Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akılsız başın cezasını ayaklar çeker

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında emancipation tarafından paylaşıldı.

1. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu ay strava'da 297 kmlik kaydım vardı ve 300'e tamamlayayım bari diyip yola çıktım. 1 haftadır da sürmüyordum çünkü kendimi çok kötü hissediyordum. Neyse... Zaten stravayı da bu yüzden beni motive etsin diye kullanıyorum.

13 km E5ten emniyet şeridinden gidip, dönüşe geçtiğim sırada yine emniyet şeridinden mis gibi yoldan gidiyordum ki, yol kenarındaki tarlaların önündeki yola(hani şu traktörlerin falan kullandığı yol) inip oradan gideyim bari biraz da dedim. Bahsettiğim yolda, toprak kum halini almış ve güzel görünüyordu. Neyse indim o yola 200 m gittim gitmedim, dedim burada kesin diken vardır en iyisi ben asfalta çıkayım. Çıktım ve tekerleri kontrol ederken arka tekerin üzerinde küçük çakıl taşına benzer bir şey gördüm. Onu çıkarır çıkarmaz fısssss sesiyle dünyam yıkıldı resmen. :D
    Çünkü eve 12 km vardı ve hava kararmak üzereydi. Tekerin havası inmeden bari gittiğim kadar gideyim dedim, ama 50 metre bile gidemeden hava tamamen boşaldı. Yürümeye başladım, 2 km kadar yürüdüm. Yoldan geçen pikaplara ve kamyonetlere el etsem de hiçbiri oralı olmadı. Resmen görmezden geldiler. Neyse ben de baktım olacak gibi değil, yürüyerek gidersem eve 3-4 saate anca varırım. Hava da iyice karardı. Zaten yol üzerindeki iş yerlerinin hepsinde 2-3 köpek var ve bağlı değiller. Güvenliğin de umurunda değil köpekler. Ve de saldırganlar bunlar.

Bindim arka tekeri patlak olan bisikletime :(
    Teker dönerken sürekli bir noktada küçük bir tümsek oluyordu. Sonradan sibop olduğunu düşünüp devam ettim. Hatta ışıklarda bir kamyonete rastladım ve tekerimin patladığını beni biraz götürüp götüremeyeceğini sordum. Dedi ki, ben de zaten döneceğim. Ama dönmedi ve devam etti. İnsanlar niye bu kadar korkuyorlar ve niye bu kadar umursamazlar. Ben olsam belki ben de almazdım bilmiyorum. Neden bu ülkede kimse kimseye güvenmiyor.

Eve varana kadar bacaklarım da çok ağrıdı. Patlak tekerle sürmek yoruyormuş. Eve varınca farkettim ki arka tekerin dış lastiği resmen aşınmış.

Bu olaydan çıkardığım ders şu oldu. Asla ama asla asfalt dururken başka yola girme.

mariokaldato ve Kamış Tornavida bunu beğendi.
  2. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yanınızda yedek iç lastik, yama seti ve el pompası taşımıyor musunuz?

Wessaur ve emancipation bunu beğendi.
  3. Wessaur

Wessaur Üye

Adı:
    Emirhan AVCI
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çıkaracağın ders şu olmalıydı bence; her ihtimale karşı ucuz yollu bi pompa ve yama takımı edin ;)

emancipation bunu beğendi.
  4. emancipation

Seviye:
    @Erdal YILMAZ işte eşek kafa artık bundan sonra 10 km aşan uzaklıktaki turlarda taşıyacak. :acpsnr:

5. sungurtekin

sungurtekin Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun en iyisini yapmışsınız. Geçen hafta benim de başıma geldi böyle bir olay zincirim koptu 1.5 kilometre ayağımla itekleyerek geldim :)

6. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @cumali55 Ben yaklaşık 1 kilometre yürümüştüm cam parçası sebebiyle. Jantınızda bir sorun var mı acaba?

7. emancipation

Seviye:
    pek anlamıyorum ama bakınca bir yamukluk göremedim şu an.

Kamış Tornavida bunu beğendi.
  8. Kamış Tornavida

Kamış Tornavida Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @cumali55 Kilometrelerce jantın üzerinde gitmek söz konusu olunca akord problemi aklıma geldi hemen. Gerçi V-Fren kullanmıyorsanız pek bir önemi yok zannedersem

9. emancipation

Seviye:
    Gerçi asfalt yolda giderken de her seferinde küçük vidalar görüyorum, neyse ki hep kurtarıyorum. O bi girse yama da yapamazsın heralde.

Kamış Tornavida bunu beğendi.
  10. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dersi yanlış yerden çıkarmışsın "asla ama asla" yanında yedek iç lastik yama takımı ve mini bir pompa olmadan uzun yola çıkma. ;)

Melih Çolak ve emancipation bunu beğendi.
  11. emancipation

Seviye:
    Haklısınız... ama ben mis gibi asfalttan giderken, salak gibi tarla yoluna girince tekerim patladığı için ister istemez dersi asfalttan şaşma olarak çıkarıyorum. :D

12. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yanınızda zincir sökme aparatı ve zincirinize uygun powerlink taşımanızda fayda var. Benzer bir durumu ben de yaşadım. :)

sungurtekin bunu beğendi.
  13. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @sungurtekin sizede bu lazım ; indir.jpg
    15 tl cıvarı bende sürekli sele Altı çantamda yedek iç lastik ve levyelerin yanında duruyor hatta varlığını bile unuttum sürekli benimle geliyor her yere.

sungurtekin bunu beğendi.
  14. Achils

Achils Yeni Üye

Adı:
    ibrahim gül
    Bisiklet:
    Salcano
    teker patladı ve yanınızda hiçbir yama takımı vs yok patlat tekerle eve gitmek çok zordur bunun için en iyi çözüm şu: tarladan ordan burdan kuru çimen ve ot parçalarını toplayıp, iç lastiği çıkarıp dış lastiğin içini bu kuru ot parçalarıyla doldurmak dolma teker gibi oluyor aynı sizi eve kadar çok rahat bir şekilde götürür.
    ve birde patlağa karşı "slime" adlı ürünü tekerlerinizin içine doldurmanız patlağa karşı koruycaktır sizi ben kullanıyorum 2 aydır hiç patlamadı tekerlerim okadar dikene vs girdim

Ahmet Ayaz, Kuzey Ege, Hrii3y ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. sungurtekin

sungurtekin Yeni Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim, İstanbula geldiğimde ilk yapacağım işlerden biri yama takımı iç lastik ve dediğiniz takımı almak olacak. Tedbir şart :)

16. karankabul

karankabul Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Anlaşıldı ,10 kilometreye kadar yürümeyi veya patlak lastikle sürmeyi çok seviyorsunuz. Böyle durumlarda küçük sert bir sopa ile dış lastiğin bir tarafını açıp ,içeriye çalı çırpı ve etraftan lastiğe zarar vermeyecek ne varsa doldurabilirsiniz. Ki tarladan falan bahsetmişsiniz...Tabii sopa olayını levye denen şeye hiç sıcak bakmadığınızı tahmin ederek söyledim. Bu tahmin nedense hiç zor olmadı :hrkbuya:

17. emancipation

Seviye:
    @Achils aklıma geldi ama yapmadım. Eve gelince iç lastiği çıkarmaya çalıştım çıkaramadım. Herhalde özel plastik aleti olmadan çıkaramayacağım. Yani herhalde yolda dediğinizi denesem de iç lastiği çıkaramayacağım için işe yaramazdı. Çünkü yanımda hiçbir alet hiçbir şey yoktu. Telefonumdan başka... hatta 50 kuruş para bile yoktu. almamıştım yani... Petrollerden su içtim :D

Bir musibet bin nasihatten evladır, sözü eve varana kadar kulaklarımda çınladı. Yarın ilk işim gidip bir yama takımı almak olacak.

aslında gündüz vakti olsaydı yürürdüm, yürümekte sıkıntı yok. 20 km de yürürüm. Ama hava kararınca ve köpekler falan :D

karankabul ve sungurtekin bunu beğendi.
  18. Mustafa555

Mustafa555 Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @cumali55 Geçmiş olsun çok kötū ya 10 km patlak tekerle neyseki sağ salim dönmüşsün...
    Geçen bende dönüş yolundayım hava kararmış farında şarjı yoktu lastik patlamış virajda farkettim hemen indim küçük bişeydir diye biraz hava basayım dedim taktım pompayı ben basıyom lastik inmeye devam ediyor en sonunda hiç hava kalmadı.Dedim büyük bir delik aldım elime taşıdım neyseki ev yakındı 500metre taşıdım elimde.Eve geldim lastiği kontrol ettim cam çivisi çıktı.iç lastiği çıkardım çivinin battığı yer ve karşısı delinmiş 2 yama yaptım tutmadı(ilk kez denemiştim)söktüm bir daha yaptım 2 gündür sürüyorum tutmuş gibi....

19. Hrii3y

Hrii3y Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun ben de geçen ay benzer bi durumdan dolay 3 saat yürümüştüm :( Sonraki gün gerekli ekipmanları edindim. Hazır konusu açılmışken, bunun için ayrı konu açmak istemedim arka göbeğim mandallı değil somunlu haliyle jantı çıkartmak için ayrı anahtara ihtiyaç duyuyorum. Göbek değiştirmeden mandallı hale getirebilir miyim?

20. Achils

Achils Yeni Üye

Adı:
    ibrahim gül
    Bisiklet:
    Salcano
    siz en iyisi bir adet "slime" alın böyle ufak tefek patlaklarla hiç uğraşmayın