Aksiyon kameralarının kalite farkları (sizce hangisi)

Sizce en iyi görüntü kalitesi hangi kameraya ait

• Toplam katılım
    198

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Talha Ateş

bir adet 0 eksik olmuş ancak cihaz sizin bulduğunuz.

@ouzoo
yalnız sony tanıtım filmi çekerken yanlış hatırlamıyorsam gopro kullanmıştı :D

@ogeday13

xiaomi firma olarak çok kaliteli ve hatta telefon olayında falan samsung, apple gibi firmaları kenara atabilen bir yapıda. ancak isim, çin kaynaklı olması ve piyasaya tam olarak açılmamış olmasından dolayı tanınmamış durumda. samsung ve apple gibi firmalar çinde üretim yaptırıyor, bunlar her şeyi çin'de...

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş
Scudo

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
F/P kamerası olarak adlandırılan kameraların en büyük sıkıntısı titreşimi çok yansıtmaları. Test videolarında hepsinde rastladım buna. Sj1000 kullanıyorum netlik açı vs çok memnunum ancak dediğim gibi fark titreşimde. Ses kaydı olarak action camlerde maalesef dişe dokunur bir kalite gördüğüm kadarıyla hiçbirisinde yok,belki de aranan bir özellik değil ondan mı bilemiyorum. Sony ve garminin akıcılığı ile aero duruşları güzel olsa da göğse takmak zor,diğer yandan da shimanonun geniş açısı gayet başarılı. Kısaca bence en iyiyi seçmek çok da mümkün değil ihtiyacınızın ne olduğuna bağlı olarak cevap değişiyor. Ucuz parça isteyenler için gopro hala öncelikli seçenek olabilir.

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
@Şevket Akça

Yok yahu öyle şey yapar mı adamlar. Sony ile GoPro'nun tek ilişkisi, GoPro lens'lerinin Sony(zeiss) tarafından üretilmesidir :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
2 sene önce Sony HDR AS 15 aldım. Muadili GoPro'dan yaklaşık 100 dolar ucuzdu. Görüntü kalitesi son derece iyi. 120fps'ye kadar(720p de) kayıt yapabiliyor. GoPro'ya göre en büyük avantajı sarsıntı önlemesi. Dalışa giden bir arkadaşıma verdiğimde su geçirmez kutu ile ilgili bir sıkıntı olduğundan 30metrede kutu su almış. Mikrofonu bozuldu. Hala kayıdı gayet iyi. Ancak ikisinin fiyatı aynı olursa aksesuar bolluğundan dolayı GoPro'yu tercih ederim.

Sony ile kayıtlara iki örnek. Sessiz olan kayıtta bisikletin gidonuna bağlı.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Sony Hdr as 100 kullancısıyım. Başkaca action kameram olmadığı için bizzat kıyaslama yapamam , Ancak gece çekimlerinde özellikle kırmızı tonlarda , renk parlaması olmadan go prodan daha net çekim yaptığını you tube videolarından gözlemlediğim için aldım. Bir kullanıcı olarak Sony'nin Artılarını ve eksilerini belirtmek isterim.

Öncelikle dediğim gibi gece çekimlerinde carl zeiss lenler bariz fark yaratıyor ( trafik ışıklarının görüntünün içinde patlaması )

Kamerayı sabitlediğiniz yer titreşimden dolayı gevşerse ve titreşmeye başlarsa sony yazılımı olan steady shot devreye girerek makul bir düzeltme yapıyor.

Kameranın ne çektiğini online görmek ve kamera düzeneğini , her daim aksiyonun merkezinde tutabilmek için kullanılan kol kumandası oldukça kullanışlı .

(link)

Dahili gps verilerini sony yazılımı olan play memories ile işlerseniz çekimini ile alakalı görüntülere hız , zaman , harita görseli vs vs detaylarla oldukça görsellik katıyor.

Sony türkiyenin verdiği özel bir bilgi. Yazın siyah modellerin güneş ışınından da etkilenip aşırı ısındığını tespit edip , bundan sonraki modelleri hep beyaz yapacaklarmış.

Beğenmediğim tarafları : Mikrofonu duyum altı sesleride kaydettiği için , çekilen görüntüleri seyrederken normalde duymadığınız her türlü tiz sesi ( kuş sesi veya böcek cırlaması gibi ) de duyabildiğinizden şaşırtıyor. Bununla müzik veya real ses kaydı yapılmaz. Veya harici bir mikrofon alarak yapılabilinir.

Aksesuarları yok denecek kadar az. Ayrıca satın almak gerekiyor ve bir go pro gibi heryerde ve çeşitte bulanamıyor.

4 K çekim için saniyede 50 Mb kayıt yapılan micro sd kart gerekiyor.Bunu bulmak zor.

Kutusundan çıkan koruyucu kutu yanlış hatırlamıyorsam 5 metreye kadar su geçirmez. daha derin su altı kullanımlarında farklı bir koruyucu satın almanız gerekiyor.

( Bu yazıcıyı yazarken sonynin sitesine baktım yeni yazılım güncellemeleri çıkmış. Bunlarıda makineme yükleyeyim bari.)

Neticede bütçe ve beklentiler her ne ise , bunu karşılayan markayı tercih etmek en mantıklısıdır. Gündüz ve açıkhavada 1080 p çekim yapılacaksa nerdeyse iyi sabitlenmiş bir cep telefonu ile bile makul görüntüler çekilebilinir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kanalımda kendi çekimlerimde gopro hero4 silver kullanıyorum çok da memnunum...Ama şöyle bir gerçek var ki fiyatı evet pahalı...
Sj4000 incelemesi yaptım kanalımda bulabilirsiniz...Fakat açıkcası beni hayal kırıklığına uğrattı...Daha çok beklenti içindeydim...Özellikle mikrofonu videoda da farkedersiniz ki kötüydü...Xiaomi kullanan bir arkadaşımın görüntüleri ve sesleri daha iyiydi...Bu arada sjcam alacaklar için en garanti yer sjcam.com yani resmi siteleri...Kaldı ki benim incelediğim sj4000 wifi fiyatı 99 usd resmi sitesinde...

Konuyla ilgili olarak Çarşamba günü yeni bir aksiyon kamerası inceleme serisine başlıyorum ve bununla ilgili olarak aynı fiyatlarda olmasına rağmen kalite olarak SJ4000 den daha iyi olduğunu düşünüyorum...Çarşamba akşamı bi göz atın derim...

Bu arada ilk olarak aldığım aksiyon kamerası olan codegen falconun incelemesi de burada:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar herkese merhabalar,
Bu hafta sizin için Keecoo aksiyon kamerasının kutu açılımını yaptım...Gopro Hero3 ün birebir kopyası olan bu kamera gerek malzeme kalitesi gerek görünümü ve üzerindeki lcd ekranıyla beni gerçekten etkiledi...Serinin devamı olacak olan 'görüntü ve ses' incelemesinden de geçerse sj4000 ve xiaomi yalan olur ;)

Herkese sevgiler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Xiaomi Yi kullanıyorum. Bu listede olmayı fazlasıyla hak ediyor diye düşünüyorum :)

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Action kameranızı kaskınıza takıyorsanız , hareket halinde oluşan titreşim vücudunuz tarafından emileceği için , görüntüde anormal farklar oluşmayacaktır.

Ancak kamerayı bir platforma sabitlerseniz ve bu platform titreyen bir ortamdaysa , Sony'nin titreşim düzeltme özelliği olan "steady shot" farkı bariz ortaya çıkıyor.

( Go pro 3 + ve buna karşılık sonynin çıkarttığı As-100 kıyaslaması..)

Go pro 4 ve As-200 de durum nedir ? Bilinmiyorum ama steady shot bariz fark yaratıyor.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Steady shot olayı cok iyimiş cidden. go proya para verene kadar sony alınır da aksesuar olarak go pro cok zengin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Burda da keecoo vs gopro var çekerken gopro diyodum ama çektikten sonra şaşırttı beni :) gerçi goprodaki çekim 1080 narrow

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Sony action cam 100 kullanıyorum. Sualtı performansı hoşuma gitmedi, Gopro daha net çekiyor. Onun haricinde memnunum.

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar Gopro bu işin Apple'ı olur. Diğerlerine ise ne derseniz deyin. Her çıkan kamera ilk gopro ile kıyaslanır ve ilk gopro'ya bok atılır. Ama en çok gopro satar. En stabil sistem Gopro'nundur. En net görüntü Gopro'nundur. Velhasıl dediğim gibi Gopro piyasanın iphone'u, apple'ıdır.

metin mülayimoğlu

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
b'Twin
Go pro derim titremeyi önleyici gmbial aldım ve bisiklete monte ettiğim an ki görüntüleri likya yolunda paylaşacağım yani bütçe meselesi ek gimbiali bağlı başına bir gopro fiyatı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yusufixx
Sende çekimlerde benim gibi gopro hero4 silver kullanıyosun di mi ;)

İki Teker Bir Adam

Daimi Üye
Tepki
1.483
İsim
Yusuf Akkuş
Bisiklet
Lapierre
@BF Okuru Gopro benim kullandığım 5. Actioncam.

1. Gopro Hero 2 (Silver Black yok tabi o zaman :))
2. Gopro Hero 3 Black
3. Sony AS30 V
4. Gopro Hero 3+ Silver
5. Gopro Hero 4 Silver

Velhasıl arada bir Sony kullansam da Gopro'nun yeri bende başka. Bir sinema filmi çekerken kullandık biz Gopro'yu en son. Selçuk Aydemir Kardeş Payı'nda çok yerde kullandı Gopro'yu. Görüntü kalitesini kıyaslanamayacak kadar iyi buluyorum ben.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yusufixx
Oh oh :) Bence de en iyisi gopro da seninki elektronikçi dükkanına dönmüş... Bu arada bende ek olarak session alacağım heralde amerikadan