Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aksesuar tavsiyesi..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında KÜRŞAT ÖZENÇ tarafından paylaşıldı.

1. KÜRŞAT ÖZENÇ

KÜRŞAT ÖZENÇ Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletime ön ve arka ışıklandırma. Ayna. Km gibi aksesuarlar almak istiyorum. Fiyat ve performans ürünlerinden tavsiye ederseniz sevinirim.
    15 tl ye on ve arka ışık var 200 tl yede var benim kafa karıştı. Gecenlerde forumdan 250 tl verip bi sürü aksesuar aldım. Ama çoğu işime yaramadı. Bi sürü çer çöp aldığımı fark ettim. Bana gerekli olan olmassa olmaz almam gereken aksesuar lar nedir. Ve hangi marka model olmalı.

2. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İlk olarak Kask, Dizlik, dirseklik, gözlük, eldiven (yazlık, kışlık)
    Reflektörlü paça bandı.
    Km saati (ben strava ya da Runtastic kullanmanızı tavsiye ederim, km saatine vereceğiniz parayı programa verin, hem bilgisayardan tüm hareketlerini analiz edersiniz hem de benim gibi değişik bisikletleriniz varsa toplu bir kayıt tutmuş olursunuz)

Su kafesi / suluk

sele altı çanta

Tavsiye ederim.

Candan Biberci ve geziniyo bunu beğendi.
  3. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Once siz kullanim amacınızı saptayin. Yani nerede kullanacaksiniz, görünmek mi istiyorsunuz önünüzü gormek mi? Hangi yolda kac.km hiz ile giderken kullanacaksiniz? Kac saat boyunca sarjinin gitmesini istiyorsunuz.

Diger aksesuarlar icin de bu boyle.kullanim amacinizi belirlerseniz secim yapmak kolaylasir...

4. KS
    KÜRŞAT ÖZENÇ

KÜRŞAT ÖZENÇ Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şehir bisikletim var. Bindiğim yol iki ilçe arası 30 km alsfat yol.git gel 3 saat sürer. Genelde gündüz biniyorum. Ama bazen gecede sürmem gerekebilir. Hiç ışığım yok. Oyuzden akşam yolculuk hiç yapmadım. Reflektör lü şerite ihtiyacım yok. Bi ön IŞIK bide arkaya olsa yeter. Bi zil. Bi km saati. Malzeme koyacağım bi çanta. Suluk aldım. Kask gözlük lazım gibi. Ama dizlik kolluk felan takamam. Şöyle yapalım. Bana
    1.on ve arka ışık
    2.zil.korna gibi ufak bişi
    3.kask ve gözlük
    4. Km saati. Ama çok işleve gerek yok.
    5.bide öne sepet olsa olur. İlk etapta bunlardan öneri sunarmısınız.

5. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    On ve arka isik elbet lazim. Ama reflektor de kesinnnlikle lazim.

Otomobiller sizden cok daha hizli, yaninizdan 70km hizla veya muhtemeken daha hizli gececekler cunku siz o sirada en dazla 15 20km hiz yapiyor olacaksiniz.

Otomobiller icin siz yolun ortasinda duran bir objeden farkli degilsiniz. Radyoda kanal değiştirirken bile size carpabilirler.

O yuzden mutleka reflektorlu yelek veya olmadi reflektorlu bant vs takin. Ne kadar dikkat cekerseniz o jadar iyi.

Ben otomobil surerken bisikletcilerin arka isigini degil önce acik renk montlarini farkediyorum. Neon sari ruzgarlik aldim buyuk fark yaratti. Gece gunduz farketmez sari veya turuncu fosforlu ruzgarlik ve reflektor bence mutlaka olmali ayrica elbette arka isik hep acik olsun.
    Siz farkinda degilsiniz ama bugune kadar tonla araba yaninizdan gecerken sizi farketmedi bile. Biz noel agaci gibi yanip sonmedikce de farketmiyorlar.

Kask ve yuz tipinize uyan yani gozunuze hic ruzgarin girmeyecegi tipte bir gözlük zaten bir mecburiyet. Sedona vs gibi bir marka kask50-100tl (yeterki ce onayli olsun) ve bisikletcilerde 40-50tlye satilan gozlukler gayet guzel is yapar. Ama ikisini de denemeden almayin. Kafa ve yuz yapinize uymasi sart yoksa bosa almis olursunuz.

Km saati ve sepet de bence ikincil. Basta gozluk kask ve ışık en onemlileri.

Cakarli arka isik 25 tlye bulursunuz. Gene cakarli moon comet 200lumen bulabileceginiz en ucuz ama duzgun aydinlatma saglayan on isiklardan biridir. Ama butce varsa daha da guclu on isik her zaman tavsiye ederim.

Ruzgarlik deyip durdum, hava durumuna gore giyip cikarabileceginiz katlaninca cebe sığan bir ruzgarlik hayat kurtarir. Kesinlikle tavsiye ederim. Decathlondan 60tlye almistim sanırım, her bisikletcinin 4 mevsim ihtiyaci olacagi bir ekipman bence...

Emregungor1905 ve Melikaby bunu beğendi.