Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

akşam alıyorum CARRARO force 540 yorumlarınız

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Özgür TÜRK tarafından paylaşıldı.

1. Özgür TÜRK

Özgür TÜRK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    http://www.carrarobisiklet.com/#force-540_136

arkadaşlar aksam iş dönüşü bu bisikleti almayı planlıyorum. hali hazırda bu bisiklete sahip olan arkadaşlar ya da bisiklete dair bilgisi olan kişiler yorumlarsa çok sevinirim. kadro boyu 18,4-18,9". benim boy 1.75. bacak boyu 83 ayakkabısız tabiki :) bisiklet hakkındaki fikirleriniz nedir. kadro boyu bana sorun cıkarır mı. dağda taşta sürmem fakat toprak yollar karşıma cıkabilir. bu tarz yerlerde sürmeyi planlıyorum. sizce bu bisikleti almakla doğru mu yapıyorum ne dersiniz? forumlarda dolaştım alan kişiler pişman olmamış hatta tavsiye etmişler.

Max Torque ve Enis Arslan bunu beğendi.
  2. Özgür TÜRK

Özgür TÜRK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yok mu bi babayiğit bilgi verecek

3. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Özgür Merhaba..Dostum f540 Arkadasımda var...Ben ilk gördügümde gözüme carpan bisikletteki durus ve renk uyumuydu..Gercekten uzaktan albenisi var..Bisiklet parcalarına baktıgımızda ise Seni gayet memnun eder..üstünde HD var frenlemede cok rahat edersin..V-Fren ve mekanik frene göre cok cok rahat..Maşa nın Suntour XCT olması sana ayrı bir ayrıcalık katar..ZOOM masadan katkat iyidir emin olabilirsin..İlk günlerde biraz sert kacıcaktır kendını acar..Maşan manuel kitlemeli..ama zoom bi maşa olsa kitleme bile olmazdı..Yaylanmazdıda..Arka aktarıcı 'shimano tourney' dir dedim ama bir üst seviye olan ALTUS mus ordanda karlısın :) TX35 önde zaten bi fiyat aralıgında bir klasiktir..Bende suan kullanıyorum sıkıntı yaratmadı..gayette iyi..Vites kollarında ALTUS oda iyi..Fiyatına göre uygun bisiklet buna eminim..zaten alırken indirimde yaparlar..(kesin yaptır sünnettir)..Tek yorum yapamacagım nokta bu bisikleti almıs olanlar klasik bir mekanik sorunu var mı bilmiyorum..Yani mesela aldıgında orta göbek dagılması gibi bazı modellerde boyle bırsey olmus duymustum..Arkadasımda sorun yok bısıklet guzel Bence deger alınır..Kolay gelsin sorulara acıgım

Dostum exra olarak Bu bisiklet sehir icin hafif arazi kosullarına cok rahat bir sekilde gider..Hatta Maşa alırsan ilerde gayet iyi neticeler alırsın sıkıntı yaratmaz..Kadro Boyu icin birsey demiyorum..Onu test etmelisin..Yani bısey derim sıkıntı olabilir..Cünkü ''basitce yorum yapılacak birsey degil bu konu''..ilerde büyük sorunlara yol acar bel agrısından tutunda ne olursa..Misal benim frenler biraz havada ve elim hep frenlerdeydi Sol parmagım hep uyusuyor..arastıra arastıra cözdüm olayı..Bunun gibi olaylar :) onu bilenler yorum yapar bu konuya dikkat et...ilk önce saglık
    Edit: illa yorum istersende kendi fikrimi yazayım bilen yazar yine..Kadro sana uygun gibi Dostum...

4. Özgür TÜRK

Özgür TÜRK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bora sağol dostum yorumun gayet açık olmuş. bende hemen hemen seninle aynı fikirdeyim su an. kadro cok sıkıntı yaratmaz gibi geliyor. sele yüksekliği ile ayarlanabilir diye düsünüyorum. boyumda cok kısa sayılmaz nede olsa. başlangıç olarak aklıma yattı bisiklet. dediğin gibi rengi cok güzel. bazı arkadaşlar kadro cok sade desede choopper motor değil illa biraz sadelik olacak :) ilerde bazı parçaları değiştirerek gelişim sağlanabilir bisiklette. tek sorunum kadro boyu. konuştuğum bir kac kişide dağda bayırda kullanmayacaksan sorun olmaz diyor.

Enis Arslan bunu beğendi.
  5. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum Dagda bile kullansan sorun yaratmaz :) ilerde güzel Maşa alırsın üst seviye dag bayır gezilir..Sehirde zaten sıkıntı cıkarmaz..İlerde ise ELcik alırsın..Km saati alırsın..Vites fren kolların felan hepsi iyi Performans olarak kendım de kullanıyorum..Kadro Sade dıyene bakma sen :) ben görünüş hastasıyım bu bısıklette ilk ilgimi ceken kadro ve renk uyumu oldu..Hidrolik Disk desen oda var..ilerde keyfi degişim yaparsın :) kask alırsın tayt vs..Burdan kastım su bisiklet parcaları ideal exra parca harcamıycaksın..misal ben gibi mekanik disk fren setin olsaydı 360 TL HD ye dönüş yasardın :) 260 HD+Vites degistirdim..Cünkü vites+fren birlesikti bunun gibi..Bunları yasamıs biri olarak ki daha vites vs cok parca yeniledim..Bu senin bisiklet cok iyi..Simdiden hayırlı olsun..Kadro boyu bence iyi..29 inc ve sende kücük degilsin ;)

Özgür TÜRK bunu beğendi.
  6. gokaykr

gokaykr Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bacak boyunu icten mi olctun ? 1.75 e gore bacak boyun uzun geldi cunku bana

7. Özgür TÜRK

Özgür TÜRK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet hocam içten ölctüm. tam ortalı işte :) bisikletide aldım bu arada. öyle korkulacak bir yükseklik değilmiş :)