Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aktif pedal kargo bedeli

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Baris Yuce tarafından paylaşıldı.

1. Baris Yuce

Baris Yuce Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçenlerde Aktif Pedal sitesinde bir kampanyadan faydalanarak sipariş verdikten sonra sipariş hazır olunca yolumun üzeri olduğu için geçerken elden teslim almaya karar verdim. Mağazaya (İstanbul, Gayrettepe) vardığımda siparişi verirken ödeme sayfasında eklenen 7.5 lira kargo ücretini geri alıp alamayacağımı sorunca görevli arkadaş, alamayacağımı çünkü o kargo firması ile yurt dışı transferler dahil devamlı çalıştıklarını ve kargo firmasının yurt içinde yaptıkları kargo işlemlerinden kendilerinden ücret talep etmediğini belirtti.
    Yani kargo firmasına kendileri para ödemiyor, ama kargo ücreti müşteriden alınıyor.
    Ebay gibi sitelerde çeşitli ufak satıcılar ürününü fiyatını düşük göstermek için ürün fiyatını düşük gösterip kargo ücretine eklerler, ama aktif pedalın bunu yapmasına gerek olmadığını düşünüyorum.
    7.5 lirada değilim ama binlerce müşteriden bu ücret alınıyor.
    Kargo için tahsil ettikleri tutarı ürünlere yansıtmaları ve aslında olduğu gibi kargoyu da ücretsiz göstermeleri daha etik bir davranış olurdu.

2. asdasdasdasd

asdasdasdasd Forum Demirbaşı

Adı:
    muhammet
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    siparişi iptal etseydiniz sizde adamlar kendilerini uyanık zannediyorlar kendilerince dürüst esnaf kalmadı artık

3. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Söylediğiniz doğruysa "vay çakallar" diyorum. Başkada bir şey demiyorum..

4. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    @Baris Yuce ücret ödememeleri çok doğal, nedeni de kargo ücretinden de kar etmeleridir.
    7.5 tl isterler ama kendileri bunun yarısını anlaşmaları olduklarından öderler.

Bedava kargo şirketi taşıyormuş demesi çok komik, iyi sıkmış :) Doğruyu söyleseler.:(

Sadece haklarınıda yememek lazım. Bunlar kızılaya çalışmıyor, dünya kadar giderleri var.
    Empati kurmak iyidir.

5. Baris Yuce

Baris Yuce Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @maboc oraya kadar gitmişken uğraşmak istemedim. Zaten elden almak istemem kargo ücretini geri almak değil, zaman kazanmaktı.

@Asusmune giderleri vardır, amaçları kâr etmek elbette ama müşteriden ek olarak tahsil ettikleri bedeli şeffaf olarak belirtseler daha iyi olurdu. Ama dükkan adamların, istediğini yapar beğenmezsen almazsın. Ben aldım.

Hamit.Ç bunu beğendi.
  6. o.kucuk

o.kucuk Aktif Üye

Adı:
    Ömer
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Özrü/gerekçesi kabahatinden büyük olmuş.

7. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Siparisi iptal edince kargo ucretini onlar oduyor ama :) urunun musteriye ulasma ve tekrar kendilerine ulasma ucreti onlara ait oluyor. Bazen zarar bazende kar ediyolar demek ki . hic odemiyoruz demesi sacma olmus ama 2-3 lira oduyorlardir .

Hamit.Ç bunu beğendi.
  8. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kargo yapılmadığı halde kargo ücreti almak ahlaksızlık olur. Bir yanlış anlaşılma olmasın.

Baris Yuce bunu beğendi.