Akort Ayarı Nasıl Yapılır? Detaylı video çekimi

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Rubleyi sökmenize gerek yok ama akort sehpasınada bağlı olabilir normalde gerek yok sökülmesine

Scudo

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
tam aradığım konu muhtemelen her yeni başlayanın aradığı konu.
On numara !

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
ellerine sağlık.. çok iyi bir anlatım olmuş... ben bu kadar sabırla uğraşabilir miyim bilmiyorum ama:kötü:

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Geçen gün zaman olmadığından sonra izlerim diye işaretlemiştim videoyu, bugün oturdum izledim. Gayet güzel bir anlatım olmuş elinize sağlık. Özellikle işin mantığını oturtması bakımından çok faydalı olmuş bence.

Daha hassas ve kusursuz jant için ise şu yoruma katılıyorum:
@Derya Keçeci

zekiari44

Üye
Tepki
14
İsim
zeki
Bisiklet
Salcano
@Nevzat K. kardeş akort sehpası var anahtarda var ayar yapıyorum sol sağ fakat alt üst ayara geiyorum yapıyorum tekrar bozuluyor sol sağa geçiyorum tekrar alt üst oluyor kısır döngüdeyim yani yardımcı olursan sevinirim

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Öncelikle elinize sağlık. 5 ay önce aldığım Deore grup setli Orbis Plus Viale Cros 9 bisikletimi akort etmeye başlamadan önce araştırma yaptım ve şunu anladım: Jant teli saat yönünde sıkılırsa gevşer, tersi yönde sıkılır. Bisikletin jantları da Orbis Plus. Epey uğraştıktan sonra inanması zor ama gördüm ki bu jantlar genel kuralın tam tersiymiş. Yani saat yönünde sıkılıyor, tersi yönde gevşiyor. Sonunda başarılı bir akort oldu fakat aynı sorunu yaşayan başkaları var mı diye merak ettim.