Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akmıyo!

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Ziya Yurdakul tarafından paylaşıldı.

1. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    Corratec X Trail Cross 2008 bisikletim var 26 jant geniş lastikli bisikletler bile bu bisiklet 3 km bi yolda 500 metre fark acıyo,nedenini hala çözemedim lastik değişti mesela ondan öncede öyleydi ama sebebi ne olabilir?

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Klavyenizde ''r'' harfi yok herhalde.

3. Ziya Yurdakul

Seviye:

Klavyemde istemediğin kadar harf var,ama kullanmıyorum.İlgine teşekkürler,burayı imla bilgisi ver diye değil fikir almak için açmışdım.Neyse bol r li günler umarım o r leri konuşma dilindede kullanıyosundur.:D

4. Ziya Yurdakul

Seviye:
    Bana göre kondüsyonla alakası yok,98 model giant la arkadaşım pedal cevirmeden göğsü rüzgara karşı bana gayet rahat fark atabiliyo,ama ben yatsamda pedalada bassam yetişemiyorum?acaba göbeklerde mi problem var?Teşekkürler...

5. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    frenler sürtüyo olabilir, tekerlekler fazla sıkılmış olabilir. bisikleti havaya kaldırıp lastiklerini elinle çevir bak anında duruyo mu diye..

Ziya Yurdakul bunu beğendi.
  6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Türkçemize o istemediğimiz kadar harf,kelimeleri yazarken ve konuşurken kullanın diye konulmuştur;) Madem bu kadar dil bilginiz var türkçe kelimelerin yazılışınıda bilirsiniz,yok bilemem derseniz fiş yöntemi hala kullanılır ilkokullarımızda..

7. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Genç arkadaşım Samet;

Bir insanı bu şekilde yargılama hakkını kendinizde bulabilmeniz için öncelikle kendinizin Türkçe'yi doğru kullanmanız gerekmektedir.

O yüzden, bence siz de tam ve doğru kullanmayı öğrenene kadar bu tip eleştirilerden kaçınıp, komik duruma düşmeyiniz.

İyi akşamlar.

Sorunuza gelirsek, akla ilk gelen iki madde fren balatalarının çembere sürtmesi, göbek somunlarının aşırı sıkı olması ya da yataklarda/bilyalarda sorun olması olabilir.

Tekeri kaldırıp çevirerek soruna belki ulaşabilirsiniz. Bunun dışında başka bir sorun olabileceğini sanmıyorum.

Saygılar.

8. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Benim zaten mükemmel kullanıyorum gibi bir iddaam yok ortada,pek komik duruma da düştüğümü hiç sanmıyorum.Bir konuda karşı tarafı eleştirmek veya yorum yapmak için o konuda uzman olmak mı gereklidir?Arkadaşı sadece harfleri kullanması konusunda uyardım.

İyi akşamlar olsun.

9. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sanırım konuya dair tek cevap bu.Arkadaşın dediklerini uygula,belki de göbeklerin yataklarında aşınma olmuştur.Rulmanlı ise rulmanının değişmesi gerekebilir,bilyalı ise greslenme vakti gelmiş olabilir yada tamamen yeni göbek alman gerekebilir bilyalı sistemde.

10. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Amma abartmışsınız siz de Samet Bey. Soruya cevap vermeyecekseniz bu kadar yazma gayretini neden gösterirsiniz hiç anlamam. Bisiklet forumda bisiklete ilişkin fikirleri beyan etmeye çalışmak daha anlamlı olmaz mı ?
    Göbeklerin yağlanması ile sorun çözülebilir. En azından benim bisiklette aynı sorunu kısmen çözdü.

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    EVet bu konu gerçekten sorusu olan arkadaşa çok yararlı olmuş.

Demekki neymiş bisikletin yolda yağ gibi akmasını istiyorsanız forumda yazarken imla kurallarına dikkat edilicekmiş. Aslında edilicekmiş olmaz edilecekmiş olur (bu sözcük okunurken daralmaya uğramıştır fakat yazı dilinde doğrusu edilecekmiş olur).

Neyse geçelim boş muhabbetleride konuya gelelim.

Sorun frelerin sürtmesinden , göbekin çok sıkılmasından (dikkat edin göbeğin yazılmaz) en kötü ihtimalle göbekin kendi problemlerinden kaynaklanabilir.

Şuda var bazen herkesin kendi bisikleti sahibine gitmiyormuş hissi verebilir...

uğur kocaağa ve Ziya Yurdakul bunu beğendi.
  12. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sayın ''ikidiriki'' dikkatimi çekti ve uyarmak istedim,burası bir forum ortamı sadece bisiklet ile ilgili bilgiler olacak diye bir durum yok,sayın ''ziya78_zy'' sadece uyarmak istemiştim bu konuda,konunuzu böldüm özür dilerim.Doğruları konuşmakta suç olabiliyormuş forum ortamında.

13. Ziya Yurdakul

Seviye:
    Arkadaşlar bilgiler için teşekkürler ev ortamında saklıyorum bisikletimi,ve genelde ters çevirip tekerlekleri döndürüyorum hiçbiR sorun olmuyoR.Herhangi biR sürtme kesinlikle yok.Sanırım göbeklerimi değiştirmem gerekcek.

Birde şunu söylemek istiyorum,şimdi ben biR tane "r" harfini koymadım ya oraya gitti o göze battı.Gerçekden çok ilginç bunu Türkçeye yapılan biR saldırı oalrak görmek?Arkadaşım eğer beni uyarmak istiyosan ki öyle demişsin daha hafif konuşmalısın.Keşke oraya "r"r koysaydın daha güzel görünürdü demelisin mesela.Yoksa ben gidipde o harfi kullanmayınca Tğrkçeyi kötü kullanmadım.Bence sen daha sakin ol hoşgörülü davran?Arada biR konuşma diliyle yazmakda eğlenceli olur,ve bu tür ufak şeylere takarsan böyle saçmalıklardan forumda tartışıp durabiliriz.Hadi iyi forumlar.Cevap veren herkese teşekkürler.Bu arada 28 jant kullanıyorum bana bir göbek önerebilirmisiniz?

14. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Forum yöneticileri de, doğru Türkçe kullanımı konusunda uyarıyorlar. Bence Samet arkadaşımız haklı. Tamam forumda, edebi bir eser yazmıyoruz. Ancak forumlar MSN tarzı konuşmaların yapılacağı bir yer değildir diye düşünüyorum.
    Yani birbirimizin ne söylediğini zorlanmadan anlamak isteriz, bu o kadar da zor olmasa gerek.
    Arkadaşın sorusuna gelince; Bisikletinizin lastikleri boşta çevirin, birde arkadaşınızın bisikletinin lastiklerini boşta çevirin. Arada pek fark yoksa, geriye sizin kondisyon dereceniz veya arkadaşınızın çok çok iyi olması kalıyor. Şu da olabilir; Arkadaşın ve bisikletinin toplam kilosu sizin ve bisikletinizin toplam kilosundan çok ağır ise, onun bisikleti yokuş aşağı çok hızlanacaktır.

Ziya Yurdakul bunu beğendi.
  15. Ziya Yurdakul

Seviye:
    Gerçekden kendimi tecrübesiz bilirdim ama bunların hepsini denedim.Şimdi 32 delikli 28 janta uygun bir göbek arayışındayım.

Bu imla konusunu uzatmak istemem ben her zaman türkçeyi yanlış kullananlara karşıyım.Ama ben şu örneği veriyim:

sheßiohurum
    seviyorum

burda bi anlaşılmama durumu olurda,şurdada mı olur?

akmıyo
    akmıyor?

Teşekkürler...