Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aktarmalı yurtdışı uçuşlarda aktarma noktasından inilip binilebilir mi?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kkazim tarafından paylaşıldı.

1. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir aksilik olmazsa, ekim ayında İtalya'ya (Roma) gitmeyi planlıyorum. Uçak bileti alma aşamasındayım. Gidiş ve dönüş noktası Roma olacak. Ancak Roma için uçak bileti fiyatları biraz pahalı. Bilet arama sitelerinden ucuz bilet ararken şöyle birşeye denk geldim. Atatürk Havaalanından Romaya gidiş-geliş 550 TL, Roma Aktarmalı Milano'ya gidiş geliş (Romaya gidiş ve Roma'dan dönüş, direk Roma uçuşundaki uçak ile aynı) 400 TL.
    Bu noktada sormak istediğim, Roma aktarmalı Milano bileti alsam, valizlerim ile Roma'dan inip binmem mümkün mü? Valiz olmasa gayet mümkün görünüyor ama, valiz konusunda tereddüte düştüm. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim...

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valizleriniz ile Roma'da gümrükten geçecek olmalısınız zaten.

Dönüşte Roma'da check-in yaparken "sizin Milano'dan gelecek olmalıyınız, burdan biniyor olmanız bilet değişikliği sayılır, X € ücreti var" gibi sorun çıkarabilirler mi, onu bilmiyorum açıkcası...

3. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Romada inip Milano'ya devam etmezseniz biletiniz otomatikman iptal olur ve dönüşü kullanamazsınız. İptal olmasa bile dönüşte 2. ayaktan binmenize izin vermezler. Çoğu insan başına gelmeden bilmez ama aktarmalı biletlerde herhangi bir ayağın kullanılmaması biletin tamamını iptal eder. Havayolu olağanüstü durumlarda bileti tutabilir ama bu istisna bir uygulamadır.

Bunu tek yönde veya dönüşte son ayağı kullanmadan yapmak mümkün ama havayollarının böyle numaraları hoş karşılamayıp sizi kara listeye bile alabileceğini bilin.

4. GCSüzgün

GCSüzgün Aktif Üye

Adı:
    Görkem Can Süzgün
    Seviye:
    Check in yaparken bankodaki görevliye valizleri Milano değil Roma'ya göndermesini isterseniz oraya gider.

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yapamazsınız. Hüseyin Çelebi detalı şekilde açıklamış. Lufthansa'ya bakın, bazı hatlarda Almanya aktarmalı biletleri çok ucuz oluyor. Mesela Münih aktarmalı Lyon bileti, THY'nin direk Lyon seferinden %30 daha ucuza geliyor. Aynısı Cenevre için de geçerli.

6. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Demek ki tek uyanık ben değilmişim :p Buradaki yazılar üzerine biraz daha araştırdım, malasef Hüseyin Bey haklı çıktı :) Uçuşun bir parçası kullanılmazsa biletteki diğer tüm uçuşlar iptal oluyormuş. Benim dönüş uçuşu da aynı bilette olacağı için işime yaramıyor.

7. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bagajınızı maalesef istediğiniz yere değil biletinizin olduğu yere gönderirler. Yapabileceğiniz tek şey en ucuz bileti bulmak. Havayolu şirketleri bizden daha saf değiller tabiki.

8. Gökhan Selçuk

Gökhan Selçuk Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    merhaba. simdi ben anlamadim bu olayi. gidis donus bilet alacagim ben. istanbul - kiev bileti pahali. istanbul kharkiv ( kiev aktarmali) ucuz olan. donus de yine kharkov - istanbul ( kiev aktarmali).. simdi ben istanbul - kharkov ( kiev aktarmali) ucaga binsem, sonra kievde insem, gezsem dolassam. 3-5 gun kalsam. sonra 2. biletimi kharkova gidip de oradan kullansam. yani kharkovdan nizami bir sekilde ucaga binsem olmuyor mu. sonucta iki ayri bilet degil mi bunlar?