Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akrobasi bisikleti alcam, Yardımlarınız lasım;)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gökhan Seda tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Seda

Gökhan Seda Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    MErhaba arkadaşlarr, ben bisikletle akrobasi hareketlerine geçiş yapmak istiyorumm(Kayalarda gezinenler var ya onlardan) ;), bana nasıl bi bisiklet tavsiye edersinizz, ne kadara mal olur bana?

2. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    o kayalarda gezinen biiskletlerden Türkiyede kullanan yok..
    Forumda yepyeni alanlar açıldı, street trial,downhill,freeride v.s..
    yapmak istediğin şeyi tam olarak araştır...bu şekilde yardımcı olamayız.

3. Gökhan Seda

Gökhan Seda Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dediğim bisikletler trial bisikletleriymiişş, demin netten videolara baktım da;) Ne kadar bulabilces ki acaba:S

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O bisikletler TR ye getirilmiyor malesef. Avrupadaki ortla fiyatları ise 500€ civarından başlıyor...

Ayrıca Türkçe yazarken biraz daha dikkatli olalım...

5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Evet tam verimli kaya yürüyüşü vb hareketler için trials bisikleti gerekiyor ama eldeki imkanlarla da yapılabilir.
    Ben de o kategoride binmek için Scott Voltage YZ serisini tercih ettim, küçük boy olanlarından birini alıp da, geniş + açılı (riser) gidon, ayrıca 2.25" ve üzeri lastik takarsanız bir tarafından bu kategoriye başlarsınız.

6. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla Fatih senin yaptığın bisiklet Trail den çok street bisikleti... Senin bisikletinle durduğun yerden 1.5 metre yukarıya bunnyhoop yapamassın...

Ama amacın street yapmaksa güzel bir seçenek...

7. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Çağrı'cım evet senin de dediğin gibi asıl kategorisi sokak bisikleti fakat bu haliyle bile "bir nebze" trials yapılabiliyor, tabi olduğun yerden 1 metre zıplatılamıyor zaten bendekinin kadrosu büyük o tip işler için, çünkü uzun mesafe de biniyorum, ama sabit maşa ve geniş lastikler takılsa, daha da verimli olur trials konusunda.
    Arkadaşa "hiç yoktan iyidir, eldeki en yakını bu tarz" gibisinden örnek verdim.

8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    fikir makul ama ama kesin alanınıda belirtmek lazım ki sonradan yanlış anlaşılmalar bilgilenmeler olmasın...

Trials bisikletleri ile street arasında farklar var...

trials bisikletlerinin ağırlık merkezleri arkaya çok yakın ve bunny hop ve pedal kick hareketlerini kolay yapabilmek için üst boruları daha uzun... Triials bisikletlerinde ayrıca geniş gidonların yanı sıra mesela daha yüksek zıplamak yada daha ileriye zıplamak gibi seçenekler için farklı tip uzun yada dik boğazlar kullanılıyor... Ayrıca bu bisikletlerde her zaman düz maşa kullanılıyor...

Street bisikletlerinde ise daha derli toplu üst boruları nispeten daha kısa alın boruları biraz daha dik açılıdır... Ayrıca büyük oranda 80mm lik sert ayarlı amortisörler kullanırlar... Gidon boğazları ise kısa olarak tercih edilir... Bazılarında ön fren olmaz ve gyro sistemi kullanılanlar vardır...

Fatih Buzgan bunu beğendi.