Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aksesuarların pahalı olması

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ns06 tarafından paylaşıldı.

1. ns06

ns06 Üye

Seviye:
    merhabalar.

arkadaşlar hemen hemen 1 haftadır forumu yakından takip ediyorum. henüz bisikletim yok ama alma aşamasındayım. haliyle ihtiyaç duyabileceğim aksesuarlara bakıyorum. ancak kötü bir arka lamba bile 10-15 euro'dan başlıyor. tamam, bir bilgisayar parçasına verilen paranın veya bir ayda içtiğiniz sigaraya verdiğiniz paranın yanında pek büyük bir miktar değil ama bir pompaya da 50 küsur euro para verilmez diye düşünüyorum.

performansı etkileyen parçalara yükse miktarda paralar harcanılabilir ama böyle arka lamba gibi aksesuarların daha ucuz olması gerekir bence.

bisikletler ve bisiklet aksesuarları konusunda ahım şahım bir bilgiye sahip değilim. yanlış da düşünüyor olabilirim ancak çoğu parça ve aksesuarın fiyatları çok abartılı.

tamam, herkes bisikletinin ya da kullanacağı aletin en iyisi olmasını ister ancak bu abartılı fiyatları görünce sanki kullanıcının bu "daha iyiye sahip olma" arzusu suistimal ediliyormuş gibi hissettim. bisiklet bir tutkudur her şeyden önce. ve insanlar tutkuları peşinde gözü kör hareket edebilirler. bana göre bu tutkudan rant sağlanıyor bazı konularda.

kimseye hakaret etmek veya onun kazancını engellemek gibi bir amacım yok ancak nasıl olsa alınıyor diye bu denli pahalıya satılmaması gerekir bazı parçaların.

bunları yazıyorum çünkü abartı fiyatla satılan bazı parçalarla aynı kalitede olan ürünlerin daha ucuza alınabileceğine inanıyorum. belki de yanılıyorumdur. dediğim gibi pek fazla bir bilgim yok.

teşekkürler...

Ouz Deniz ve asortik bunu beğendi.
  2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar, öncelikle foruma hoş geldin. Bu forumu ilk keşfettiğimde ben de bisiklet fiyatları için aynı şeyi düşünmüştüm. "500 TL bir bisiklet için çok iyi bir bütçe olmalı" diye düşünürken o rakamın XT aynakolu bile alamadığını öğrendiğimde çok şaşırmıştım.
    Sonra zamanla araştırarak ve inceleyerek şunu farkettim. Bu sporda verdiğin her kuruş sana bir geri dönüş yaratıyor. Bu geri dönüşe veya ne kadarına ihtiyacın olduğuna karar vermek ise senin yapman gereken bir iş. Aksesuar için de aynı şey geçerli bence. Fiyat farkı kalite farkı da yaratıyor, ama "nereye kadar" sorusu gene senin işin.:)
    Sen ne yaptın dersen, ben bisiklete ayırmayı planladığım bütçeyi biraz aştım ve iyi bir MTB ile iyi bir Yol bisikleti aldım. Aksesuarlarda da ucuza aldığım her parçayı zamanla daha iyisiyle değiştirmek zorunda kaldım :)
    Karar verme süreci her zaman zordur. Kolay gelsin, umarım en kısa zamanda bisikletine kavuşursun.

Selay Yaman bunu beğendi.
  3. ns06

ns06 Üye

Seviye:
    performansı etkileyecek parçalara illa ki para harcanır ama dediğim gibi bir arka lambaya da fazla bir para harcanmaz. sonuçta iyisi de gece karanlıkta görünmenizi sağlıyor kötüsü de. gerçi kaliteli bir bisiklette kalitesiz aksesuar bizim oraların deyişiyle eşek şeyine kelebek konar gibi durar burası da bir gerçek. ancak benim gibi böyle şeylere fazla para harcamamayı düşünenlere göre de bir pazar olması lazım sonuçta :)

cevap için de teşekkürler.

4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Pompanın kalitesi derken; 10 liraya Aslı bisiklette bir pompa var ve harika hem yol bisikletine, hem dağ bisikletine uyacak şekilde apartı var.
    Arka lamba ise çin malları var 10 lira falan onlardan alabilirsiniz, diğer lamabalardan pekde farkı yok, bisiklet çok kalite olabilir, varsın arka lamba 10 liralık çin işi olsun ne olurmuş yani, onlarda güzel aydınlatıyorlar. Milletin ne diyeceğine bakmadan siz beğendiğiniz farı takın.

Tamam ayna kol iyi olmalı, attırıcılar, vites sistemi, fren sistemi iyi olmalı. Ama pompa lastiği şişirdikten sonra niye sırf marka diye daha fazla ödeyelim ki.

Bence siz haklısınız. Satanlarda haklı, gerçekten o 30-40 liralık arka farlar, motor farı gibi, km'lerce uzaktan fak ediliyor, ön lambalar sanki araba farı gibi aydınlatıyor. Size o kadarı lazım değilse fazla ödemeyin derim.

5. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar ankara dışkapı HALK PAZARI derim ben.orada zeki abi var.bu işlerden iyi anlayan iyi niyetli birisi.eskiden bisiklet antrenörlügü yapmış ve o zamanlarda kask bulamadıkları için mühendislerin inşaatlarda kullandıkları plastik şapkalardan kullandıklarını anlattı bana.diger yerlerde 20 euro ya sattıkları ledli arka lambanın aynısını orada 3 veya 5tl ye satın alabilirsiniz...

6. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    asortik bunu beğendi.