikleti alıp uzun süre kullanmak istiyorum olursa.Donanımı ve kadrosu beni tatmin eder.Yada daha fazla ücrete bu donanımdan daha az bir sıfır bir bisiklet almam gerekecek. İlerki zamanlarda turlarınıza katılmak isterim.